wibako

Miniładowarki - 2 opcje prędkości

Moderator: mechanior

Miniładowarki - 2 opcje prędkości

Postprzez konrad2007pl » 27 Lut 2017 14:49

Witam, piszę pracę na temat ładowarek burtowych. Jak od strony technicznej wyglądają dwie opcje prędkości jakie oferują niektórzy producenci (co się zmienia po włączeniu przycisku "zając". Czy jest to realizowane poprzez zwiększenie obrotów silnika napędowego (diesla), przez co pompy jazdy mają większy przepływ? Czy może w jakiś inny sposób?

konrad2007pl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Lis 2013 22:23

Reklama

simmet

Re: Miniładowarki - 2 opcje prędkości

Postprzez Kamal » 27 Lut 2017 17:37

Silnik jazdy ma podwójny port hydrałliczny. Który realizuje biegi.

Autor postu otrzymał pochwałę
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Miniładowarki - 2 opcje prędkości

Postprzez konrad2007pl » 27 Lut 2017 21:51

Mam drugie pytanie: Jakie wartości ciśnienia mogą występować przy maksymalnym obciążeniu napędu, np przy napełnionej łyżce i dalszym wjeżdżaniu w pryzmę? Tak mniej więcej jaka to może być wartość (25, 30, 35 MPa?) Silniki chyba mogą pracować chwilowo powyżej 40 MPa.

konrad2007pl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Lis 2013 22:23

Miniładowarki - 2 opcje prędkości

Postprzez Kamal » 27 Lut 2017 22:30

To już zależy od konkretnego modelu. Dane nastawcze są w dokumentacji. Ale większość powyżej 30MPa.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Miniładowarki - 2 opcje prędkości

Postprzez mechanior » 28 Lut 2017 01:06

konrad2007pl napisał(a):Witam, piszę pracę na temat ładowarek burtowych. Jak od strony technicznej wyglądają dwie opcje prędkości jakie oferują niektórzy producenci (co się zmienia po włączeniu przycisku "zając". Czy jest to realizowane poprzez zwiększenie obrotów silnika napędowego (diesla), przez co pompy jazdy mają większy przepływ? Czy może w jakiś inny sposób?


Zmiana chłonności hydromotoru przez zmianę kąta pochylenia płyty regulującej skok tłoczków hydromotorów.
Podawane ciśnienie na dodatkowy port powoduje przesunięcie tłoczka aktuatora płyty.

https://www.youtube.com/watch?v=RjLaU8nFnzE

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20877
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej