Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Diagnozowanie skrzyni biegów za pomocą programów JCB

19 Mar 2017 22:43

Witam

Mam interfejs i program JCB Loadall Diagnostic z pakietu Service Master 4.

Program łączy się ECU i skrzynią biegów, podaje parametry na innych zakładach ale nie wiem jak zmusić go do pokazywania pracy cewek na skrzyni w tej zakładce, czy ktoś korzysta z tego programu i może nakierować jak go uruchomić ?

Image

Mam problem z skrzynią nie mam biegów 4,5,6 do przodu i tyłu, pozostałe działają poprawnie.
W jaki sposób zdiagnozować poprawnie problem ? Czy może ktoś z kolegów przybliżyć mi sposób testowania cewek za pomocą żarówki ?
Ostatnio edytowany przez PiatyElement, 22 Mar 2017 00:49, edytowano w sumie 1 raz
Powód: przeniesiono do odpowiedniego działu

Diagnozowanie skrzyni biegów za pomocą programów JCB

21 Mar 2017 00:21

Oj chłopie, jak nie wiesz jak żarówką, miernikiem czy gwoździem to zostaw te komputery bo bajzlu narobisz...
Cewkę podpinasz do 12v i sprawdzasz czy przyciąga np gwoździa lub śrubokręt wkładając go do środka.
Rezystancja cewki powinna wynosić od 4 do 30 ohm zależnie od jej typu czy mocy ale zazwyczaj jest to 5-8 ohm.
Żarówkę trzeba zapiąć równolegle do styków cewki, najlepiej diodę bo ma mały pobór, przy wrażliwych układach to ważne bo mały opór może być odczytany jako zwarcie i komputer odetnie obwód - z pomiaru nici.
Niestety nie znam programu, interfejsu czy nawet skrzyni o której piszesz bo zajmuje się CATem.

Generalnie temat nie do STREFY tylko do działu ŁADOWARKI. Tam częściej zaglądają mechanicy znający JCB.
Wyślij odpowiedź