wibako

Liebherr PR712M nie odpuszcza hamulec

Problem ze spycharką Liebherr PR712M

Postprzez ta_urus » 09 Lis 2010 19:53

Witam wszystkich serdecznie.Od niedawna przejąłem spycharkę Liebherr PR 712 M,jest po małym remoncie zwolnicy.Po zamontowaniu wszystkich osprzętów nie mogę ruszyć nią z miejsca.Nie odpuszcza hamulec hydrauliczny.Poradźcie Panowie gdzie szukać przyczyny i jak zwolnić ten hamulec.Z góry dziękuję.Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez ta_urus, 11 Lis 2010 09:17, edytowano w sumie 1 raz

ta_urus
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 Lis 2010 19:45
  • Miejscowość: Częstochowa

Maszyna: Volvo EC140LC
Liebherr PR712M


Reklama

simmet

Postprzez martini_pl » 10 Lis 2010 18:16

Witam
Powiedz czy podnoszeniu manetki gaśnie kontrolka czerwona z symbolem tranzystora, sprawdź czy masz podniesiony do góry czerwony przycisk bezpieczeństwa i podaj numer seryjny ze sterownika pomp, taka srebrna "skrzyneczka" z prawej strony w miejscu gdzie są akumulatory.

martini_pl
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 26 Maj 2009 18:18
  • Miejscowość: Kraków

Problem ze spycharką Liebherr PR712M

Postprzez ta_urus » 11 Lis 2010 08:29

Kiedy mam wyciągnięty czerwony przycisk i podniesioną wajchę bezpieczeństwa. Kiedy chcę ruszyć po chwili gaśnie kontrolka P ale maszyna rusza tylko prawą gąsienicą.Nie wiem czy podczas demontażu lewej zwrotnicy nie uszkodzili czegos bądź czy nie zamkneli jakiegoś zaworu.Odkręciłem mały przewód odpowiadajacy za zwolnienie hamulca podczas jazdy i gdy ruszyłem manetką olej nie poleciał,wiec tak jakby nie dochodził do trójnika na zewnątrz.Odnośnie tabliczki,maszyna stoi w polu,więc nie bardzo mam możliwość jej oglądnięcia.Dzięki martini_pl za ewentualne możliwości samodzielnej naprawy.Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Lis 11, 2010 7:38 am ]
Dzięki martini_pl za zainteresowanie awarią mojej maszyny. Jeśli mieli byście Koledzy jeszcze jakieś sugestie odnośnie spycharki Liebherra PR 712M proszę o kontakt na forum lub na emaila.ta_urus@tlen.pl Z góry dziękuję wszystkim za pomoc bo stanie w polu już mnie zmęczyło.Pozdrawiam

ta_urus
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 Lis 2010 19:45
  • Miejscowość: Częstochowa

Maszyna: Volvo EC140LC
Liebherr PR712M


Postprzez lkop » 11 Lis 2010 18:22

wyśle ci schemat hydrauliki na maila, sprzwdź na cewce nr 51 czy dochodzi ci napięcie. jak dochodzi i ciągle hamulce nie odpuszczają to zmierz ciśnienie na punkcie pomiarowym ND powinno być tam 25 bar, ale skoro kontrolka gaśnie to ciśnienie mija zawór, być może pomieszane są przewody ??
Ostatnio edytowany przez lkop, 11 Lis 2010 18:53, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Postprzez martini_pl » 11 Lis 2010 18:29

Witam, jak tak jest jak opisujesz to jest prawidłowo jeśli chodzi o kontrolkę hamulca, joystick od jazdy jest bezpośrednio podłączony do sterownika pomp, po uruchomieniu jazdy obojętnie w którym kierunku sterownik załącza zawór który ma za zadanie odhamować silniki jazdy i on działa bo gaśnie kontrolka hamulca parkingowego. Odnośnie tabliczki już się nie kłopocz, bo z tego co piszesz wiem że sterownik działa, miałem podejrzenie, że to wina sterownika. Zdejmij dekiel na prawej stronie, która działa i sprawdź czy tam masz ciśnienie po odhamowaniu. Porównasz sobie przy okazji jak tam jest to podłączone.Pozdrawiam
Skoro moderator przeniósł i założył nowy temat, proponuje go przenieść do działu "Spycharki".

martini_pl
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 26 Maj 2009 18:18
  • Miejscowość: Kraków

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej