wibako

Problem z załączeniem jazdy (cięgna)

Moderator: mechanior

Problem z załączeniem jazdy (cięgna)

Postprzez wiatro » 10 Cze 2017 23:34

Marka i model maszyny: Matbro Bray Telestar
Rok produkcji: 1985
Numer seryjny: 9222

Witam serdecznie

Mam następujący problem - kupiłem staruszka - rolniczą ładowarkę teleskopową,

po długim czasie grzebania przy niej - doprowadziłem ją do stanu używalności...

ale...
no właśnie...

maszyna była cała "na cięgnach" - miała 7 dzwigni :-)

4 - "wywaliłem" - bo przeniosłem rozdzielacz do kabiny i zrobiłem "bezpośrednie" sterowanie ;-)

zostały 3:
pierwsza - idzie do skrzyni biegów (automat jak w aucie) - i ma 5 położeń - tak jakby 5 "biegów",

druga - idzie do "skrzynki rozdzielczej" (skrzynka która jest napędzana wałem ze skrzyni i dopiero z tej skrzynki wychodzą dwa kolejne wały - na przedni most i tylny),
dochodzi z lewej jej strony i ma dwa poożenia - myślę, że to biegi "wolne" i "szybkie" - dobrze kombinuje? tak?

trzecia - dochodzi również do "skrzynki rozdzielczej" i ma 3 polożenia - myślę, że to biegi "do przodu" - luz - i "do tyłu"... możliwe? tak?

i teraz co się dzieje - po odpaleniu machiny - wałek ze skrzyni obraca się i przekazuje napęd na "skrzynkę rozdzielczą" - po przełączaniu biegów mam wrażenie, że obroty wału się zmieniają, druga dźwignia ma 2 poożenia i przełącza się bez problemu - ale nie ma żadnej reakcji maszyny, a trzecia dźwignia - jest jakby zablokowania po odpaleniu maszyny (na nieodpalonym pięknie wchodzi w każde położenie), mam ją w pozycji środkowej - i nawet na siłę nie można jej przełączyć ani w dół, ani w górę - tak jakby "brakowało" sprzęgła - ale to automat przecież....
zachowuje się jakbyśmy chcieli wbić bieg "bez sprzęgła"...

jest też pedał obok hamulca - linka z niego dochodzi do przedniego mostu - więc podejrzewam, że to "blokada mostu przedniego" wciskana pedałem - tak?

próbowałem już wszystkich kombinacji - i nic nie pomaga...

maszyna stoi, nie jedzie...

dodam, że nie ma tam żadnej elektroniki - tzn. - żaden kabel nie dochodzi do tej skrzynki rozdzielczej...

pomocy Panowie - bo obdzwoniłem ogłoszenia z takimi maszynami jak moje - ale żaden ze "sprzedających" nie umiał mi nawet wytłumaczyć jak się załącza jazdę...

proszę o wszelkie porady,

dziękuję z góry!

p.s.
o taka moja maszyna - https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-tel ... 95a176b4ce

wiatro
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Cze 2017 22:59

Maszyna: Matbro Telestar

Firma: rolnik


Reklama

simmet

Problem z załączeniem jazdy (cięgna)

Postprzez mechanior » 11 Cze 2017 23:39

To twoja maszyna?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problem z załączeniem jazdy (cięgna)

Postprzez wiatro » 12 Cze 2017 18:28

nie, to ogłoszenie przedstawia tylko poglądowo dokładnie taki sprzęt jak mój :-),
powinno tam wyżej być napisane : "... taka JAK moja..."
;-)

także mam taki sam model,,,,

wiatro
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Cze 2017 22:59

Maszyna: Matbro Telestar

Firma: rolnik


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej