Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

CAT D5H '91 staje po 15 min.

27 Sty 2013 11:54

Marka i model maszyny: D5H
Rok produkcji: 1991

Po uruchomieniu maszyny po 15min. maszyna staje, traci moc, nie reaguje na włączanie jazdy w przód i w tył.
Była wymieniona pompa oleju, wymieniony olej, filtr.

Jeżeli ktoś może mi pomóc to będę wdzięczny, był mechanik z serwisu CAT'A i do tej pory maszyna zachowuję się tak samo...

CAT D5H '91 staje po 15 min.

27 Sty 2013 14:15

Podaj nr seryjny i powiedz jakie czynności wykonał serwis CAT.

Re: CAT D5H '91 staje po 15 min.

27 Sty 2013 14:45

Wydaje mi się że jak maszyna nie chce jechać to powinno się pomierzyć ciśnienia, bo gdzieś musi je tracić no i pompa chyba też na jakieś podstawie była wymieniona. Chyba że (bo i tak się już spotykałem że jak maszyna przestaje dziełać to ludzie odrazu wymieniają pompę) ktoś wymieniał pompę bez podłączania manometra.

CAT D5H '91 staje po 15 min.

02 Lut 2013 19:08

Proponuje sprawdzić zmiennik momentu.

CAT D5H '91 staje po 15 min.

16 Lut 2013 09:24

to jest CAT D 5H nr 1DD00388 był mechanik z serwisu cata rozebrał cały tył maszyny przejrzał rozdzielacz tarcze stwierdził że są dobre, wszystko było wymyte i złożone, sprawdził ciśnienie na pompie, było niskie im maszyna dłużej pracowała to ciśnienie spadało, kazał wymienić pompe, wymieniłem no i nic nie dało jest cały czas tak samo dzwoniłem do niego rozkłada ręce nie wie co moze być za przyczyna że maszyna po 15 minutach traci moc i po prostu nie reaguje na włączanie jazdy w przód i w tył

zmiennik momentu raczej nie, tak stwierdził serwisant, wałem napędowym obraca tak jak powinien, po włączeniu jazdy wał powinien się zatrzymać tak robi oczywiście jak jest zimny gdy uruchomie go rano jak mówiłem wcześniej po 15 min jazdy czy pracy w terenie maszyna staje, biegi znikają jedynie można włączyć jazde zwiększając obroty silnika to wtedy gdy włączam jazde to złapie ale szarpnie jeżeli ktoś może pomóc w tym temacie to bardzo proszę o pomoc

Re: CAT D5H '91 staje po 15 min.

16 Lut 2013 16:58

kirzan napisał(a):zmiennik momentu raczej nie, tak stwierdził serwisant, wałem napędowym obraca tak jak powinien, po włączeniu jazdy wał powinien się zatrzymać tak robi oczywiście jak jest zimny gdy uruchomie go rano jak mówiłem wcześniej po 15 min jazdy czy pracy w terenie maszyna staje, biegi znikają jedynie można włączyć jazde zwiększając obroty silnika to wtedy gdy włączam jazde to złapie ale szarpnie jeżeli ktoś może pomóc w tym temacie to bardzo proszę o pomoc

co to znaczy "raczej nie tak" to nawet manometru nie podłączył pod zmiennik???

CAT D5H '91 staje po 15 min.

16 Lut 2013 20:15

nie podłączył manometru niewiem dlaczego zadzwonie do niego i spytam jak rozumiem stawiasz na zmiennik po prostu trzeba sprawdzić ciśnienie

CAT D5H '91 staje po 15 min.

18 Lut 2013 22:41

Podłącz "niski "manometr pod nypel TC i zobacz jak po 15 min. ciśnienie spadnie prawie do zera.

Re: CAT D5H '91 staje po 15 min.

20 Mar 2013 19:39

Co dalej z awarią, bo ciekawy temat?

CAT D5H '91 staje po 15 min.

23 Maj 2013 13:57

Dzień dobry mam wielka prośbe czy moge prosić do pana jakiś kontakt? bo mamy też spychacza CAT i podobnie sie zachowuje chcielibyśmy sie z panem skonsultować troche wiec prosiłabym o podanie nr tel albo o oddzwonienie do nas oto nr 604966737 z gory serdecznie dziekuje

CAT D5H '91 staje po 15 min.

18 Lis 2015 19:12

Znowu ten sam problem 15 min i staje pompa dobra, skrzynia sprawdzona(rozebrana i złożona na nowych uszczelkach na tłokach) tylko pytanie jakie ciśnienie na zmienniku na zimnym oleju?Problem chyba nie został rozwiązany?Jakieś pomysły? :D stan oleju sprawdza się na chodzie? :D :oops:

CAT D5H '91 staje po 15 min.

18 Lis 2015 23:45

A były jakieś wskazania do wymiany uszczelnień na tłokach? Ktoś zmierzył ciśnienie na sprzęgłach? Skupiłbym się na zaworze regulującym ciśnienie w skrzyni.
Stan oleju sprawdza się podczas pracy silnika na wolnych obrotach, skrzynia na luzie (neutral) co pewnie jest napisane na miarce.

Temat ma prawie 3 lata, brak danych maszyny (numer seryjny), czy twoje pytania SEBASTIAN dotyczą tej samej konkretnie maszyny? To 3 lata nikt jej nie naprawił?? :crazy:
A jeśli nie to gdzie jest cholerny numer seryjny?

CAT D5H '91 staje po 15 min.

19 Lis 2015 17:24

Maszyny raczej są inne.Ja robiłem skrzynie ze względu na uszkodzenie pierścieni na kolektorze na małych tarczach.Niestety mam tylko numer skrzyni biegów *1RE01595* tran. arrang.no 3T82274 numeru maszyny nie mam ,teraz przywieźli mi pompę a objawy maszyna ma takie same .CAT D5hlp,tabliczki znaleźć nie mogą.po 15 minutach maszyna staje. Po odpaleniu z tyłu na pokrywie jest 27 bar po zagrzaniu się spada , ale nie umieli mi odpowiedzieć na ile . Po 15 minutach zapala się kontrolka od ciśnienia skrzyni biegów i pali się na wszystkich biegach do tyłu i do przodu,jak ostygnie to jest to samo :D :D :oops:

CAT D5H '91 staje po 15 min.

20 Lis 2015 19:44

Kurcze dziwne objawy wszystko wskazuje na pompę ale to nie to,chyba byłoby to za proste!!!!!!!!!! :D

CAT D5H '91 staje po 15 min.

24 Lis 2015 16:01

Dlatego trzeba zmierzyć ciśnienia na wszystkich możliwych punktach, jeśli wszędzie razem i równo spada to pompa.

CAT D5H '91 staje po 15 min.

30 Lis 2015 20:18

Maszyna naprawiona, uszkodzona była sekcja jazdy pompy i spalone wszystkie oringi między sekcjami pompy ,pompa nadawała się do naprawy (koła zębate u szlifu i wymiana panewek na originalne z cata). :D
Wyślij odpowiedź