wibako

Volvo L110E- pytanie

Moderator: mechanior

Volvo L110E- pytanie

Postprzez dawidg2 » 10 Kwi 2010 12:56

Witam,

wsiadłem na te Volvo na chwilę tylko miałem pokazać co umiem i mnie zdziwił fakt że jak miałem 2 bieg włączony i dałem do przodu czy do tyłu to maszyna sama jechała bez dodawania gazu? Nie wiem siedziałem w niej z pół godziny może to normalne ale do załadunku aut trochę nie bardzo jak tak jeździ. Może coś było poprzestawiane na APS albo coś.

Wie ktoś jak to ma być poustawiane do pracy? Bo miałbym robotę na tej ładowarce

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Reklama

simmet

Postprzez tomaszkk20 » 10 Kwi 2010 17:21

Normalny objaw, gorzej chyba jak by nie jechała. Co do załadunku samochodów, przecież od tego są hamulce. Nie wiem jak jest w volvo, ale u mnie w ładowarkach jest klawisz który załacza rozłaczanie skrzyni w czasie hamowania - tak jak w Ł-34 gdzie jest to na stałe, żeby skrzynia nie cierpiała

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Postprzez dawidg2 » 10 Kwi 2010 17:43

W Volvo są 2 pedały w podłodze, lewy rozłącza skrzynie i hamuje a prawy przy pedale gazu od ogólnego hamowania podczas jazdy np.

Dotąd pracowałem na małej z układem napędu hydrostatycznym i tam na wolnych obrotach ładowarka stała w miejscu. Nie trzeba było też hamować bo hydrostat sam hamował po odjęciu gazu czy wrzuceniu rewersu na luz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez alpa2 » 11 Kwi 2010 12:26

kolego te pedaly sa polaczone razem i nie ma roznicy ktory wciskasz a po odpuszczeniu gazu maszyna nie rusza sie z miejsca na codzien pracuje na volvo l-120 i tak jest w tej maszynie

alpa2
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 21 Mar 2010 11:24
  • Miejscowość: ok jelcz-laskowice

Postprzez dawidg2 » 11 Kwi 2010 15:35

W tej tak nie ma. Zresztą w nowej też tak jest jak pisałem. CAT też ma tak, bo będąc na kursie nam tłumaczył przedstawiciel.

Myślę że jakoś się przyzwyczaje jak dostanę tą robotę tzn ją wezmę bo zarobek nie ciekawy ale na początek wystarczy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej