wibako

Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415hy

Moderator: mechanior

Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415hy

Postprzez nobekstar2 » 03 Mar 2019 21:46

Marka i model maszyny: Dodich 415 hy
Rok produkcji: ....

Witajcie . Jakiś czas temu trafiła mi się miniładowarka włoskiej firmy dodich 415 hy . Wiem że to wynalazek i że fabryka już nie istnieje ale iż cena była niezła a jej ogólny stan naprawdę satysfakcjonujący bo rozbierałem ją przed zakupem aby zobaczyć układ przeniesienia napędu tj łańcuchy zębatki wewnątrz itd oraz że posiada silnik lombardini chłodzony powietrzem i odpala od strzała w największe mrozy zostałem jej posiadaczem .

Mam problem ze zdobyciem oryginalnych części nawet za granicą. W sumie to niema się czemu dziwić :D ale muszę ją przywrócić do żywych .

Pompa jest generalnie doszczętnie zniszczona tłoczki separator tarcza mosiądze ślizgowe w stanie opłakanym . Regeneracji zakład do którego się udałem nie chce się podjąć ponieważ na zespole pomp nie ma tabliczki znamionowej są jedynie wybite różne numery.

Pompy jazdy jak wiadomo są 3 . 2 od jazdy 3 od układu roboczego.

Układ hydrostatyczny jest najprostszy tj silnik napędza pompy o cięgna od jazdy bezpośrednio połączone są z kołyską bez żadnych siłowników itd czysta mechanika .

Szukam po pierwsze polecanego przez was zakładu który jest dobry w regeneracji takich pomp i być może coś wyczaruje lub kontaktu do jakiegoś zaufanego szrotu takich miniładowarek aby dopasować cały komplet od jakiejś innej maszyny gdyż być może będzie to tańsze rozwiązanie .

Załączam też zdjęcie które znalazłem w internecie i tym kolegom z zza granicy również padła ta sama pompa co mi ale nie mogę się z nimi skontaktować skąd ją kupili ale jaki widać jest nowa i ma sygnaturę oryginalną firmy dodich ale tak to wygląda .

mogę jeszcze z moich pomp podać wszystkie numery które są tam naniesione nic więcej nie posiadam .

Podaję wszystkie numery które są na obudowie pompy oraz na flanszach mocujących
A982U-020
A982U-002
27010
7032
70423 po tym numerze pojawia się separator oraz tłoczki wraz z tarczą gdzieś w chinach oraz producent Firma eaton . Szukam dalej może uda się coś znaleźć i zamówić .
691C numer na separatorze nabity na zewnątrz
CS83
70111
70423

Bardzo proszę o pomoc .
Załączniki
Dodich-10.jpg
Ostatnio edytowany przez nobekstar2 04 Mar 2019 11:11, edytowano w sumie 3 razy
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki

Postprzez Michal_1 » 03 Mar 2019 22:34

Kolego spróbuj tutaj, ja u nich regenerowałem parę pomp, silników jazdy i nie mogę złego słowa powiedzieć
Moze oni dobiorą ci coś innego na wzór twojej

Frejus 67-216-79-13 600-102-606

Autor postu otrzymał pochwałę

Michal_1
Pomocnik operatora

Maszyna: Merlo Roto 38.16
Merlo Panoramic 40.16
Merlo Roto 33.16

Firma: Usługowa


Re: Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415

Postprzez nobekstar2 » 04 Mar 2019 12:10

Na naszym forum jest może jakiś spec aby coś podpowiedział ? :) Wstawiłem cały ten temat na temat tej maszyny ponieważ w sieci nic na ich temat nie ma uważam że do małych pomocniczych prac są naprawdę idealne lecz ludzie którzy mają z nimi problem nie mogą odnaleźć żadnych informacji a fajnie było by aby ten temat mógł komuś pomóc tak jak i podane numery seryjne z których ktoś mógłby zaczerpnąć jakieś potrzebne mu informacje .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415hy

Postprzez grzegorz200 » 04 Mar 2019 16:35

kilka lat temu miałem doczynienia z tą marka. modelu nie pamiętam i w zapiskach nie moge znaleźć , ale części dobierałem z Gehla.robiłem któryś silnik jazdy.było szukania jak pamiętam sporo, ale pasowało wszystko

Autor postu otrzymał pochwałę
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415hy

Postprzez nobekstar2 » 04 Mar 2019 20:51

No i super właśnie o takie podpowiedzi mi chodziło . Tak aby po wpisaniu coś w googla odnośnie marki dodich pojawiały się jakiekolwiek konkretne informacje .

Ja dziś rozebrałem dobrą pompę jazdy i też już ktoś ją regenerował i jest tam zastosowany inny separator oraz tłoczki . Spiszę numery to wstawię .
W chwili obecnej znalazłem producenta ale poszukuję jeszcze jakiejś hurtowni w polsce która być może posiada takie elementy . najważniejsze aby na wałek pasował separator i średnica się zgadzała . Myślę że coś uda się wyczarować .

Niestety po wpisaniu numeru z separatora nic nie wyskakuje ,lecz sądzę że jak jakaś firma ma dostęp do katalogu do na pewno coś pomogą mi dobrać .

Dam znać jak złożę i podam wszystkie wskazówki .

Pozdrawiam i dziękuje za odzew .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415hy

Postprzez mechanior » 05 Mar 2019 00:19

jaki numer
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Uszkodzona pompa jazdy miniładowarki Włoskiej Dodich 415hy

Postprzez nobekstar2 » 29 Cze 2019 19:49

691C

-- 29 Cze 2019, o 18:49 --

Witam . Panowie nadal nic nie udało się wam ustalić akurat mam znowu trochę czasu aby się nią zająć ale brak wiedzy . Polećcie chociaż jakiś kontakt gdzie się zwrócić aby udało sie odnaleźć potrzebne części i uruchomić maszynę . Pozdrawiam
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej