wibako

Manitou MT422CP problem skrzynia biegów COM-T4-2012

Moderator: mechanior

Manitou MT422CP problem skrzynia biegów COM-T4-2012

Postprzez karolll8 » 09 Sty 2018 20:54

Witam,
Posiadam problem z ładowarką, Manitou MT422CP a mianowicie nie jeździ, bez względu czy jest napęd na 2 czy 4 koła, do przodu do tyłu nic. skrzynia COM-T4-2012

Kupiłem ją niedawno, zjechała z lawety bez problemu. Trochę postała, i nagle nie miała siły podjechać pod garaż. znalazłem w oleju wodę, zdrenowałem około 10l oleju, założyłem nowy filtr, wlałem około 7l. na bagnecie ponad max, odpaliłem nic, po dłuższej chwili i zmianie biegów, nagle zaczęła jeździć. Odtrąbiłem sukces.

Maszyna postała około 2 miesiące, i problem wrócił, zero reakcji. nic się nie dzieje. Zaciągnąłem języka u znajomego i mi poradził sprawdzić zawór elektromagnetyczny.

Wczoraj go wykręciłem, rzeczywiste, był zacięty, rozebrałem cały element wyczyściłem, sprawdziłem działa. zainstalowałem na maszynie, i znowu to samo nic, zero reakcji.

Co może być nie tak.

W oleju znowu jest woda, czy możliwe że przez zmianę wiskozy ładowarka nie chce jechać? jutro i tak go będę wymieniał.


Mam jeszcze jeden problem, podczas dekretarzu zaworu, wypadła mi "kulka" czy ktoś mi może poradzić gdzie ona powinna być. sprawdzałem różne warianty, niestety maszyna nie chodzi. w ty wypadku mam równanie z dwoma niewiadomymi, jak będę pewien że zawór jest ok, to mogę pójść dalej.
Załączniki
image1.jpeg
cały element
image2.jpeg
gdzie powinna znajdować się wspomniana kulka?

karolll8
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 Sty 2018 16:37

Maszyna: Manitou

Firma: Prywatna


Reklama

simmet

Manitou MT422CP problem skrzynia biegów COM-T4-2012

Postprzez Sylwester94 » 18 Sty 2018 22:32

Witam. mam mały problem mianowicie z wózkiem widłowym terenowym manitou brak jakiej kolwiek tabliczki na skrzyni jak i modelu pojazdu przypuszczam jakiś 1990 rok. Mianowicie problem polega na tym że gdy chce ruszyć do przodu to lekko prubuje ruszyć ale nic z tego nie daje rady jechać do tyłu jest to samo. Ktoś sie spotkał z czymś takim może doradzi mi co to może być, każda rada będzie dobra. Z góry dzięki.

-- 18 Sty 2018 21:28 --

dodam że w środku jest dwie dźwignie jedna bardziej z lewej przy fotelu druga miedzy nogami

-- 18 Sty 2018 21:32 --

Załączniki
wozek-widlowy-terenowy-manitou-szydlowiec-478970681.jpg
tak to wygląda

Sylwester94
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Sty 2018 22:09

Maszyna: Manitou

Firma: Wikrusz


Manitou MT422CP problem skrzynia biegów COM-T4-2012

Postprzez karolll8 » 19 Sty 2018 20:46

Może masz to samo co ja, mi się udało naprawić, problemem był zawór, wyczyściłem i działa, niestety jeden "mechanik" grzebał i źle poskładał, i to mi komplikowało sytuację, na skrzyni powinna być tabliczka.

karolll8
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 Sty 2018 16:37

Maszyna: Manitou

Firma: Prywatna


Re: Manitou MT422CP problem skrzynia biegów COM-T4-2012

Postprzez Sylwester94 » 20 Sty 2018 10:59

Wlasnie dzisiaj bede rozbieral i zobacze, bo u mnie jedna osoba stwierdzila ze to sprzeglo a nie bardzo mam chec wyciagac skrzynie.

Sylwester94
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Sty 2018 22:09

Maszyna: Manitou

Firma: Wikrusz


Manitou MT422CP problem skrzynia biegów COM-T4-2012

Postprzez mechanior » 24 Sty 2018 14:33

Wiecie po co są zasady forum?
Piszesz w cudzym temacie dotyczącym zapewne innej maszyny, nie podałeś żadnych jej danych... jak specjaliści mają ci pomóc? Na podstawie koloru maszyny?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej