wibako

JCB 525-67 Problem z układem sterowania

Moderator: mechanior

JCB 525-67 Problem z układem sterowania

Postprzez zielonymiś » 19 Sie 2019 22:04

Marka i model maszyny: JCB 525-67
Rok produkcji: Nie wiem
Numer seryjny: EUR52567RE0571401

Witam wszystkich Forumowiczów .

Mam do was prośbę typu takiego, żeby ktoś mi pomógł rozkodować tę ładowarkę, szukam i szukam, przeglądam wszystkie fora tematyczne, wujek Google tez nie chce pomoc. Który to rok i m/c no.

Bo otóż to stało się coś takiego, że ta owa ładowareczka ma problem typu takiego, że podczas skręcania nie ważne, na jakim trybie tylne koła są skręcone lekko w prawo i nie reagują w ogóle , a przednie koła reagują tak, że jest wielki opór na kierownicy a one skręcają z wielkim oporem . Sprawdziłem bezpieczniki, i zobaczyłem spalony bezpiecznik A7 Indicators po wymianie na nowy znowu się spalił , znalazłem schemat Elektryki z opisem niby do Tego modelu i dokopałem się po wiązkach do czujnika indykcyjnego tylnego , i na wiązce tej ,były przerwane 2 kable więc dużo nie myśląc i patrząc na ten Diagram, który znalazłem połączyłem owe kable tak jak powinne być i zabezpieczyłem termokurczką. sprawdziłem później podkładką czy czujnik reaguje i zapala się czerwona dioda na nim. Z przodu jest wręcz przeciwnie kolor jest pomarańczowy. Po odpaleniu problem dalej występuje z tym układem że tylna oś wogóle nie reaguje . A przednia oś reaguje tak jakby sie miała zaraz rozpaść tam hydraulika . Tu teraz pytanie jest moje czy używałem dobrego Diagramu do tego modelu? Diagram ma oznaczenia From m/c no.567362. bo nie ma zadnej poprawy oprócz nie Palacego sie wczesniej wymienionego Bezpiecznika A7 o opisie Indicator. .(Wskaźnik)

Może miał ktoś z was taki problem z tym modelem. Może nie w elektryce jest pies pogrzebany teraz tylko w układzie hydraulicznym . I trapi mnie ten Schemat, który znalazłem o numerach From m/c no.567362 , że coś tam pomieszałem .

Mam nadzieje , że za bardzo nie namieszałem w mojej odpowiedzi.

PS.

mam jeszcze Serial No.
Front Axle Serial No. 0345
ReaR Axle Serial No. 5005

może komuś to coś podpowie bo ja już nie mam pojecia .

zielonymiś
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Sie 2019 21:17

Maszyna: JCB 525-67

Firma: CiapakFarm


Reklama

simmet

JCB 525-67 Problem z układem sterowania

Postprzez mumin700 » 19 Sie 2019 23:04

1994 kwiecień
Mierzyłeś ciśnienie na pompie od skrętu? Od zmiany trybu powinien być też przekaźnik.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


JCB 525-67 Problem z układem sterowania

Postprzez zielonymiś » 19 Sie 2019 23:37

Ciśnienia nie mierzyłem, bo nie mam trójnika na ten moment, A Jest przekaźnik Steer Mode PCB relay nie tykałem się jego bez upewnienia się, czy posiadam prawidłowe diagramy. Bo jest kilka wersji wyjścia do niego o ile dobrze rozczytałem to.

Pytanie do Ciebie .

Jak Ci to kolego wyszło ,że to jest z 1994?

Ja w trakcie szukania Trafiłem na takie dziwne Daty , i z domu aukcyjnego z którego to kiedyś było kupione w UK mam 1976 JCB 525-67 TELEPORTER, i przez to miałem dylemat bo diagramy mam z serwisowej od 1992 do 2003.

dalsze poszukiwania wgl dawały mi takie roczniki jak 2014 , i że to niby jest Mitsubishi.

A jeszcze Pyatnie o takie niebieskie Rozdzielacze , jak zle je nazywam to mnie popraw . Je da się regulować i one też są od układu sterowania ?

edit:
Mam je na Diagramie opisane jako :Sterring mode Valve [Zawory Trybu sterowania] i na nich wydaje sie jakby można było przegręcać pokrętłem takim jak w radiu . czy sie myle ?

zielonymiś
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Sie 2019 21:17

Maszyna: JCB 525-67

Firma: CiapakFarm


Re: JCB 525-67 Problem z układem sterowania

Postprzez Jamar » 20 Sie 2019 06:09

To nie potencjometr tylko nakrętka od cewki. Pomierz te cewki, powinny być cztery, najprawdopodobniej któraś się spaliła.
Ten bezpiecznik o którym wyżej pisałeś to kierunkowskazy.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1401
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

JCB 525-67 Problem z układem sterowania

Postprzez mechanior » 21 Sie 2019 17:16

Wrzuć zdjęcia tych rozdzielaczy z pokrętłami
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej