Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

STALINIEC

22 Lip 2017 08:51

Witam. Chcę kupić spycharkę staliniec. Ale widzę iż np. różnią się sprzęgłami. Albo na rękę albo nożne, Jakie jest lepsze? Różnią się też gwiazdami i np. deskami z zegarami.Na co zwracać uwagę przy zakupie stalińca ?Co posprawdzać i jak? Pozdrawiam.

-- 22 Lip 2017, o 07:51 --

Jak sprawdzić poprawność działania sprzęgieł ?

STALINIEC

25 Lip 2017 15:56

Pod obciążeniem na równym podłożu nie powinno ściągać na boki - powinien jechać prosto jak od linijki. Natomiast sprawdzenie czy się sprzęgła boczne dobrze rozłączają, skręcaj samymi sprzęgłami bez hamulców jadąc pod wzniesienie.

Re: STALINIEC

25 Lip 2017 20:01

Dzięki Piotr za informacje.A jeśli chodzi o sprzęgło ta lepiej model że na nogę czy ręczne ?

STALINIEC

26 Lip 2017 14:20

Ręczne bardziej precyzyjne, w T-100 takie miałem, operator pudełka od zapałek mógł zamykać i to bez przesady. Hydrauliczne sprzęgło musisz sprawdzić na rozgrzanej maszynie, bo potrafi mega ciężko działać jak tłoczek przy pedale zużyty, w sytuacji krytycznej nie będzie wesoło - nie wciśniesz za cholerę, poza tym jest ok, w końcu na milimetry spycharką nie trzeba cofać.

Re: STALINIEC

12 Paź 2017 14:33

PRZEMAZ napisał(a):Dzięki Piotr za informacje.A jeśli chodzi o sprzęgło ta lepiej model że na nogę czy ręczne ?


Witam

sprzęgła masz hydrauliczne , nie ma sprzęgła na rękę :)

kupuj spycharkę gdzie gwiazdy przykręcane są 14 nakrętkami , zwolnica w wersji T-170
w T-130 oryginalnie masz na 10 szpilek , ale w PL już ciężko się połapać co kto ma bo tu już tyle
przeróbek ludzie porobili , że sugerowanie się czym różni się T-130 od T-170 nie ma sensu .

jak będziesz miał problemy i ew pytania to możesz zawsze do mnie zadzwonić.

pozdrawiam
darek

STALINIEC

12 Paź 2017 20:35

Dzięki kolego za informację, i numer tel.Pozdrawiam
Wyślij odpowiedź