wibako

Brak jazdy Kramer 420

Moderator: mechanior

Brak jazdy Kramer 420

Postprzez hmotnost » 13 Paź 2019 20:45

Marka i model maszyny: Kramer 420
Rok produkcji: 1998

Witam.
Po wymianie silnika w Kramerze napotkałem na problemy z jazdą. Wiem że wymiana silnika nie wpłynęła na to uszkodzenie ale chcę wszystko dokładnie opisać.
Po wymianie tegoż silnika przy włączeniu biegu do przodu ładowarka drgnęła do przodu ale nie chciała jechać. Po przełączniu do tyłu również drgnęła ale nie jechała. Przy zwiększeniu obrotów silnika słychać było jeden głuchy odgłos przy hydromotorze wskazujący na rozłączenie czegoś bądź zerwanie. od tego momentu Kramer nawet nie drgnie ani do przodu ani do tyłu, nie reaguje również na zwiększenie obrotów silnika. Elektrozawory na pompie jazdy i hydromotorze zostały wymienione na nowe. Nie przyniosło to żadnych efektów. Najdziwniejsze jest to że cała hydraulika działa, Przy odłączeniu przewodów od pompy jazdy jest ciśnienie na nich ale nie wiem jakie, nie mam możliwość sprawdzanie na chwilę obecną
Usiłuję rozwiać ten problem od tygodnia i nie mogę sobie z tym poradzić.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

hmotnost
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Paź 2019 20:14

Maszyna: Kramer

Firma: xxx


Reklama

simmet

Re: Brak jazdy Kramer 420

Postprzez dawidg2 » 14 Paź 2019 01:12

A niema rozlaczonej jazdy by móc holować?
Jaki silnik wymieniłeś bo jest ich kilka w maszynie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Brak jazdy Kramer 420

Postprzez Mariusz40.7 » 20 Sty 2020 22:05

Podłącz bezpośrednio 12v i mase pod piny w jednym z elektro zaworow od jazdy. Jeśli ruszy to masz coś z elektryką sterowania jazdy. Jak będzie stała to oddaj Pompę do sprawdzenia skoro cewki wymieniłeś. Jeśli silnik spalinowy bedzie mial ciężko to znaczy ze masz jakiś hamulec włączony choć wątpie bo dobra pompa bez problemu go pokona.
Susmic.pl tel:502903110

Mariusz40.7
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 05 Paź 2019 19:59
  • Miejscowość: Mrągowo

Maszyna: Bobcat 3090s Dieci 40.7 Merlo

Firma: Susmic.pl


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej