Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Liebherr 506 Spada prędkość jak się zagrzeje

13 Mar 2018 00:01

Marka i model maszyny: Liebherr 506
Rok produkcji: 1994

Witam!
Przymierzam się do odkupienia od znajomego ładowarki na skład problem z maszyna jest taki że jak się zagrzeje do 100st to zwalnia jazda do przodu. (osobiście jeszcze maszyna nie jechałem tyle wiem co mi powiedział znajomy). Ma ktoś jakiś pomysł co może być? I jakie mogą być ewentualne koszty naprawy. Numer seryjny podam jutro jak sprawdzę na maszynie.
Z góry dzięki za wszelkie info i wskazówki.

Liebherr 506 Spada prędkość jak się zagrzeje

13 Mar 2018 01:14

Pytanie jak bardzo zwalnia.
Wyrobiona pompa albo hydromotor jazdy. Normalna usterka w układach hydrostatycznych w starszym sprzęcie.

Koszty hmm zależy gdzie. Tanio nie jest. Maszyna bardziej już do sporadycznych robót na placu, składzie jakimś.

Liebherr 506 Spada prędkość jak się zagrzeje

13 Mar 2018 12:24

A umiesz mniej więcej jakiś przedział cenowy podać? czy to miedzy 1-5tyś czy np 10-15tys. Cena za nią ma być ok 30tyś.

Liebherr 506 Spada prędkość jak się zagrzeje

13 Mar 2018 13:37

raczej powyżej 10k, za pompę i hydromotor może nawet być i ponad 20k. Kwestia taka po ile są części czy to popularny model pompy i hydromotoru czy nie.

-- 13 Mar 2018, o 12:37 --

Schaeff na którym pracowałem też miał taką przypadłość, jak olej osiągnął swoje 50stopni to zwalniała trochę ładowarka. Ale szło nią robić drobniejsze prace na placu. W terenie też szło robić ale wolniej to szło.

Jeśli masz skład węgla czy materiałów budowlanych gdzie np będzie pracować kilka h dziennie ładowarka to taki lekki mankament nie przeszkadza.

Re: Liebherr 506 Spada prędkość jak się zagrzeje

13 Mar 2018 22:37

Sprawdź dokładnie czy jazda zwalnia tylko w jednym kierunku. Jeżeli tak to naprawa nie powinna być droga. W opcje wchodzą zawór ciśnieniowy na pompie ( osobny jest na przód i na tył, bardzo proste do zdiagnozowania ) albo elementy wysterowania pompy hydromotor raczej na końcu ale też nie jest wykluczony.
Wyślij odpowiedź