wibako

KUBOTA R082 Uszkodzenie szybkozłącza hydrulicznego

Moderator: mechanior

KUBOTA R082 Uszkodzenie szybkozłącza hydrulicznego

Postprzez Paddington » 24 Paź 2023 20:59

Marka i model maszyny: KUBOTA R082
Rok produkcji: 2018
Numer seryjny: NIE PAMIETAM

Dobry wieczór.

Panowie mam taki o to problem. Zdaje sobie sprawę, że dla wielu to jest pewnie błahostka, ale jestem zupełnym laikiem w tematach maszyn, a stoi ona na robocie i pilnie mi jest potrzebna naprawa tegoż elementu.
Bowiem urwałem dwa węże hydrauliczne z czego jeden to tam normalnie idzie przykręcić, ale drugi wąż był taki metalowy jak przewód do hamulcowy i przykręcony do szybkozłącza hydraulicznego (blokada osprzętu przed wypięciem) do jakiegoś "grzybka" z gwintem. Z tego co widzę to gwint jest po części urwany. Dodam, iż na tym elemencie jest jakaś nakrętka, której nie mogę za nic odkręcić - nawet pękła mi na niej grzechotka YATO. I teraz pojawia się moje pytanie. Czy to jest element przyspawany do tego szybkozłącza?-jeżeli tak to czy wycięcie starego i wspawanie nowego przyniesie upragniony rezultat. Czy po prostu został kawałek nakrętki od węża hydraulicznego tego metalowego, a ja nie potrafię tego odkręcić?


Woj Pomorskie, pow Słupski.
731 399 886
Załączniki
IMG_3466.JPG
IMG_3471.JPG
IMG_3469 2.JPG
IMG_3468.JPG
IMG_3465.JPG
IMG_3464.JPG

Paddington
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Paź 2023 20:20

Maszyna: Kubota R082

Firma: BRANCH BRUK


Reklama

simmet

Re: KUBOTA R082 Uszkodzenie szybkozłącza hydrulicznego

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Paź 2023 19:19

Oczyść to dokładnie bo nie widać zbytnio. Ale obstawiam że zerwał ci się wspawany nypel. Trzeba będzie wspawać nowy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: KUBOTA R082 Uszkodzenie szybkozłącza hydrulicznego

Postprzez Paddington » 26 Paź 2023 19:32

Dokładnie tak jest. Urwało się dokładniej wspawane kolanko. Ale lepszy było to czemu tak się stało?
Poluzowały się śruby na tej belce od szybko złącza i przy drganiami obracała się ta belka i zrywało węże.Te wyjścia na węże powinny znajdować się u góry tej belki, a nie tak jak je zastałem. Zamiast ich, bo były zajechane to zrobiliśmy coś takiego na szybko. Oczywiście szybko muszę zamówić odpowiednie śruby
Załączniki
886A9DE6-D6D6-4E41-BC6B-6DC1E13493F6.jpeg
F6752F36-69D6-43F3-8313-8E2ADC933EDF.jpeg

Paddington
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Paź 2023 20:20

Maszyna: Kubota R082

Firma: BRANCH BRUK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej