wibako

Kontrolka ładowania CAT D6M

Kontrolka ładowania CAT D6M

Postprzez FH MACHINERY » 28 Gru 2011 02:32

Witajcie koledzy! Mam takie pytanie: po wymianie szczotek w alternatorze w spycharce CAT D6M przestala swiecic kontrolka, zarowka jest dobra, przy tescie lampek swieci, ale przed zapaleniem maszyny gdy powinna swiecic to nie swieci. Ladowanie jest ok, alternator laduje tak jak powinien. Na alternatorze jest taka gumowa zaslepka i nie wiem czy to przypadkiem cos wspolnego z ta lampka niema? ja z ciekawosci ją zdjelem i sa tam dwie wsowki pradowe, choc w sumie to juz jedna bo druga zgnila i uleciala w momecie zciagania tej gumki, ale nie widze aby te wsuwki jakas role pelnily. Jesli by ktos mial doswiadczenie w tej sprawie to prosze o porade, Pozdrawiam wszystkich Rafal

FH MACHINERY
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 Gru 2011 02:16

Maszyna: CAT D6M


Reklama

simmet

Re: NIE SWIECI KONTROLKA LADOWANIA W CAT D6M

Postprzez AdamN » 28 Gru 2011 21:49

Brak kontrolki może być spowodowany uszkodzeniem regulatora napięcia, diód wzbudzenia jeśli są, szczotkami ewentualnie pierścieniami po których się ślizgają albo instalacją elektryczną. Najczęściej choć nie zawsze idzie to w parze z brakiem ładowania, stąd moje pytania:
Jakie jest napięcie na zaciskach akumulatora po uruchomieniu silnika? Może nie podłączyłeś przewodu od kontrolki? Skoro przed wymianą szczotek kontrolka świeciła to sprawdź czy regulator dobrze jest połączony z masą.

AdamN
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 09 Maj 2010 00:00
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 1

Kontrolka ładowania CAT D6M

Postprzez FH MACHINERY » 29 Gru 2011 00:38

Dziekuje bardzo za podpowiedz. Szczoteczki wymienialem poniewaz zaswiecila sie lampka ladowania i po kilku godzinach pracy maszyna coraz ciezej krecila rozrusznikiem wiec rozkrecilem alternator i okazalo sie ze przegnil kabelek przy szczoteczce, mialem nowe w zapasie i wymienilem, kable przychodza do alternatora 3: czerwony gruby, czarny cienki masa i cienki wciskany zielony, wszystkie na stykach wyczyscilem i przykrecilem, maszyna resztkami pradu zagadala. Ladowania pradu nie sprawdzalem poniewaz z maszyna wszystko O.K. pracuje juz ponad tydzien od tego remontu, swiatla swieca, rozrusznik kreci, tylko ta lampka przestala sygnalizowac, a kiedys ta sygnalizacja moze sie przydac...

FH MACHINERY
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 Gru 2011 02:16

Maszyna: CAT D6M


Re: Kontrolka ładowania CAT D6M

Postprzez AdamN » 29 Gru 2011 19:49

A są oznaczenia przewodów na tym alternatorze? Przewód „D+” lub „L” połączony jest z kontrolką odłącz go i przyłóż do masy jeśli kontrolka zaświeci to instalacja elektryczna jest sprawna a przyczyną jest uszkodzenie w alternatorze jeśli nie zaświeci to masz przerwę w instalacji elektrycznej poza alternatorem albo… podłączasz nie ten przewód co trzeba :D . Wykonaj powyższy test jeśli kontrolka zaświeci „na krótko” poszukaj tabliczki z nazwą producenta alternatora i numerem, będziemy szukać dalej :wink: . No i mimo wszystko zmierz napięcie na zaciskach akumulatorów.

AdamN
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 09 Maj 2010 00:00
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 1

Kontrolka ładowania CAT D6M

Postprzez FH MACHINERY » 20 Sty 2012 00:56

Witam! Dziękuje za poradę, ale nic nie odpisuje bo spych jest 200km od mojego domu, i teraz sobie stoi i się pasie, na śniegu, a ściśle na błocie!! Przerwa zimowa- brak pracy! pozdrawiam wszystkich Rafał

FH MACHINERY
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 Gru 2011 02:16

Maszyna: CAT D6M


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej