wibako

Ciężko skręca DT-75

Ciężko skręca DT-75

Postprzez prezesss89 » 06 Kwi 2011 23:11

Marka i model maszyny: DT-75
Rok produkcji: 1988

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Jestem mechanikiem początkującym i mam problem ze skręcaniem w DT-75 mianowicie det skręca jednak podczas skrętu ma strasznie ciężko że podczas skręcania na niskich obrotach potrafi zgasnąć. Taśmy są raczej dobrze ustawione na firmie są 3 takie spychacze i nie raz to rozbierałem bo albo się zużyła, albo rozpieła, albo olej poszedł i trzeba uszczelnić było, to zwolnica pękła itd jak to w takim sprzęcie. Ostatnio firma zakupiła okazyjnie 4 taką maszynę która ma właśnie taki problem przy skręcie żę skręca ale ale aż silnik gaśnie taśmy sprzęgłowe są dobrze ustawione ponieważ det ciągnie dobrze na obie gąsiennice a podczas jazdy na wprost po zaciągnięciu obydwu ryczag od taśm sprzęgłowych po chwili staje. Moje pytanie brzmi czy w mechanizmie różnicowym tylnego mostu mogło się coś stać ze strasznie ciężko ma rozłączyć ? Czy może jakieś inne pomysły na to co to może być?

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Reklama

simmet

Re: Ciężko skręca DT-75

Postprzez bartosz37 » 07 Kwi 2011 20:45

Ciekawy przypadek jeszcze sie z takim czymś nie spotkałem, jesli z taśmami jest na pewno wszystko ok to problem musi być w dyfrze, chociaż ciężko mi to sobie wyobrazić, pewnie już to sprawdzałeś ale odkręć dekielki od spodu obudowy taśm, te ze sprężynkami, może tam być dużo syfu i blokuje i napisz jak to sie wyjaśni bo bardzo mnie to interesuje

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Re: Ciężko skręca DT-75

Postprzez prezesss89 » 07 Kwi 2011 22:59

Zaglądałem i tam i było normalnie czyli trochę brudu ale trochę to norma w tym miejscu, w komorze dyfru olej jest sprawdzałem, a rozmawiałem z pewną osobą która kazała mi zajrzeć do półosiek bo żeby rozłączyć jedną stronę to się delikatnie podobno półośka przesuwa z całym bębnem sprzęgłowym miało by to sens bo przecież w środku bębna są te sprężyny z uszczelniaczem i pewna osoba kazała mi zajrzeć czy te półośki się lekko ruszają bo może się zapiekły albo ktoś je na siłę np ze rdzą pozabijał, jak tak myślę to może to to być przyczyną. Co o tym sądzicie?

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Re: Ciężko skręca DT-75

Postprzez bartosz37 » 08 Kwi 2011 07:34

To jest dobra koncepcja, trzeba spróbować

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Re: Ciężko skręca DT-75

Postprzez maciejk » 05 Maj 2011 17:53

Witam. Pozwolicie ze podepne sie pod temat. Do czego mocuje sie te krotkie sprezynki na dole tasm. U mnie byly one poodpinane a nie widze tam zadnych mocowan. Z gory dziekuje za pomoc i przepraszam za brak polskich znakow:)

maciejk
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Kwi 2010 13:59
  • Miejscowość: wro

Ciężko skręca DT-75

Postprzez bartosz37 » 05 Maj 2011 18:31

Generalnie to daj sobie spokój z tymi sprężynkami, zbędny gadżet, mocuje sie je do dekielków przykręcanych na dwie śruby od dołu obudowy mostu, na pewno je widziałeś.

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Re: Ciężko skręca DT-75

Postprzez nicpon » 24 Lis 2017 16:23

Witam mam taki problem z dt 75 olej dostaje się z prawej strony na taśmę hamulcową nie wiem czy to może być olej ze zwolnic czy z mostu ewidentnie wydostaje się
z prawej strony i jak zabrać się za wymianę uszczelnienia co trzeba rozebrać. Proszę o pomoc

nicpon
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 Lis 2017 20:22

Maszyna: DT 75

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej