wibako

[Matbro TS 270] jaki typ silnika?

Moderator: mechanior

[Matbro TS 270] jaki typ silnika?

Postprzez Mailo » 01 Mar 2010 16:49

Witam, tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć jaki typ silnika był montowany w tej ładowarce, potrzebuję kilka jego danych eksploatacyjnych (luzy zaworowe, ciśnienie wtrysku itp.), ale nie wiem jak to znaleźć gdyż nie znam typu silnika. Wiem że jest to Perkins typu A4, turbodoładowany, na bloku pod nadlewem PERKINS A4 jest jeszcze nadlany mały napis 540, ale nie znalazłem takiego silnika. tabliczka znamionowa pompy wtryskowej także jest nieczytelna (zamalowana), ale wiem że pompa jest firmy LUCAS.

Proszę o pomoc w identyfikacji, gdyż silnik bezlitośnie doi paliwo (nie wydaje mi się że tak być powinno gdyż słyszałem że takie ładowarki są w miarę oszczędne), znając te dane będę mógł się zabrać za podstawowe regulacje silnika.

Pozdrawiam

Mailo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 Mar 2010 16:38
  • Miejscowość: Inąd

Reklama

simmet

Re: [Matbro TS 270] jaki typ silnika?

Postprzez nerwozo » 01 Mar 2010 20:52

Witam. Nie wiem dokładnie co masz na myśli doi paliwo, ale powiem Ci, ze miałem doczynienia z Matbro TS300 z tym samym silnikiem fakt, ze jest troche większa i musze powiedzieć ze to prawdziwy smoooook i nie powiedział bym, ze z silnikem było coś nie tak.
Ostatnio edytowany przez nerwozo, 02 Mar 2010 23:49, edytowano w sumie 1 raz

nerwozo
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 11 Mar 2009 19:33
  • Miejscowość: Legnica

Postprzez Mailo » 02 Mar 2010 11:14

100l paliwa na 6 - 7 godzin pracy (praca z przerwami, więc na 100% dokładnie nie mogę określić) przy odśnieżaniu, czyli lekka robota na małych obrotach silnika - uważasz to za normalne? moje ciągniki przy ciężkiej pracy w orce spalają mniej paliwa na godzinę (duże obciążenie, wysokie obroty!!) nie wierzę że taka jest norma spalania dla tego modelu.
A mimo wszystko chcę zrobić przegląd silnika, posprawdzać luzy zaworowe i wtryskiwacze przynajmniej.

Skoro pracowałeś na podobnej maszynie i wiesz jaki to silnik to może podał byś jaki to typ silnika, w końcu o to się mi rozchodzi :)

Pozdrawiam

Mailo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 Mar 2010 16:38
  • Miejscowość: Inąd

Postprzez dawidg2 » 02 Mar 2010 11:59

za wspomnianą pompą wtryskową masz tabliczkę z numerem silnika (bynajmniej na moim perkinsie tam jest) . jeszcze gdzieś był numer silnika wybity ale teraz niepamiętam gdzie

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez nerwozo » 02 Mar 2010 16:59

Kolega zanim coś napisze to proszę użyj opji "myśl" bo określenie "DOI PALIWO" to pojęcie względne. Więc przybliżone spalanie podaje się na początku.

nerwozo
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 11 Mar 2009 19:33
  • Miejscowość: Legnica

Postprzez Mailo » 02 Mar 2010 17:43

POJĘCIEM WZGLĘDNYM jest sens pisania postów przez Ciebie, i jeżeli ktoś ma problemy z użyciem mózgu to TY, mądralo, z kontekstu postu można wywnioskować o co mi chodzi, chyba że nie znasz języka polskiego! A poza tym twoje wypowiedzi nie wnoszą niczego do tej dyskusji, więc jeżeli nie chcesz pomóc to oszczędź ludziom swoich mądrości.

Mailo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 Mar 2010 16:38
  • Miejscowość: Inąd

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej