wibako

Rozdzielacz Dt 75 problem

Rozdzielacz Dt 75 problem

Postprzez Jacek C » 03 Mar 2010 22:28

Witam. Zajmuję się drobnymi naprawami oraz przeróbkami hydrauliki siłowej. Ostatnio przyszło mi robić DT 75. Miał problem z działaniem spycha. Więc zacząłem od pompy no i pod obciążeniem bez problemu na wolnych obrotach 160 bar. Więc sprawa jasna rozdzielacz bo nic tam więcej nie ma prócz siłownika. Rozebrałem go no i oczywiście jakieś brudy podparły zawór przelewowy, po założeniu z powrotem działało z pół godzinie znowu to samo i po rozebraniu ten sam problem. Ale najbardziej zastanawia mnie budowa jego. Powrót jest zamknięty przez zawór który moim zdaniem otwiera się w momencie gdy pompa daje olej bo innych kanałów tam nie znalazłem, gdy przesteruję dźwignią to olej kanałami popłynie w siłownik a zawór który jest na powrocie chyba powinien się zamknąć no i w tym momencie gdy dostanie się tam jakiś paproch to zaczyna się problem. Wystarczy że odkręcę pokrywkę która znajduje się po drugiej stronie powrotu, wycignę zawór i poskładam z powrotem no i chwilę znowu jest dobrze. Może coś przeoczyłem czy ktoś wie coś na ten temat bo mi już pomysłów brak poza tym aby wymienić go na jakiś współczesny rozdzielacz monoblokowy i pewnie byłby spokój
Ostatnio edytowany przez Jacek C, 04 Mar 2010 22:53, edytowano w sumie 1 raz

Jacek C
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 28 Cze 2009 13:51
  • Miejscowość: Elbląg

Reklama

simmet

Postprzez SOK » 14 Kwi 2010 16:15

Witam kolegę, z tym rozdzielaczem jest taki problem ze nie lubi brudnego oleju, musisz go dobrze wyczyścić a zwłaszcza zawór regulacyjny i będzie ok, przerabiałem to wielokrotnie, często się leje olej jaki się ma i tego są skutki.
Ostatnio edytowany przez SOK, 14 Kwi 2010 22:23, edytowano w sumie 1 raz

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej