wibako

Staliniec - zalamka :/

Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 01 Wrz 2017 08:00

Ten sezon doprowadza mnie do szalu
pompa glona hydrauliki
gasiennica
rozeusznik
a teraz .......zwolnica
zaladowalem go dźwigiem na lawete i mam go na placu i nie wiem jak się za to zabrać :/
pare pytan do znających temat
wiem ze musze rozpiąć gasiennice
ale czy musze wyhchac z wozkiem by dostać się do zwolnicy? mam zrywak mogę go podnieść do tego widlak 5 ton może wystarczy podnieść do góry by gwiazda była dostepna i da rade dostać się do zwolnicy???
jakies sugestie pomysły rady mile widziane
objawy - totalnie zblokowana gasiennica bagnet od oleju wygięty i lata cos w srodku :/
k,,,,,,, mac :/

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Reklama

simmet

Staliniec - zalamka :/

Postprzez Piotr mc 85 » 02 Wrz 2017 08:56

Czasem ta maszyna potrafi dać popalić też miałem taki okres że awaria za awarią np. 3 dni bez awarii to maks. Później przyszedł czas że pojechał na usługę na miesiąc, później na drugą na dwa i się nie psuł, śmialiśmy się że nie może pracować na żwirowni bo się psuje, a daleko na na budowie nie.
Co do zwolnicy to chyba robiliśmy ale nie pamiętam w którym 100 czy 130. Z ilością pracy nie będzie tak źle. Dostęp ogranicza wózek, ale wyjeżdżać nim nie musisz - jest prostszy sposób. Odkręcasz wózek z tyłu maszyny, na panewce i lewarujesz maszynę do góry tyle, aby mieć dostęp do zdjęcia koła napędowego i dalej do obudowy zwolnicy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 02 Wrz 2017 09:07

mam przy nim zrywak i mysle go tak wlasnie podnieść i czyms podeprzeć bez ruszania wozka
dzięki za rade
pozdr

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec - zalamka :/

Postprzez Piotr mc 85 » 02 Wrz 2017 09:12

My podnosiliśmy lewarkiem więc tylko jedna strona szła do góry, ale jak Ty podniesiesz całego to nic się nie stanie.
P.S. Chyba najszybsza moja pochwała. :wink:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 04 Wrz 2017 22:02

lubie pomagać innym i cenie pomoc innych :)

prawie to rozebrałem dzisiaj sam..........bo "mój" pomagier się zaj....:/
czarno to widze bo po odkręceniu małego dakla na zwolnicy nakretka pierwsza z brzegu odkrecona caly tryb lata jak ..... ale wszystko się wyjasni jak zdejme obudowę zwolnicy
z tego trybu spod tego małego dekla zdjalem jakiś pierscien i nie wiem czy to miało/było lozysko czy ch....wie co?
jal rozbiore reszte to dam znac :D

chyba nie uwierzycie w to ze ten ww pierscien to pozostalosc po lozysku glownym tzn jego wewnetrzna czesc - reszta zmielona :D a lozysko ma wymiar 21 cm średnicy :D spotkal się ktoś z takim czyms kiedyś?

-- 03 Wrz 2017 16:52 --

a tak wogole to kupiłem dzisiaj drugiego stalinca na części :D wzialem w ciemno bez oglądania we wtorek po niego jade i dopiero go zobaczę :D

-- 04 Wrz 2017 22:01 --

dzisiaj rozebrałem doszczętnie zwolnice
zmielone niemal wszystko - nawet nakrętki z kola zębatego obcięte tzn z 10 zostały 2 :D lozysko glowne zmielone kolo zębate napedzajace glowny wieniec prawie wyzerowane itd. itp. :/
darek meltech jak zobaczyl zdjęcia to był zdziwiony ze to wogole jezdzilo :D
najbardziej mnie ciekawi co zakupiłem w ciemno i jutro to przywoze na plac :D oby podwozie było lepsze niż u mnie reszta mi wisi
dam znac co i jak
pozdr wszystkich

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez Piotr mc 85 » 05 Wrz 2017 08:32

weynrob napisał(a):oby podwozie było lepsze niż u mnie reszta mi wisi
dam znac co i jak

Oj z tym ciężko, z dobrym podwoziem trudno znaleźć, a jak jest lekko śmigane to cena nie mała.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 07 Wrz 2017 21:44

Piotr mc 85 napisał(a):
weynrob napisał(a):oby podwozie było lepsze niż u mnie reszta mi wisi
dam znac co i jak

Oj z tym ciężko, z dobrym podwoziem trudno znaleźć, a jak jest lekko śmigane to cena nie mała.


przywiozłem tego stalinca dzisiaj
jest to 130-ka z podwoziem o klase lepsza niż w moim
i mam pare pytan bo najchętniej bym zmienil cale wozki tylko zastanawiam się czy będą wymiarami pasowaly do mojego
mój plan jest taki by rozebrać zolnice z tego kupionego zalozyc je do mojej 170-ki i ew zamienic cale wozki lub rolki i gasiennice z tym ze jakby pasowaly cale wozki to wolalbym tak zrobić gdyż w przeciwieństwie do moich maja "kryte"rolki z dwóch stron czego u mnie nie ma a co ewidentnie zwiekasza ich ochrone przed zużyciem
nie wiem tez coz lemieszem bo ja mam skosowany a ten nowy jest sztywny i ma inne mocowania do wozka ten zakupiony ma kwadratowe obudowy a mój okragle
wszelkie sugestie mile widziane jak zwykle :)
itd. itp.
jestem padniety po 16 godz w trasie załadunku i rozładunku :/

PS dalem za niego 12000 plus 2k transport wiec mysle ze to dobra cena

-- 06 Wrz 2017 07:26 --

przespałem się z tematem i opcje sa dwie
do mojej 170 z tej kupionej 130 przemontować cale zawieszenie razem z lemieszem plus zwolnice
ew z mojego do 130 przelozyc silnik kabine i zrywak no i nie będę miał skosowania pluga ale to jest mi mało potrzebne szczerze mowiac
co wg was będzie prostrze i lepsze w praktyce?
PILNY temat
musze to wszystko umyc i zobaczyć co i jak wygląda bo w 130 chyba cieknie lekko zwolnica i tez trzebaby było ja rozebrać oraz zauwazylem jakiś inny układ elementow pod spodem niby mocowanie whaczy takie samo do panewek ale kształt wahacza deko inny itp.
ja jestem za przekladka podwozia do mojego a jakie jest zdanie specjalistow? :)

-- 07 Wrz 2017 21:21 --

rozebrałem dzisiaj trochę tego kupionego
czyli zdjalem bak kabine podloge itp.
ale............w moim starym przewod do serwomechanizmu dochodzi od góry a w tym kupionym od czola :/ ch.... mnie zaraz strzeli bo chciałem ten element wymienić :/ ktoś cos?
jak rozbiore obydwa i zloze z nich jednego to chyba będę mistrzem swiata :D :D
pozdr

-- 07 Wrz 2017 21:44 --

wszystkie serwomechanizmy jakie widze w necie maja dojcie od góry tak jak w moim starym stalincu a ta k....kupiona ma dojcie od tylu - a tam od góry jakby był fabycznie zaslepiony - zaraz dostane szalu :D

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec - zalamka :/

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Wrz 2017 21:54

Toż tu huj. . . Jak z dwóch złożysz trzy to będziesz dopiero kozak :banan: :mrgreen:

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 07 Wrz 2017 21:56

zeppelin zm 15 napisał(a):Toż tu huj. . . Jak z dwóch złożysz trzy to będziesz dopiero kozak :banan: :mrgreen:


zapodaj cos konstruktywnego bo dow-cipy mi na razie nie w glowie :D

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec - zalamka :/

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Wrz 2017 23:50

Wiem rozumiem twoją sytuację. A ten co kupiłeś to co z nim nie tak?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 08 Wrz 2017 06:15

zeppelin zm 15 napisał(a):Wiem rozumiem twoją sytuację. A ten co kupiłeś to co z nim nie tak?


miał być padniety silnik ale jak go rozbieram to widze jeszcze pare innych drobnych problemów ale mało dla mnie na razie istotnych - wszystko się zobaczy jak rozkrece w tym nowo zakupionym zwolnice
ale przy okazji chciałbym co lepsze elementy przerzucić do mojego tylko weź tu teraz sprawdz które sprzegla boczne sa lepsze moje czy tego kupionego - albo mechanizm serwa albo rozdzielacz :/

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec - zalamka :/

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Wrz 2017 06:50

W sumie to loteria :/

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 13 Wrz 2017 22:05

zeppelin zm 15 napisał(a):W sumie to loteria :/


wiem ze loteria
mój plan wygląda nastepujaco :D
zamiana całego podwozia czyli wozki gasiennice siłowniki lemiesz zwolnice i sprzegla boczne
zastanawiam się nad zmiana serwomechanizmu ale mam inne podlaczenie niż w tym drugim - zastanawiam się czy nie rozebrać starego i wrzucić graty z zakupionego :D
mysle tez czy nie zmienić rozdzielacza - bo mi lemiesz opada ale mysle ze to wina silownikow - ale .... zobaczymy
k........ roboty na 2 tygodnie chyba :D
może ktoś cos podpowie zasugeruje jak co robic
bo np. nie bardzo wiem jak wymontować sprzegla boczne - trudno tez mi jest ocenic stan zakupionych i obecnych :/

-- 13 Wrz 2017 22:05 --

jest jakas sensowna metoda obrócenia tulei w sworzniach z bardziej wytartej strony na ta gorna nie ruszona? :D rozbieram obydwa po trochu i z dwóch zamierzam zrobić jednego ale ............dobego ;/ jak to ogarne to nazwe się specjalista od stalincow :D :D

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Staliniec - zalamka :/

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Wrz 2017 22:17

Trzymamy kciuki :ok:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Staliniec - zalamka :/

Postprzez weynrob » 19 Wrz 2017 19:56

zeppelin zm 15 napisał(a):Trzymamy kciuki :ok:


nie wiem czy to wystarczy :D
jestem w trakcie rozbierania 2 szt i mam pare dylematow ;/
-czy da rade przerzucić cala poloske z bębnem i wieńcem bez rozbierania poszczególnych el?
-w czym lezy problem jeżeli w serwie skrety jedno zasilanie jest od tylu a w drugim od góry? można to olac ?
-czy mogę w rozdzielaczu hydrauliki zamienic np. miejsca podlaczenia pluga /zrywaka/skosowania? - skosowanie wogole likwiduje bo zakładam sztywny lemiesz - skosowanie było mi przydatne raz na rok :)
- i jeszcze dziesiątki pytan przede mna
licze ze ktoś z was to ogarnia jako tako :D
pozdr

-- 15 Wrz 2017 19:58 --

no i zaczely się schody :/
rozebrałem zwolnice i deko się roznia wymiarami lozysk mocowaniem itp. jedna niby od 170 druga od 130 ponoc ma to pasować jedno do drugiego ale ........
może ktoś podpowie jak wymontować polosie bo za ch...nie mogę ich ruszyc
i czy faktycznie przerzucając srodki pomijając techniki mocowania się to jakos zegra :D
k..........rece mi opadają :/

-- 19 Wrz 2017 19:56 --

wyjalem dzisiaj sprzeglas boczne i sa k.........totalnie w rdzy :D tak ma być? cos z tym robic czyscic plukac rozbierać czy olac temat?
ten staliniec tzn dwa wpedza mnie go grobu :D
pozdr

weynrob
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 14 Wrz 2012 08:19

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej