wibako

Silnik wycieraczki szyby przedniej

Moderator: mechanior

Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez Grzegorz łódzkie » 20 Gru 2018 19:49

Marka i model maszyny: Jcb 530
Rok produkcji: 2003

Witam.
Kupując ładowarkę widziałem ze nie działa przednia wycieraczka myśląc jednak ze szybko się z tym uwinę. Niestety do dzisiaj nie mogę się do niej dobrać. Problem pojawił się przy chęci zdjęcia górnego podszybia pod którym znajduje się zbiornik na olej hamulcowy oraz zbiornik na płyn do spryskiwaczy jak mniemam. Wydaje mi się ze cały ten duzy plastik to właśnie ten zbiornik. Czy mogę prosić o podpowiedz jak zdjąć tą górę. Podglądając to widać jakieś pręty, szpilki które wchodzą w gniazda. Według mnie na tyle mocno mam to zapieczone ze teraz chyba tylko siłowe pozbycie się tego może pomoc, boje się jednak ze coś mogę przy okazji popsuć.
Miał ktoś podobny temat.?

Grzegorz łódzkie
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Gru 2018 19:34

Maszyna: Jcb 540 140

Firma: Prywatnie


Reklama

simmet

Re: Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez instbor » 21 Gru 2018 18:36

Jeśli jest utrudniony dostęp do silnika to sprawdź pozostałe opcje jak bezpiecznik, włącznik, ewentualnie moduł o ile maszyna jest w taki wyposażona. Może widać kostkę połączeniową i da się na krótko podłączyć bez demontowania.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Re: Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez Grzegorz łódzkie » 23 Gru 2018 08:46

Witam. Dziękuje za zainteresowanie. Niestety te opcje już sprawdziłem i stad moja bezsilność bo wszystko wydaje się byc ok.
Może jeszcze znajdzie się ktos kto wie jak się zdejmuje tą pokrywę. Wydawałoby się ze to prosty temat a przysporzył tyle kłopotu.

Grzegorz łódzkie
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Gru 2018 19:34

Maszyna: Jcb 540 140

Firma: Prywatnie


Re: Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez Jamar » 23 Gru 2018 11:25

Podważasz łomem tak żeby tarcza weszła i tniesz zaczepy. Silnik wycieraczki o ile dobrze pamiętam znajduje się w kabinie.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1403
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez Grzegorz łódzkie » 23 Gru 2018 20:47

Witam
No właśnie o to mi chodziło, już znam kierunek działania.
Dziękuje

Grzegorz łódzkie
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Gru 2018 19:34

Maszyna: Jcb 540 140

Firma: Prywatnie


Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez dawidg2 » 23 Gru 2018 21:05

Grzegorz łódzkie napisał(a):zbiornik na płyn do spryskiwaczy jak mniemam. Wydaje mi się ze cały ten duzy plastik to właśnie ten zbiornik

w 531 wlałem chyba 3x5L płynu do spryskiwaczy i jeszcze nie był pełen.

Grzegorz łódzkie napisał(a):Podglądając to widać jakieś pręty, szpilki które wchodzą w gniazda. Według mnie na tyle mocno mam to zapieczone ze teraz chyba tylko siłowe pozbycie się tego może pomoc, boje się jednak ze coś mogę przy okazji popsuć.

gwinty to mosiężne albo z brązu wtopione w plastik, bynajmniej tak było w 531-70.

Dostęp do silnika wycieraczki od wewnątrz kabiny, demontowałem w 531 bo mi się wężyk od spryskiwaczy rozłączył w podszybiu. w 531 było dojście po zdemontowaniu bocznej zaślepki od bezpieczników i wykręceniu plastiku na którym były montowane bezpieczniki i przekaźniki. wyjęcie go było na styk bo są długie śruby te co do ramienia wycieraczki idą.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Silnik wycieraczki szyby przedniej

Postprzez Grzegorz łódzkie » 24 Gru 2018 00:15

Warto popytać innych, co rusz ktoś coś mądrego podpowie. Po Świętach trzeba bedzie poświecić trochę czasu i to rozkręcić
Dziękuje i życzę udanych Świąt

Grzegorz łódzkie
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Gru 2018 19:34

Maszyna: Jcb 540 140

Firma: Prywatnie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej