wibako

Staliniec 170 potrzebna pomoc

Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez weynrob » 26 Lis 2013 14:50

Marka i model maszyny: Staliniec T-170

Witam wszystkich
zakupiłem stalinca 170-ke generalnie na własne potrzeby i mam pare pytan na które nie mogę znaleźć odpowiedzi
-może ma ktoś schemat smarowania tej spycharki ew by mi to opisal w tym poscie-czyli gdzie i co smarować i z jaka czestotliwoscia-na razie naciagnalem gasiennice i przesmarowałem pare el ale co dalej to nie wiem :)
-na co zwracać szczegolna uwagę podczas eksploatacji tego sprzętu?
-co ile w praktyce wymienia się np. olej w silniku i ew inne plyny eksploatacyjne?
-co ile wymieniac filtry wszelkiej masci?
-spych slabo skreca w lewo-czy podciagnac hamulec czy to jakas inna historia?
-jakie kalamitki się wkreca np. przy rolkach zamiast srub-czy można je tam zostawić na stale czy raczej nie?
-jak wyczic który rocznik kupiłem bo nie wiem :D mam tylko tabliczke z numerem seryjnym i nic poza tym :)
za wszystkie rady/porady z góry dzięki
pozdrawiam i czekam na jakies info
Ostatnio edytowany przez peckiel, 26 Lis 2013 18:00, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji. Popraw post.

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Reklama

simmet

Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez TRANSKOP81 » 26 Lis 2013 20:29

ile dałeś? wrzuć fotkę bo poluję na takiego :wink:

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez mechanior » 26 Lis 2013 20:40

nie tytułujemy tematów "POTRZEBNA POMOC" bo każdy tutaj przychodzi po pomoc a w tytule umieszczamy maksymalną ilość informacji o problemie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez weynrob » 27 Lis 2013 10:08

TRANSKOP81 napisał(a):ile dałeś? wrzuć fotkę bo poluję na takiego :wink:


dalem 28k pln fotka nic tu nie pomoze staliniec w miare ogarnięty robiony dla siebie -silnik po kapitalnym remoncie przepracowal ok 150 godz -pali na dotyk pracuje ladnie i ogolnie jest w niezłym stanie

EDIT:
mechanior napisał(a):nie tytułujemy tematów "POTRZEBNA POMOC" bo każdy tutaj przychodzi po pomoc a w tytule umieszczamy maksymalną ilość informacji o problemie


a jak miałem zatytulowac ten temat? może błyśniesz swoja kreatywnoscia i pokazesz jak to powinno brzmieć wg specjalisty :D poza tym z tego co widze nie wszyscy tu przychodzą po pomoc bo np. ty przyszedles tu się pomądrzyć :lol: i nie spinaj się ze masz iles tam postow itp. bo ja k.... nie jestem z łapanki jak ci się wydaje

pozdrawiam mimo wszystko :D

EDIT:
Ostatnio edytowany przez peckiel, 27 Lis 2013 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu. Dostosuj się do zasad panujących na forum. Wbrew twojemu myśleniu mamy narzędzia uczące ogłady typu: OSTRZEŻENIE i BAN


wiele ta edycja nie odmienila tematu :)
wg mojego myslenia wiem ze moderatorzy na wszelakich forach maja narzędzia uczące oglady :D czyli wszystko w normie :) bez urazy ale moderator od lat kojarzy mi się z mundurowym osobnikiem co poczuł władze--<peckiel> więcej luzu bo zycie jest za krótkie by tak się ........ pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez peckiel 27 Lis 2013 19:28, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu. Dostosuj się do zasad panujących na forum. Wbrew twojemu myśleniu mamy narzędzia uczące ogłady typu: OSTRZEŻENIE i BAN.

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez peckiel » 27 Lis 2013 19:28

Ja tu mam tylko pilnować porządku, a ty jesteś kolejnym który nie stosuje się do zasad panujących na forum i kolejnym który nie chce ich zrozumieć. Władza tutaj do niczego nie jest mi potrzebna. Żeby było tak jak piszesz, że moderator "poczuł władzę" to bym się tutaj nie produkował a sypał ostrzeżeniami na prawo i na lewo.
Jak ja cię nie upomnę to zrobi to drugi moderator albo administrator tylko, że ten drugi właduje od razu ostrzeżenie. Tyle ode mnie w temacie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez weynrob » 27 Lis 2013 20:14

:D dla kumatych

a o stalincu nie dowiedziałem się nic :wall:
za to zapoznałem się z zasadami itp. tematami - - dobre i to :lol:

a tak na marginesie - dzisiaj zaliczyłem swoje pierwsze 2 godz pracy tym ustrojstwem - i powiem krotko-nie jest to bulka z masłem :D
Ostatnio edytowany przez weynrob, 27 Lis 2013 20:31, edytowano w sumie 1 raz

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez peckiel » 27 Lis 2013 20:31

No jeżeli chodzi o Stalinca to fachowców na forum jest mało. Są, ale rzadko zaglądają na forum. Może kolega gargamel coś wie?

weynrob ależ z ciebie prowokator :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez weynrob » 27 Lis 2013 20:34

peckiel napisał(a):No jeżeli chodzi o Stalinca to fachowców na forum jest mało. Są, ale rzadko zaglądają na forum. Może kolega gargamel coś wie?

weynrob ależ z ciebie prowokator :D


peckiel jestem w tym lepszy niż myślisz :D i zapewniam cie ze przy odrobinie dystansu polubisz mój styl
pozdr

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Re: Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez MELTECH » 28 Lis 2013 10:28

weynrob napisał(a):Marka i model maszyny: Staliniec T-170

Witam wszystkich
zakupiłem stalinca 170-ke generalnie na własne potrzeby i mam pare pytan na które nie mogę znaleźć odpowiedzi
-może ma ktoś schemat smarowania tej spycharki ew by mi to opisal w tym poscie-czyli gdzie i co smarować i z jaka czestotliwoscia-na razie naciagnalem gasiennice i przesmarowałem pare el ale co dalej to nie wiem :)
-na co zwracać szczegolna uwagę podczas eksploatacji tego sprzętu?
-co ile w praktyce wymienia się np. olej w silniku i ew inne plyny eksploatacyjne?
-co ile wymieniac filtry wszelkiej masci?
-spych slabo skreca w lewo-czy podciagnac hamulec czy to jakas inna historia? -
-jakie kalamitki się wkreca np. przy rolkach zamiast srub-czy można je tam zostawić na stale czy raczej nie?
-jak wyczic który rocznik kupiłem bo nie wiem :D mam tylko tabliczke z numerem seryjnym i nic poza tym :)
za wszystkie rady/porady z góry dzięki
pozdrawiam i czekam na jakies info


Witam

podaj kolego e-mail do siebie , to Ci prześlę .

a co do filtrów , wymienisz w zależności od warunków w jakich maszyna jest użytkowana

filtry paliwa ( tutaj klienci różnie wymieniają , my jako serwis wymiany robimy co 150mtg.)

filtry oleju "hydraulika : czytaj jak wyżej

filtry powietrza : z reguły co 150mtg. się wymienia , ale to tez zależy od stopnia zapylenia w miejscu pracy ( mam firmy co wymieniają raz na tydzień a codziennie są przedmuchiwane)

filtr oleju silnika z pewnością masz wirnikowy , więc należy go tylko myć ( co 150mtg. wystarczy , zależy też od stopnia zanieczyszczenia oleju)

filtr oleju skrzyni biegów jak przemyjesz wkłady co 250mtg. to wystarczy ale są tacy co myją częściej

oleje i płyny wymieniaj co 250mtg. to wystarczy

odnośnie kalamitek do rolek , to odradzam . i tak się wytrą podczas pracy

z naciągiem gąsienicy to nie przesadzaj , żeby nie wyglądała jak struna ;)

odnośnie skrętu to : może regulacja na taśmie wystarczyć

T-170 to nie zawsze T-170 :) , klienci którzy się zgłaszają do mnie z zamiarem kupna części często podają , że kupili T-170
a jak już dochodzimy do momentu zamówienia części okazuje się , że jest to T-130 tylko że rozruch zmieniony na 24V :)
handlarze czasami potrafią różne bajki nawciskać kupującym , czasami też to robią nieświadomie :))))))

odnośnie Twojej spycharki jak chcesz to podeślij jakieś zdjęcie do mnie , to coś więcej Ci powiem o niej
( zdjęcie , silnika lewa i prawa strona , zdjęcie mocowania kół napędowych i ogólne)

pozdrawiam
darek
PODWOZIA DO MASZYN BUDOWLANYCH ! ! !
SERWIS - CZĘŚCI ZAMIENNE - SPRZEDAŻ MASZYN

kontakt tel. 600 099 614

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28112126

Awatar użytkownika
MELTECH
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 26 Sty 2010 13:03
  • Miejscowość: Wołczyn
  • Pochwały: 3

Maszyna: wszystkie gąsienicowe

Firma: BH "GAMA"


Re: Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez mechanior » 28 Lis 2013 11:14

z tego co widze nie wszyscy tu przychodzą po pomoc bo np. ty przyszedles tu się pomądrzyć :lol: i nie spinaj się ze masz iles tam postow itp. bo ja k.... nie jestem z łapanki jak ci się wydaje


peckiel: weynrob ależ z ciebie prowokator :D
peckiel jestem w tym lepszy niż myślisz :D i zapewniam cie ze przy odrobinie dystansu polubisz mój styl


do zasad masz się stosować bez dyskusji bo są dla wszystkich, to że ci zwracam uwagę to nie wymądrzanie się tylko obowiązek Moderatora, ilość postów nie ma tu nic do rzeczy, mamy dbać o porządek na forum a takich mądrali jak ty jest co najmniej kilku w tygodniu, zobacz ilu jest użytkowników, jak jednemu pozwolimy wejść sobie na głowę to nas zjecie bez soli, jesteśmy czymś w rodzaju forumowej policji, nie musicie nas lubić - wystarczy jak będziecie się stosować do zaleceń
jak szukasz wrażeń to idź na forum sportów ekstremalnych, prowokatorów mieliśmy wielu i każdy kończył tak samo: 20 postów i BAN, na tolerowanie "własnego stylu" trzeba sobie zasłużyć, jest kilka takich osób na forum ale każda z nich ma co najmniej ponad 100 postów i jest z nami od kilku lat
na razie nie zarobiłeś ostrzeżenia ale uwierz że jesteś pod ścisłą obserwacją
to że nie ma reakcji na każdy twój post nie znaczy że nie zbierają ci się drobne punkciki...
jak będziesz dalej olewał uwagi administracji to dostaniesz po palcach
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Staliniec 170 potrzebna pomoc

Postprzez weynrob » 28 Lis 2013 11:40

się masz <meltech> jak możesz to podeślij cos na weynrob@o2.pl

<mechanior> aż się trzęsę ze strachu po twoim wpisie :D

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej