wibako

Sennebogen 310 brak jazdy + hydraulika wariuje Danfoss

Moderator: mechanior

Sennebogen 310 brak jazdy + hydraulika wariuje Danfoss

Postprzez jacaone » 25 Maj 2018 07:55

Witam serdecznie
mam problem z elektroniką danfossa w mojej maszynie a mianowicie po dłuższym postoju (ok dwa miesiące nie używania ) maszyna zaczeła strajkować nie załącza jazdy( raz na kilkadziesiąt prób zaskoczy) a dodatkowo hydraulika robocza albo blokuje się po kilku sekundach przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek funkcji .innym ciekawym objawem jest to że w którą stronę by nie ruszyć joysticka to tylko podnosi ramie w górę. Po następnym uruchomieniu albo wszystko wraca do normy albo nie działa nic i tak w kółko.Jeden ze Sterowników wyświetla migowo kod 7. (jeżeli ktoś ma rozpiskę błędów to poproszę) Podejrzewałem joystick ponieważ momentami oprócz klaksonu nie uruchamia nic ale jest jak nowy i w środku i na zewnątrz zero śladów wilgoci itp. Maszyna miała kiedyś naprawianą instalację ale przez 4 lata wszystko działało bez zarzutu
Instalacja sprawdzona jest ok obwody cewek mierzone przy sterowniku rezystancje ok. Moze ktos ma pomysl z kąd wziazc opis kodow bledów
Załączniki
fullsizeoutput_1839.jpeg
jeden ze sterowników
Ostatnio edytowany przez jacaone, 25 Maj 2018 10:55, edytowano w sumie 1 raz

jacaone
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 Wrz 2013 10:03
  • Miejscowość: Zielona Góra

Maszyna: sennebogen 310, Terex MHL 454

Firma: DBC


Reklama

simmet

Sennebogen 310 brak jazdy + hydraulika wariuje Danfoss

Postprzez dawidg2 » 25 Maj 2018 08:56

Sprawdź czy nie masz gdzieś kabli pogryzionych przez jakieś zwierzęta. Druga opcja to taka że gdzieś się wilgoć na kostkach zebrała i nie stykają. Trzeba by przejrzeć wszystkie kostki itp złącza

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej