wibako

Sambron/Bobcat T2556 czujnik obrotów silnika i czujnik hamul

Moderator: mechanior

Sambron/Bobcat T2556 czujnik obrotów silnika i czujnik hamul

Postprzez Adrian77774@wp.pl » 04 Mar 2021 18:52

Marka i model maszyny: T2556

Witam posiadam ładowarkę o wyżej wymienionym modelu. Problem polega na tym że straciła jazdę, po podaniu napięcia bezpośrednio na cewki jazdy maszyna jedzie. Okazało się że komputer pokazuje błąd obrotów silnika co jest trochę dziwne ponieważ po odpaleniu przygazowaniu i odczekaniu kilku sekund obroty zaczynały być wyświetlane na desce rozdzielczej. Po odkręceniu czujnika okazało się że jest wykruszony(prodopodobnie ktoś za daleko go wkręcił). Zastanawia mnie jeszcze fakt że czujnik miał tylko dwa wyprowadzenia(nie powinmo być 3?). Kolejna sprawa to taka że czujnik hamulca okazał sie uszkodzony(nie odbijał, wypadła sprężyna).
Teraz moje pytanie:
1. Jaki czujnik obrotow powinien byc zamontowany by parametrami odpowiadał komputerowi
2. Gdzie moge dostac czujnik hamulca lub jaki zamiennie można zaadoptowac?

Wiem że czujnik obrotow moze byc sprawny a winny moze okazac sie komputer ale wole najpierw wyeliminowac inne usterki zanim postwie krzyzyk na komputerze.

Adrian77774@wp.pl
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Mar 2021 18:39

Maszyna: Sambron T2556

Firma: AMP


Reklama

simmet

Sambron/Bobcat T2556 czujnik obrotów silnika i czujnik hamul

Postprzez grzegorz200 » 06 Mar 2021 08:17

czujnik obrotów ma 2 piny. jeśli jest wykruszony czy zarysowany to nie świadczy , że jest uszkodzony.sprawdź go omomierzem.czujnik hamulca "otworzył się" , bo poluzowało się jego mocowanie.włóz spręzynkę i zaklej go powtórnie.
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: Sambron/Bobcat T2556 czujnik obrotów silnika i czujnik h

Postprzez Adrian77774@wp.pl » 06 Mar 2021 17:12

Czujnjk obrotow nadaje sie na smietnik poniewaz podczas demontazu pokruszyly sie kable wiec moje pytanie brzmi jaki mozna zastosowac zastepczo. Sprezynki do czujnika brak dlatego chcialbym zakupic nowy, jezeli nie uda sie znalezc to bede naprawial ten co jest.

Adrian77774@wp.pl
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Mar 2021 18:39

Maszyna: Sambron T2556

Firma: AMP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej