wibako

rozrusznik ledwo kreci

Moderator: mechanior

rozrusznik ledwo kreci

Postprzez Boxxer420 » 27 Wrz 2017 07:58

Marka i model maszyny: BOBCAT T3093S
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: 360211258

Witam. Sprzet pali tylko na swiezo naladowanym akumulatorze. Wczesniej nie bylo ladowania akumulatora prawdopodobnie bo co kilka dni padal. Zauwazylem tez kiedys ze nie odpalal jak byl cieply bo akumulator byl za slaby, a jak ostygl to palil. Mialem dwa akumulatory i ladowalem i na zmiane wrzucalem. Myslalem ze padly obydwa kiedy tylko na swiezo naladowanym akumulatorze palil, ale na kablach na innym aucie tez ledwo. Czy to wina rozrusznika? Jak dla mnie ewidentnie tak, ale nie wiem jak to sprawdzic ani jak to naprawic. Pomocy

Boxxer420
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 08 Mar 2017 16:47

Maszyna: Bobcat T3093s

Firma: -----


Reklama

simmet

rozrusznik ledwo kreci

Postprzez ezsimo » 27 Wrz 2017 10:02

W pierwszej kolejności sprawdź styki, kable i masę. Czy ktoś nie wymienił kabli na zbyt mały przekrój, wcześniej wszystko działało OK ?

Wyklucz problem z akumulatorem oraz za niskim prądem (czyli słabymi kablami i stykami). Miałem kiedyś taki przypadek, że rozrusznik nie kręcił na chińskich kablach rozruchowych bo były za małego przekroju i fatalnej jakości (mimo że pisało na nich że są 1500A). Jeśli to nie pomoże to zdemontuj rozrusznik, sprawdź szczotki i elektromagnes, zobacz czy nie masz zatartych tulejek.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej