wibako

CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Moderator: mechanior

CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 20 Lip 2019 09:27

Marka i model maszyny: CAT TH62
Rok produkcji: 1996r.
Numer seryjny: *4TM00877*

Witam.
Mam problem z ładowarką teleskopową CAT TH62 z `96 roku,od jakiegoś czasu łyżka przy większym obciążeniu samoczynnie opuszcza tzn.przechyla ją w dół tak jakby do wysypu wiecie na pewno o co chodzi.Domyślam się że to wina siłownika czy wystarczy wymienić w nim oringi bo przepuszczają olej,nie chcę robić tego na pewniaka bo wymienię a okaże się że jest inna przyczyna.

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


Reklama

simmet

CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 20 Lip 2019 17:08

Masz system podnoszenie równoległego z siłownikami korygującymi, w siłowniku przechyłu (TILT) jest zamek odpowiedzialny za bezpieczeństwo układu, przecieki moga być wszedzię, na siłowniku przechyłu, siłownikach korygujących i na zamku.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 22 Lip 2019 22:58

Dzisiaj wymieniłem wszystkie uszczelniacze w tym głównym siłowniku przechyłu (TILT) i nic to nie dało czyli to wina zamka bo wątpię że tych siłowników wspomagających bo niedawno były w nich te uszczelniacze wymieniane.Jak to wygląda z tym zamkiem wiesz kto może dałby radę go zregenerować czy może sam rozbierać go tylko on jest połączony z tym siłownikiem TILT to muszę cały siłownik wyciągać ale to nie problem no i nie wiem czy w tym zamku też są jakieś uszczelki,może dałbym radę sam to zrobić.

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 23 Lip 2019 13:48

Zdejmij klapkę z przodu i wykręć zamek , pamiętaj o BHP i ciśnieniu, łyżka ma leżeć swobodnie na glebie a najlepiej ją odpiąć.
Jeśli to wina uszczelnień to wymień jeśli nie to rozkręć i zobacz czy nie pękła sprężyna, jeśli to nie pomoze to zamek do wymiany, chyba mam na stanie w dobrej cenie bo już leży z 5 lat, ktoś zamówił i nie odebrał. Zregenerować się nie da.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 23 Lip 2019 18:05

Rozebrałem ten zamek i żaden oring nie wygląda na uszkodzony,widziałem dwie sprężyny,żadnych pęknięć i tak dalej.Dzisiaj zrobiłem taki myk że po maksymalnym wysunięciu siłownika (TILT) zaślepiłem jeden wąż monetą i dokręciłem po czym nagle już nie opuszcza ale wiadomo że działa tylko przechylanie łyżki,odchylenie już nie czyli to oznacza że siłownik jest dobry bo myślałem że może słabej jakości te uszczelnienia co wymieniałem albo że uszkodzony jest siłownik(tłoczysko) i teraz pytanie czy może być inny powód niż zamek,jakiś rozdzielacz czy coś.Ile chcesz za ten zamek bo pewnie nie mam wyjścia i kupię.

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 23 Lip 2019 18:24

Zasada działania zamka jest taka, że ma zamknąć odpływ oleju z siłownika dopóki nie pojawi się ciśnienie OTWIERAJĄCE, czyli to, które przechyla łyżkę do wysypywania. Więc jeśli siłownik jest sprawny i zamek działa, to nie ma prawa się otwierać samoistnie. Jak zaślepisz odpływ z siłownika to siłownik powinien trzymać sztywno. Właśnie po to jest zamek by zabezpieczać przed problemami w reszcie instalacji więc stawiam na zamek - oczywiście jeśli siłownik jest sprawny. Dla spokoju ducha sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie pojawia się ciśnienie w linii otwierania.
Po cenę zamka dzwoń jutro 607-848-317.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 24 Lip 2019 19:29

Jeśli chodzi o ciśnienie w linii otwierania,rozumiem że jest to olej który pojawia się po tym jak joystickiem w kabinie chcę coś wysypać.Chodzi ci że jeśli to ciśnienie byłoby ciągle to odpływ oleju z siłownika byłby cały czas otwarty przez co łyżka cały czas by się przechylała w dół.Nie wiem czy dobrze to sprawdziłem bo bez zamka który mam rozebrany,po prostu odpaliłem ładowarkę i nie widać było żadnego oleju dopiero jak joystickiem dałem na wysyp to wtedy tryska czyli jest dobrze bo w tym momencie zamek powinien otworzyć odpływ oleju z siłownika który przechyla łyżkę do wysypu a bez tego ciśnienia w linii otwierania odpływ ma być całkowicie zamknięty,jak widać u mnie nie jest.Czyli już jestem pewny w 100% że przyczyną jest zamek jeśli dobrze to rozumiem.

-- 24 Lip 2019 18:29 --

Wracając do tematu,złożyłem z powrotem zamek i teraz nie przepuszcza oleju,siłownik sztywno trzyma łyżkę i nie opuszcza.Nie wiem co się stało może w zamku był jakiś brud który przypadkowo usunąłem lub sprężyna czy kulka się inaczej ułożyła,może któryś oring nie mam pojęcia,ale najważniejsze że działa.Pojawił się kolejny problem,kilka lat temu ojciec zaślepił śrutami węże od siłowników wspomagających z dwóch stron przez co nie wspomagały głównego siłownika (TILT),oraz nie poziomowały łyżki podczas podnoszenia w górę,olej od razu wracał do zamka.Chciałem ponownie połączyć siłowniki tak jak było wcześniej i odciążyć TILT.Po wyjęciu śrutów nie działa wysyp,nie wiem z jakiego powodu.Czy przyczyną mogą być uszczelniacze w siłownikach wspomagających,ale przecież wysyp i tak powinien działać bez względu na ich szczelność a poza tym olej musi gdzieś mieć swoje ujście i bym widział że gdzieś kapie chyba że jest zablokowany.Po zaślepieniu przewodów wszystko wraca do normy.

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez POWERRubber.com » 25 Lip 2019 02:15

Panowie,
Jednym z rodzajów uszczkodzeń oringów jest zmęczenie materiałów przez co traci swoje własciwości.

Przyjrzyj się materiałowi: czy nie jest popękany, nacięty, a może rozciągnięty. W profesjonalnym użyciu zachodzi systematyczna wymiana tych uszczelnień.

POWERRubber.com
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Lip 2019 02:11
  • Miejscowość: Pruszków

Maszyna: Pomoc i doradztwo w naprawie większości

Firma: POWER Rubber


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 26 Lip 2019 00:16

POWERRubber.com napisał(a): W profesjonalnym użyciu zachodzi systematyczna wymiana tych uszczelnień.


A co to znaczy tak po polsku?


bloody56 napisał(a):.Pojawił się kolejny problem,kilka lat temu ojciec zaślepił śrutami węże od siłowników wspomagających z dwóch stron przez co nie wspomagały głównego siłownika (TILT),oraz nie poziomowały łyżki podczas podnoszenia w górę,olej od razu wracał do zamka.



One nie wspomagają tylko powodują równoległą pracę wideł przy podnoszeniu.

Elektrykę od jazdy już ogarnąłeś?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez POWERRubber.com » 26 Lip 2019 10:33

Często powierzchownie nie widać uszkodzenia uszczelnień. Uszkodzeniu ulega materiał.

POWERRubber.com
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Lip 2019 02:11
  • Miejscowość: Pruszków

Maszyna: Pomoc i doradztwo w naprawie większości

Firma: POWER Rubber


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 27 Lip 2019 01:07

Czyli co dokładnie?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 27 Lip 2019 22:57

Tak ogarnąłem to sam,nie mogłem liczyć na elektryka,miał to zrobić ale się nie pojawił.Zrobiłem jazdę na kierunkowskazie,w naszej ładowarce biegi nie włączają się tak jak mówi schemat.Musiałem sam dojść jaka cewka uruchamia dany bieg bo robiąc według schematu ładowarka nie miała siły do jazdy,jedna cewka blokowała drugą.Umieściłem stałą masę i połączyłem dwa styki kierunkowskazu z odpowiednimi elektrozaworami,środek oczywiście stałe zasilanie 12V.Prowizorka działała,posiadała tylko jeden bieg w obydwu kierunkach,po jeździe próbnej postanowiłem spróbować jeszcze raz oryginalny przełącznik i zadziałał,od razu złapałem za miernik i to co zmierzyłem dokładnie zapisałem.Na to że przełącznik znowu przestanie działać nie musiałem długo czekać.Porównałem wyniki i znikł prąd w dwóch przewodach,szukanie przyczyny szybko uznałem za daremne i skończyłem tak szybko jak zacząłem.Dolutowałem do tych przewodów prąd bezpośrednio z bezpiecznika.Teraz zasilanie nie ma prawa znikać.Nie działa dwójka w obydwu kierunkach,teoretycznie ładowarka jedzie na tym biegu ale nie ma siły,na zagranicznej stronie czytałem że to zużyte CLUTCH PARKS ale jakim cudem jest problem tylko z jednym biegiem a nie ze wszystkimi,myślę że to pewnie znowu problem elektryczny a nie to.Najważniejsze że udało się naprawić usterkę,niedługo biorę się hamulce i napęd,z tego co wiem do wymiany tryby i uszczelniacze hamulców i pompka hamulcowa do regeneracji.Nie boję się tego robić,wystarczy chcieć i można wszystko.

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 27 Lip 2019 23:07

Wiesz że się sam wjebałeś teraz? Powyzywałeś z poprzedniego konta wszystkich którzy jeszcze cokolwiek chcieli ci pomóc. Oszukujesz zmieniając konto co jest zabronione regulaminem, myślisz że jak zmienisz numer seryjny maszyny to już nikt sie nie zorientuje, ale niestety jesteśmy w stanie sprawdzić z jakiej miejscowości, od jakiego dostawcy i Z JAKIEGO KOMPUTERA wysyłasz wiadomości... nie jesteśmy DEBILAMI.

Powodzenia!
tym razem postów nie zmienisz.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 27 Lip 2019 23:23

Tak tylko że nikogo nie wyzywałem,teraz wychodzi że tylko ja coś na kogoś mówiłem....Czy jako obrazę traktujesz że tylko napisałem że ktoś nie chce pomóc.To jest śmieszne bo tak w sumie nikogo tak naprawdę nie obraziłem.

-- 27 Lip 2019 22:22 --

Dodam jeszcze że oni nie chcieli nawet pomóc,nie jesteś ślepy i chyba widzisz że pisali całkiem nie na temat i prowokowali głupimi tekstami.Ja pierwszy nikogo nie obraziłem...Takie porady że bez miernika nie ma co się brać za naprawę mam traktować mam za pomoc?

-- 27 Lip 2019 22:23 --

A posty edytuję po poprawiam błędy gramatyczne teraz i chcę jak najkrócej pisać żeby to lepiej wyglądało nie że chcę coś ukryć..

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 28 Lip 2019 00:13

To wyjaśnij dlaczego założyłeś następne konto i zmieniłeś numer seryjny maszyny?
Tylko nie pisz że zapomniałeś hasła :mrgreen:
To jest po prostu dziecinada... DOBRANOC

-- 27 Lip 2019, o 23:13 --

Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Lip 2019 08:39

Nie obrażałeś nikogo? :lol: :lol: nie bądź śmieszny kolego. Wszystkie te posty najzwyczajniej usunołeś. Nie pamiętam tego dokładnie co napisał ale po koledze Romku jechał jak po Łysej kobyle... Panie moderator nie możesz tego odtworzyć? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez bloody56 » 28 Lip 2019 13:19

Miałem napisać że zapomniałem hasła :mrgreen:
Założyłem nowe konto bo chciałem dalej zadawać pytania a na tamtym raczej nie otrzymałbym już POMOCY,nowe konto nowy ja :D
NIE MA SENSU TRZYMAĆ DALEJ URAZY I ROZDMUCHIWAĆ TEGO CO JUŻ BYŁO,przepraszałem nawet za rzeczy jakich nie pisałem to co mam jeszcze zrobić żeby się POPRAWIĆ...Nie daliście mi w ogóle na to szansy stąd nowe konto.Wracając do tamtego pana co niby bardzo go obrażałem to on napisał PIERWSZY że nasza maszyna nadaje się w kontener,jak miałem to odebrać NIE napisał żadnej przydatnej porady do problemu tylko że nie warto się samemu za to brać JAK WIDAĆ NIE MIAŁ RACJI.Mógłbym się WYLOGOWAĆ i już nie odwiedzać tej strony ale ucieczka to nie rozwiązanie.Spodobało mi się założenie tego forum,pomocy innym i rozmów trzeba się cieszyć że mamy teraz takie możliwości bo kiedyś o internecie ludzie mogli pomarzyć.Ja się na nikogo nie gniewam,z tego wszystkiego powinno się pośmiać i zostawić ten temat a nie żywić urazę,to jest rozmowa zawsze będą odmienne zdania i charaktery,może to różnica wieku że nie możemy się dogadać.Dziecinada to idealnie określenie panie MECHANIOR,jak widać nawet dorośli czasami zachowują się jak dzieci :roll: :lol: :lol:

bloody56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Lip 2019 14:24

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 Siłownik samoczynnie przechyla łyżkę

Postprzez mechanior » 28 Lip 2019 17:02

Dla mnie to po prostu OSZUSTWO, od początku jaja sobie robisz z założeń forum i regulaminu, mimo zwracania uwagi na błędy w kółko robiłeś to samo a jeszcze to co zrobiłeś teraz... Nie ma żartów - blokuję, twoje zachowanie spowoduje że ucierpią inni użytkownicy tych maszyn (wiem że masz to w dupie bo o tym świadczy twoje dotychczasowe zachowanie) bo teraz zanim pomożemy w sprawie podobnego THacza najpierw prześwietlimy użytkownika czy to przypadkiem nie pan "jajcarz", mam twoje logi i adresy a także rejon i dostawcę internetu, próby zakładania kont itepe będą prędzej czy później wykrywane i blokowane.
Trzeba zachowywać się poważnie, dorośle i ponosić konsekwencje swojego postępowania.
Zamienianie wszystkiego w żart nic nie zmieni.
Wg mnie jesteś tutaj spalony... to ty przychodzisz po pomoc (jak widać zdesperowany jesteś mocno) więc masz być grzeczny i przyjmować słuszną krytykę, doprowadziliście maszynę do stanu złomu użytkowego a teraz pretensje do świata... Jesteśmy tu wszyscy dobrowolnie i sami decydujemy co chcemy robić - ty też, zacząłeś od obrażania wszystkich i oszustw.
Powodzenia w rozwiązywaniu swoich problemów.

Jeśli ktoś ma coś przeciwko (oprócz dowcipnego autora tematu) proszę o kontakt na PW
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej