wibako

Merlo 28.7-biały dym..nierówne obroty...

Moderator: mechanior

Merlo 28.7-biały dym..nierówne obroty...

Postprzez czarna1310 » 29 Lip 2010 19:13

Witam!
Może znajdzie się ktoś,kto mi pomoże...
Kupiłam ładowarkę teleskopową Merlo 28.7 evt,rok prod.1999.Silnik Perkins Turbo 4 cylindrowy.A problem mam taki:
Przez 2 miesiące pracowała bez zarzutu...Zaczęło się od falujących obrotów i niewielkiej ilości białego dymu.Wymieniłam końcówki wtryskiwaczy i obroty unormowały się,ale teraz bardzo ciężko odpalić rano i wali białym dymem tak,że na podwórku siwo :? Mechanik poradził mi,żeby sprawdzić pompę paliwa.Pan w serwisie stwierdził,że wszystko jest ok.W drugim dowiedziałam się,że trzeba ją zregenerować.Tzn:wymienić głowicę,krzywkę(jest porysowana??) i pierścień.Gość chce za to 4000zł :!: :!: Czy to rzeczywiście może być przyczyna,czy może facet szuka łatwego zarobku...?Bo jeszcze inny fachowiec stwierdził,że to nie jest wina pompy,tylko przestawił się rozrząd...
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc! :wink:

Awatar użytkownika
czarna1310
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Kwi 2010 13:14
  • Miejscowość: Dolnośląskie

Reklama

simmet

Postprzez jacek j » 29 Lip 2010 20:48

A wymieniłeś filtry paliwa i sprawdziłeś drożność układu paliwowego bo objawy wskazują na niedobór paliwa.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez manius » 29 Lip 2010 21:26

ale jak ciepla to chodzi normalnie czy dalej cos nie gra,co do zapalania to czy nie ma tam jakiegos podgrzewania w postaci swiec?? a bialy dym to nie z wody czasem?? gdyby rozrzad był przestawiony to dymil by na czarno z powodu nie przepalonej ropy.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Postprzez czarna1310 » 30 Lip 2010 12:52

jacek j napisał(a):A wymieniłeś filtry paliwa i sprawdziłeś drożność układu paliwowego bo objawy wskazują na niedobór paliwa.


Wszystkie płyny,oleje i filtry zostały wymienione zaraz po zakupie maszyny...Układ paliwowy sprawdzony.Jest ok...

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 1:00 pm ]
manius napisał(a):ale jak ciepla to chodzi normalnie czy dalej cos nie gra,co do zapalania to czy nie ma tam jakiegos podgrzewania w postaci swiec?? a bialy dym to nie z wody czasem?? gdyby rozrzad był przestawiony to dymil by na czarno z powodu nie przepalonej ropy.


Jak silnik się rozgrzeje,to nie ma problemu z ponownym odpaleniem "na ciepło".A z tego co się orientuję,to chyba przy nie przepalonej ropie,dymi na biało...Ale to dymienie zaczyna się dopiero,jak silnik trochę się rozgrzeje..

Awatar użytkownika
czarna1310
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Kwi 2010 13:14
  • Miejscowość: Dolnośląskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej