wibako

fragmenty tarczek na filtrze siatkowym skrzyni

Moderator: peckiel

fragmenty tarczek na filtrze siatkowym skrzyni

Postprzez Andrzej61 » 16 Lis 2010 21:57

witam kopaczy :)
dzisiaj podczas wymiany oleju w skrzyni biegów w moim Contractorze 2002r skrzynia powershift na filtrze siatkowym znalazłem dosyc sporo ukruszonych kawałeczków brązowego koloru jakby tworzywo . Pokrywały one ok 1/8 powierzchni tego filtra.
Skrzynia pracowała poprawnie. Nie wiem czy moge wymienic olej i jezdzic dalej czy juz teraz wyjmowac skrzynię i szukać skąd to sie wzieło. czy dalsza jazda grozi jakimis powazniejszymi usterkami? :wall:
bede wdzięczny za sugestie i opinie w tej sprawie

Andrzej61
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 26 Lut 2007 19:40
  • Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 3Cx Contractor ,

Firma: Własna dzialalność


Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 17 Lis 2010 10:21

no cóż, jeśli przy poprzednim przeglądzie sitko było czyste to na pewno coś się właśnie zaczęło dziać złego w skrzyni, (jeśli odnalezione zanieczyszczenia są twarde i wyglądają jakby były lekko przypalone to najprawdopodobniej to fragmenty okładzin sprzęgłowych)
skrzynia powershift posiada kilka sprzęgieł więc nie koniecznie muszą one należeć do sprzęgła jazdy przód-tył i ciężko będzie znaleźć uszkodzony element bez demontażu skrzyni (zdiagnozować z pewnością co jej dolega bez wyjęcia z maszyny)
dalsza eksploatacja może doprowadzić do uszkodzenia kosza (całego wałka) danego sprzęgła a nawet łożysk skrzyni... radzę nie odkładać naprawy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Andrzej61 » 17 Lis 2010 21:03

mechanior napisał(a):no cóż, jeśli przy poprzednim przeglądzie sitko było czyste to na pewno coś się właśnie zaczęło dziać złego w skrzyni, (jeśli odnalezione zanieczyszczenia są twarde i wyglądają jakby były lekko przypalone to najprawdopodobniej to fragmenty okładzin sprzęgłowych)
skrzynia powershift posiada kilka sprzęgieł więc nie koniecznie muszą one należeć do sprzęgła jazdy przód-tył i ciężko będzie znaleźć uszkodzony element bez demontażu skrzyni (zdiagnozować z pewnością co jej dolega bez wyjęcia z maszyny)
dalsza eksploatacja może doprowadzić do uszkodzenia kosza (całego wałka) danego sprzęgła a nawet łożysk skrzyni... radzę nie odkładać naprawy


te fragmenty są raczej miekkie jakby złuszczone, nie smierdzą przypaleniem , olej też nie smierdzi spalenizną więc sadzę ,że moze to być z okładziny któregos ze sprzegieł od biegow. Przy poprzedniej wymianie było ok ale podczas tych 500 mth pracy nie ukrywam,że kilka razy dosyc duzo spychałem. w tym momencie mam wyjetą pompę wtryskową bo maszyna była bardzo słaba, jak ja założę to wtedy bede próbował zmierzyc jakies cisnienia tylko nie wiem czy cos moze juz wykazać.

Andrzej61
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 26 Lut 2007 19:40
  • Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 3Cx Contractor ,

Firma: Własna dzialalność


Postprzez mechanior » 17 Lis 2010 21:55

chodziło mi dokładne opisanie wyglądu a nie czy są rzeczywiście spalone więc na pewno nie czuć spalenizną ani oleju ani tych elementów, po prostu tak wygląda tworzywo z którego robi się tarcze sprzęgłowe
trudno określić co to może być, może jakieś fragmenty uszczelnień... w takim przypadku raczej nie grozi to konsekwencjami w przypadku dalszej eksploatacji
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej