wibako

Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Moderator: mechanior

Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez lhanusz » 17 Paź 2017 18:26

Marka i model maszyny: Hanomag b6
Rok produkcji: ok 1980

Witam wszystkich. Na wstępie dodam, że jestem trochę słaby w tych sprawach, ale postanowiłem podnieść swoją wiedzę :) Otóż zakupiliśmy niedawno do drobnych prac na działce nie droga ładowarkę marki Hanomag model B6.
Ładowarka przez 1 tydzien dzialala bardzo dobrze. Po skończonej niwelacji terenu została zgaszona. Po kilku dniach chcieliśmy znowu popracować i nagle co się okazało maszyni nie jedzie ani 1cm w przód i tak samo w tył. Hydraulika podnosi pieknie, silnik pali na dotyk - wchodzi na obroty. Teraz mam pytanie... W tej ładowarce mam jakby kilka rodzai olejów - jeżeli ja źle rozumiem to proszę od razu mnie poprawcie. Jest silnikowy olej na końcu maszyny przy silniku. Następnie za siedzeniem na dole jest jakby przy jakiejś pompie miarka i taki filter z takich kilku kółeczek siatkowanych ze sprężyną. Mniej więcej w połowie maszyny czyli pod podłogą jest jakaś skrzynia gdzie wchodzi do niej kilka wałów napędowych i tam też jest miarka i olej. Noi z przodu pod ,,maską'' tak myślę zbiornik oleju hydraulicznego - miarko-wizjer z boku. Teraz moje pytanie. Jakie powinny być lane tam oleje? Poprzedni właściciel słabo się znał (handlarz). Jak posprawdzaliśmy to wyszło, że tam za siedzeniem nie było oleju...i te kółeczka sitkowane od filtra są jakby zabrudzone i zapieczone...Co może być przyczyną, że ta ładowarka nie chce jechać? Biegi są w jednej rączce góra/dół i 1,2,3 do przodu. Wał od silnika górny się kręci i żadnymi innymi wajchami nic nie daje włączanie. Tam jest taki zegar ciśnienia w BAR i pokazuje 0. Jaki olej dolać i co potem zrobić? i jaki olej leje się do tej skrzyni na dole pod podłogą? z góry dziękuje za odpowiedź i za wyrozumiałość - napisałem na ile umiałem i to rozumiałem :):):) Pozdrawiam

lhanusz
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Paź 2017 17:45

Maszyna: Hanomag B6

Firma: Własne podwórko


Reklama

simmet

Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez taivun » 17 Paź 2017 19:20

Kolego,wpisz sobie w wyszukiwarkę Hanomag a znajdziesz sporo informacji jakich poszukujesz...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez mechanior » 17 Paź 2017 19:27

Sprawdź bezpieczniki.
Czy zegar pokazywał jakieś wartości kiedy maszyna jeździła?
Pytam bo przy tak starej maszynie nie wiadomo czy jest sprawny więc ot że teraz jest ZERO może nie mieć żadnego znaczenia.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez lhanusz » 17 Paź 2017 20:44

Kolego bardzo Cie prosze znajdz cokolwiek o tym modelu...ja niestety nie umiem a szukalem...



Tak, pokazywala juz nie pamietam ile ale cos na pewno. Bezpieczniki wszystkie nowe.

lhanusz
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Paź 2017 17:45

Maszyna: Hanomag B6

Firma: Własne podwórko


Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Paź 2017 21:09

To że nowe nie znaczy że sprawne
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Paź 2017 21:23

W skrzyni pod podłogą powinien być ATF. Sprawdza się go na odpalonej maszynie. Zrób zdjęcie tej skrzyni. Jeśli wał od silnika się kręci tzn że w zmienniku olej jest. Zobacz czy do skrzyni od tyłu idzie kostka z dwoma kablami do jednego zaworu. Nie jedne hanomagi miały odłączenie jazdy po naciśnięciu hamulca . Zasada bardzo prosta zwierało dwa kable do masy. Odłącz tą kostkę (jeśli ją masz i zobacz czy pojedzie) kabel może być gdzieś przetarty i dotyka do masy rozłączając jazde.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Ładowarka Hanomag B6 nagły brak jazdy

Postprzez lhanusz » 17 Paź 2017 21:47

Oki jutro sprawdze. To jest już troche wiekowa maszyna i elektroniki/elektryki tam za wiele pewnie nie bedzie... Ale jak najbardziej to posprawdzam. A olej od strony tej pompy za siedzeniem to jaki powinien byc?

-- 17 Paź 2017 20:47 --

MARIO/MECALAC napisał(a):To że nowe nie znaczy że sprawne



Nie no tutaj akurat sie nie myle:P Inne kwestie to owszem, ale bezpieczniki są ok. Moge jeszcze sprawdzic miernikiem :)

lhanusz
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Paź 2017 17:45

Maszyna: Hanomag B6

Firma: Własne podwórko


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej