wibako

Komatsu problem z hydrauliką

Moderator: mechanior

Komatsu problem z hydrauliką

Postprzez hubertus » 11 Mar 2018 12:39

Marka i model maszyny: komatsu wh 609
Rok produkcji: 2004

Witam problem dotyczy ładowarki teleskopowej komatsu wh 609. Ładowarka działa, wykonuje wszystkie funkcje. Z tym, że opuszczanie łyżki, chowanie masztu i opuszczanie masztu powoduje, że silnik dostaje większego obciążenia. Przy próbie schowania/zsunięcia masztu na wolnych obrotach potrafi zgasnąć. Największy opór powoduje chowanie masztu i opuszczanie łyżki. Podnoszenie, rozsuwanie działają idealnie bez najmniejszych problemów. Przebieg to około 2800 mth na 100 % pewny. Ktoś może poradzić, gdzie szukać problemu? Myślałem o zamkach na siłownikach ale one chyba stawiały by opór w obie strony? czy problem leży gdzieś w rozdzielaczu? A może są jakieś jeszcze inne zawory sterujące powrotem oleju?
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualna uwagę.
Hubert

hubertus
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Mar 2018 12:30

Maszyna: Komatsu wh 609

Firma: xxx


Reklama

simmet

Komatsu problem z hydrauliką

Postprzez mechanior » 11 Mar 2018 14:35

Obciążanie jest normą przy tych funkcjach, zamki działają tylko w kierunku który zabezpieczają czyli właśnie skracanie i obniżanie.
Na jakich obrotach pracujesz, co to za silnik?
Teleskopowe Komatsu - EGZOTYKA... włoskie?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu problem z hydrauliką

Postprzez hubertus » 23 Mar 2018 14:59

Ładowarka włoska z silnikiem IVECO 80KM 4,5 litra bez turbo. Na wyższych obrotach wszystko teoretycznie działa Ale widać, że obciążenie jest też dość spore bo słychać jak by lekkie wycie pompy. Silnik ma ustawione wolne obroty około 1 tys. I jak pisałem przy zsuwaniu masztu potrafi zgasnąć. A w zasadzie zadławienie go przy zsuwaniu lub opuszczaniu łyżki bez dodania gazu jest normą. Gdy się olej rozgrzeje zjawisko jest mniej dokuczliwe.
Sytuacja jest dla mnie trochę dziwna. Bo ostatnio miałem doczynienia z inna ładowarką Dieci z takim samym silnikiem tylko z turbo. Ale to na obrotach biegu jałowego nie ma znaczenia. I tam przy funkcjach opuszczania i zsuwania tez było czuć obciążenie ale nie takie jak w komatsu. Jeśli przyjąć, że na funkcjach zabezpieczanych przez zamki musi być obciążenie to opuszczanie masztu jest ok bo silnik to czuje ale nie zgaśnie.
Natomiast zastanawiam się co zrobić z zsuwaniem masztu i opuszczaniem łyżki? Czy zamki ulegają jakiemuś zużyciu, które powoduje takie objawy? Czy oprócz rozdzielacza odpowiedzialnego za sterowanie ładowarką są jeszcze jakieś zawory odpowiedzialne za powrót oleju tylko tych funkcji? Ewentualnie może ktoś ma jakieś inne pomysły.

-- 23 Mar 2018 13:59 --

Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie lub rady?

hubertus
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Mar 2018 12:30

Maszyna: Komatsu wh 609

Firma: xxx


Re: Komatsu problem z hydrauliką

Postprzez dawidg2 » 24 Mar 2018 12:03

Podnoszenie i opuszczanie jest powiazane z przechylem łyżki jeśli jest układ samopoziomujacy. A wysow i wsow teleskopu ma zamek. Ogólnie każdy teleskop ma zamki względy bezpieczeństwa.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Komatsu problem z hydrauliką

Postprzez hubertus » 15 Maj 2018 11:23

Zaobserwowałem, że funkcje o których pisałem czasami działają poprawnie. A więc gdy wysunę maszt i chcę go schować na silniku występuję opór. Słychać, że ma ciężko. Ale wystarczy zrobić minimalny ruch jaką kolwiek sekcją inną tj ruszyć pochylaniem łyżki obojętnie w którą stronę lub masztem góra lub dół i można go już chować/zsuwać swobodnie bez obciążenia. Czy jest to problem z zaworami rozdzielacza? czy ktoś ma jakieś pomysły?

hubertus
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Mar 2018 12:30

Maszyna: Komatsu wh 609

Firma: xxx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej