wibako

Manitou MLT 932 wysięgnik nie chowa się do końca

Moderator: mechanior

Manitou MLT 932 wysięgnik nie chowa się do końca

Postprzez lambdag » 28 Gru 2022 22:06

Witam,
Mam ładowarkę z podwójnym wysięgnikiem ( Manitou MLt 932 2005 rok ) problem w tym że główny wysięgnik, zewnętrzny nie chowa się do końca gdy wciągam ramię, pozostaję z 0.5 do 1m na wysięgniku, drugi wysuń wewnętrzny chowa się poprawnie.

Próbowałem czyścić kostkę prawdopodobnie jest to zamek, odkręciłem 4 śruby i oczyściłem każdy wlot wylot gdzie wchodzą węże, zdj w załączniku

Nie pomogło to, w sumie mam 2 ładowarkę tak sama i zauważyłem że jeśli się wciąga wysięgnik to obie tłoki działają równocześnie i podobnie się wsuwają..

Jakieś sugestie co może być nie tak w tej fadromie, tłok lekko nieszczelny? Czy jakoś to jeszcze inaczej działa?

Jeśli chodzi o krańcówkę która jest za wysięgnikiem to sprawdzałem i nie ma na to wpływu..
Załączniki
IMG_20221227_151959.jpg

lambdag
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 20 Maj 2020 22:30

Maszyna: Liebherr L512

Firma: BOXDOL


Reklama

simmet

Re: Manitou MLT 932 wysięgnik nie chowa się do końca

Postprzez 8x8 » 28 Gru 2022 23:33

przy pracy dwu siłowników powinien być gdzieś zawór synchronizujący i on może być przyczyną, lub rozkręcone tłoczysko w siłowniku, ewentualnie wypadnięty ślizg czy coś w ten deseń wewnątrz.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej