wibako

DT75 kopci po wymianie uszczelki pod głowicą

DT75 kopci po wymianie uszczelki pod głowicą

Postprzez Repetosiak » 31 Paź 2012 12:26

Marka i model maszyny: DT 75
Rok produkcji: 1981

Witam,

Mam problem z DT 75. Wydmuchało mi uszczelkę spod głowicy. Mechanik zrobił remont (nowa uszczelki, planowanie głowicy). Niestety DT stał się znacznie słabszy i strasznie kopci. Wymieniłem zawory na nowe (były oczywiście ustawiane przed zamontowaniem). Niestety problem kopcenia i słabszej siły nie znikł. Nie wiem co dalej robić. Może to kwestia remontu pompy paliwowej. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Repetosiak
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2012 12:20

Maszyna: KM 251, Waryński 408, DT 75


Reklama

simmet

DT75 kopci po wymianie uszczelki pod głowicą

Postprzez rysiekk82 » 05 Sty 2013 23:07

jak mogles ustawic zawory przed zamontowaniem?

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Re: DT75 kopci po wymianie uszczelki pod głowicą

Postprzez iras_der » 07 Sty 2013 20:22

Na nadmierne wydzielanie spalin w silnikach ma wpływ wiele czynników. Może to być nawet mocno zanieczyszczony filtr powietrza, w DT75 po 80' filtry powietrza były tzw. suche. Występuje tam duży zewnętrzny i mały wewn. wkład. Trzeba to rozebrać i sprawdzić.
Piszesz, że remontowałeś głowicę. Nie wiadomo, czy wymieniłeś tylko zawory, czy również frezowałeś gniazda i docierałeś gniazdo z zaworami . Sama wymiana zaworów bowiem, jest bezsensowna. Remontowałeś również pompę wtryskową. Nie wiem, czy po naprawie prawidłowo ją zamontowałeś, trzeba by ustalić kąt wyprzedzenia wtrysku. Przyczyną nadmiernego dymienia mogą być również uszkodzone(lejące) rozpylacze wtryskiwaczy, jak również niewłaściwe ciśnienie w komorze spalania cylindrów.
Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłem.

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej