wibako

Manitou mlt 13 '92 po naprawie jeździ tylko do rozgrzania

Moderator: mechanior

Manitou mlt 13 '92 po naprawie jeździ tylko do rozgrzania

Postprzez Karka » 13 Sie 2023 08:18

Witam
Mam problem z 13 metrowa manitou starego typu skrzynia manualna rewers mechaniczny. Maszyna od razu przestala jechać wiec dałem do regeneracji sprzeglo hydrokinetyczne i wymienilem pompę jazdy na nowa. Poskladalem do kupy wymylem sitko, kupilem nowy filtr i maszyna jezdzi az do rozgrzania oleju potem nie ma sily na pelnych obrotach jakby slizgalo sie sprzeglo. Wiec rozebralem przekladnie jeszcze raz zawiozlem do sprawdzenia i stwierdzili ze jest ok na 100% wiec szukalem dalej wymienilem uszczelnienia kosza z jednej i z drugiej strony, wymienilem tarczki i przekladki na nowe poskladalem i bylo ok przejechalem 8 kilometrow na 4 biegu i nic. Kolejnego dnia mialem do pokonania 500m i nie miala sily jechac jeszcze na 2 biegu cos tam cos tam ale pełen gaz. Ma ktos jakis pomysł gdzie szukać?

Karka
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Sie 2023 12:03

Maszyna: Jcb, kubota, terex, bobcat

Firma: Karka


Reklama

simmet

Re: Manitou mlt 13 po naprawie jeździ tylko do rozgrzania

Postprzez rudesmen » 13 Sie 2023 08:24

Chyba nie mamy tu na forum specjalistów z dostępem do materiałów serwisowych po VIN, ale i tak wypadałoby abyś podał rok produkcji i VIN maszyny, aby zwiększyć szanse na skuteczną pomoc.

Pytanie do Ciebie czy Ty masz do niej serwisówkę. To co mi przychodzi do głowy to, ze musiałbyś pomierzyć ciśnienia na portach pomiarowych elementów przeniesienia napędu. Skoro przestaje jeździć to pewnie w którymś miejscu pojawiłby się spadek ciśnienia co byłoby wskazówką do dalszej diagnozy.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Manitou mlt 13 po naprawie jeździ tylko do rozgrzania

Postprzez Karka » 14 Sie 2023 08:31

Ma to sens natomiast dzieje sie tak gdy sie rozgrzeje bo jak sa to dystanse 50-100 to jest ok

-- 14 Sie 2023 08:31 --

Przesyłam foto tabliczki może ktoś ma jakis patent
Załączniki
IMG_20230814_082937.jpg

Karka
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Sie 2023 12:03

Maszyna: Jcb, kubota, terex, bobcat

Firma: Karka


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej