wibako

Mieszanie oleju

Moderator: mechanior

Mieszanie oleju

Postprzez Savik » 11 Maj 2018 18:32

Witam! W dwóch ładowarkach mam różne oleje. W nowym avancie shell tellus t46 A w starszym sambronie (wg katalogu) można lać shell tellus t32. Pytanie moje czy te oleje można mieszać?

Drugie pytanie, czy można mieszać Agrol U z tellus t46? Maszyna pracuje z ciągnikiem na Agrol U a teraz chcemy podłączyć do tej maszyny podłączyć avanta z tellusem. Czy tak można?

Pozdrawiam

Savik
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 09 Lut 2018 13:15

Maszyna: Avant 420
FDI SAMBRON T2567

Firma: Gospodarstwo Rolne


Reklama

simmet

Mieszanie oleju

Postprzez dawidg2 » 11 Maj 2018 18:48

Savik napisał(a):Witam! W dwóch ładowarkach mam różne oleje. W nowym avancie shell tellus t46 A w starszym sambronie (wg katalogu) można lać shell tellus t32. Pytanie moje czy te oleje można mieszać?

można inna lepkość tylko jest, ale jak wciąż będziecie mieszać to się zrobi pośredni, ogólnie tak trochę wiesz, gdyby były dwie nowe maszyny ok, ale w starszej mogą być opiłki i inny syf w oleju.

Savik napisał(a):Drugie pytanie, czy można mieszać Agrol U z tellus t46? Maszyna pracuje z ciągnikiem na Agrol U a teraz chcemy podłączyć do tej maszyny podłączyć avanta z tellusem. Czy tak można?

raczej nie radziłbym, może się kaszana zrobić, szkoda też pompy i rozdzielaczy w avancie bo może być syf w oleju.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Mieszanie oleju

Postprzez Savik » 11 Maj 2018 20:52

Tam, gdzie jest agrol U to jest hydraulika ciągnika, olej świeżo po wymianie. I z tym mam największy dylemat bo w agregowanej maszynie tego oleju jest z 5 litrów (agrolu). Chcemy podłączyć avanta bo spokojnie sobie z tą maszyną poradzi. Oleje w każdej maszynie są nowe, do 50mth

Savik
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 09 Lut 2018 13:15

Maszyna: Avant 420
FDI SAMBRON T2567

Firma: Gospodarstwo Rolne


Re: Mieszanie oleju

Postprzez dawidg2 » 11 Maj 2018 22:52

Ale zawsze coś zostaje w układzie. Pompa, węże itd.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej