wibako

Merlo P34.7 drżenie ramienia proszę o wskazówkę

Moderator: mechanior

Merlo P34.7 drżenie ramienia proszę o wskazówkę

Postprzez jatne » 28 Mar 2019 08:00

Witam w ładowarce teleskopowej Melo P34.7 mam problem z opuszczaniem ramienia ładowarki. Podczas opuszczania ramienia, ramię wpada w drżenie i bardzo wolno opuszcza się. W przypadku podnoszenia ramienia ramię podnosi się bez tej usterki tzn.drżenie nie występuje. Tłoczysko nie jest skrzywione. Cewka na kostce (bloku zwalniania opuszczania) jest wymieniona na nową i dalej to samo. Czy winą może być suwak na rozdzielaczu w dżojstiku, zamek na siłowniku który przycina (cewkę na zamku również zamieniłem- rezultat ten sam). Może pod cewką zawór otwierający i zamykający przepustowość oleju hydraulicznego (nie wiem jak fachowo nazwać tę część) wkręcany w kostkę się przycina lub sama kostka rozdzielająca jest winna. Podnosząc ramię nie ma tego problemu z drżeniem. Poproszę o Wasze sugestie może mieliście podobny przypadek będę bardzo wdzięczny za porady na co byście zwrócili uwagę. Dodam jeszcze, że po opuszczeniu ramienia całkowicie do dołu i odkręceniu zaworu regulującego przepływem oleju hydraulicznego (wkręcany w kostkę w zamek tam gdzie cewka jest) olej był bardzo spieniony wręcz sama piana.
Ostatnio edytowany przez jatne, 02 Kwi 2019 07:30, edytowano w sumie 1 raz

jatne
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 Mar 2019 06:14

Maszyna: Merlo P34.7

Firma: Cramer


Reklama

simmet

Merlo P34.7 drżenie ramienia proszę o wskazówkę

Postprzez grzegorz200 » 28 Mar 2019 09:38

zamień przewody na siłowniku.wtedy zobaczysz po czyjej stronie leży wina.obstawiam zamek..

Autor postu otrzymał pochwałę
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej