wibako

Spycharka D37P - problem ze skretem

Spycharka D37P - problem ze skretem

Postprzez grzybek_88 » 05 Sie 2013 21:41

Marka i model maszyny: Komatsu D37P
Rok produkcji: 1988

Witam forumowiczów,
mam problem ze spycharką D37P Komatsu, a mianowicie ze skrętami. Prawy skręt nie działa w ogóle, natomiast lewy skręca tylko przy jeździe do przodu (jadąc do tyłu - nie skręca). Myślałem że jest to spowodowane brakiem wysprzęglania sprzęgieł bocznych. Ale zostało to sprawdzone, ciśnienie zostało zmierzone ponad 20 atmosfer, wydaje się że wszystko ok. Myślałem że jest może za małe ale w serwisant powiedział że jest ok. Sprawa sprowadza sie więc do tarcz hamulcowych. 1,5 roku temu na prawym skręcie (tym który całkowicie nie działa) zostały wymienione tarcze na nowe oryginalne (z Komatsu). Chyba więc raczej nie ma możliwości aby się tak szybko zużyły tarcze ? Moje pytanie brzmi czy pomimo dobrych tarcz istnieje możliwość że sprzęgło aż tak się wytarło (wskutek pracy) że cały czas się "ślizga" nawet po dobrych, grubych tarczach hamulcowych? Czy może jest to tylko i wyłącznie wina złego wyregulowania tego hamulca? Regulacja hamulca poprzez śrubę która ściska (reguluje taśmę) nie daje jednak żadnych efektów. Czy może ktoś z szanownych kolegów mógłby podpowiedzieć, podzielić się swoją opinią na ten temat?

grzybek_88
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Sie 2013 20:15

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej