wibako

Brak jazdy i hydrauliki SCHAEFF SKL

Moderator: mechanior

Brak jazdy i hydrauliki SCHAEFF SKL

Postprzez Jacolino » 21 Sty 2019 22:13

Marka i model maszyny: SCHAEFF SKL 873
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: 000873/0137

Witam, problem polega na tym że w ciągu kilkudziesięciu sekund odcięło mi hydraulikę i jazdę ( zero reakcji na joystik i przełącznik jazdy).
Chciałem sprawdzić w jakim stanie jest filtr hydrauliki i go wyciągnąłem spisałem numery i zamontowałem. ( powrotu - wiaderko z filtrem w środku). Od tego momentu tak jak wyżej brak reakcji. Po zgaszeniu silnika strasznie wali w zbiorniku powietrzem , wygląda jakby się zapowietrzył układ. Brak ciśnienia na przestawiaczu kierunków jazdy ( pluje tylko powietrzem na przemian z olejem przez jeden zawór inspekcyjny przestawiacza). Odkręciłem korek za pompami ( odpowietrzanie wg instrukcji) trochę powietrza było później już wydostawał się olej. Elektrycznie jazda wydaję się ok . Obstawiam na zapowietrzony układ. Temperatura za zewnątrz nie rozpieszcza, czy to może mieć wpływ na odpowietrzenie układu , gęsty olej minusowe temperatury problem z zassaniem czy to coś innego , proszę o porady.

Jacolino
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 01 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Brak jazdy i hydrauliki SCHAEFF SKL

Postprzez mumin700 » 21 Sty 2019 23:48

Wymieniłeś tylko filtr na powrocie, chyba powinien być jeszcze na ssaniu do pompy. Powodem twojego problemu jest albo nieszczelność na ssaniu albo zajechana pompa. Jaki olej masz wlany?
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


Brak jazdy i hydrauliki SCHAEFF SKL

Postprzez Jacolino » 08 Lut 2019 18:20

Filtr powrotu_01.tif
Filtr powrotu_01.tif (2.86 MiB) Obejrzany 1848 razy
Witam, w sumie to nie wymieniłem żadnego, kupione niepasowały, dlatego spisałem nr i to wszystko. Są dwa ssący i powrót. Ssącego nie dotykałem. Olej hl 46, wiem ze ma być hlvp 46 . Miałem zamiar wymienić ale ze wzgledu nie pasujacego filtra odłożone.
Zastanawia mnie zapowietrzanie, patrząc na instrukcję montażu filtra powrotu brakuje mi jednego oringa. Wiem że powinno się olej i filtry wymienić ale przed demontażem wszystko działało ok. W sumie to powrót czy przez niego mogło by zapowietrzać układ.

-- 8 Lut 2019, o 17:20 --

Problem rozwiązany! Przyczyna błaha , nieszczelność na ssaniu czyli korek wlewu miał minimalne pęknięcie.

Jacolino
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 01 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: podkarpacie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej