wibako

JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Moderator: peckiel

JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez jotkaa » 24 Kwi 2011 09:34

Marka i model maszyny: JCB 175
Rok produkcji: 2005

witam
interesuje mnie instalacja hydrauliczna do szybkozłącza gdzie podpiąć co doinstalować może ma ktoś większą wiedze na ten temat to poprosze o wskazówki.pozdrawiam

jotkaa
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 Lut 2010 23:14
  • Miejscowość: wloclawek

Reklama

simmet

JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez mechanior » 30 Kwi 2011 14:27

co masz na maszynie ? masz instalację do obrotu ?

instaluje się dodatkowy zawór elektromagnetyczny zasilany z ciśnienia głównego z źródła na rozdzielaczu lub np portu pomiarowego na pompie, zawór ma podawać ciśnienie na siłownik szybkozłącza w stanie bez napięcia (wyłączony elektrozawór = zamykanie szybkozłącza) ciśnienie ma być podawane stale cały czas podczas pracy maszyny, włączenie zaworu ma spowodować otwarcie szybkozłącza, zawór ma mieć 4 porty A B P T
A oraz B to przyłącza do siłownika złącza, P ciśnienie robocze, T podłączamy do kolektora zbiornika hydraulicznego aby umożliwić powrót oleju z siłownika
przewody po ramieniu należy przeprowadzić przewodem elastycznym najlepiej odcinkami aby w przypadku uszkodzenia nie wymieniać całości tylko tańsze kawałki, ostatni odcinek radzę zrobić z przewodu sztywnego stalowego a samo podłączenie do szybkozłącza przewodem w ochronnym oplocie PCV lub stalowej sprężynie, warto założyć dodatkowe zawory odcinające na początku ramienia lub przy zaworze aby w przypadku uszkodzenia linii można było pracować bez strat oleju, można zastosować linię o przekroju wewnętrznym 9-10mm, mniejszych nie polecam, większy nie ma sensu, ciśnienie pracy linii zgodne z ciśnieniem głównym na maszynie (do 300 bar)

Image

zdjęcie pożyczone z działu INNE KOPARKI od kolegi z KOMATSU PC 290
w tym przypadku jest zawór 3 wyjściowy ( A, P, T) wtedy siłownik działa jako tzw hydroklapa (jak podnośnik samochodowy)
obydwa rozwiązania są równie dobre
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez jotkaa » 08 Cze 2011 18:37

dzięki bardzo

jotkaa
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 Lut 2010 23:14
  • Miejscowość: wloclawek

JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez serwisant » 08 Cze 2011 19:08

Mozesz zapytać w IH o kompletny zestaw do Twojej maszyny.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez elopento » 13 Lip 2023 06:54

mechanior napisał(a):co masz na maszynie ? masz instalację do obrotu ?

instaluje się dodatkowy zawór elektromagnetyczny zasilany z ciśnienia głównego z źródła na rozdzielaczu lub np portu pomiarowego na pompie, zawór ma podawać ciśnienie na siłownik szybkozłącza w stanie bez napięcia (wyłączony elektrozawór = zamykanie szybkozłącza) ciśnienie ma być podawane stale cały czas podczas pracy maszyny, włączenie zaworu ma spowodować otwarcie szybkozłącza, zawór ma mieć 4 porty A B P T
A oraz B to przyłącza do siłownika złącza, P ciśnienie robocze, T podłączamy do kolektora zbiornika hydraulicznego aby umożliwić powrót oleju z siłownika
przewody po ramieniu należy przeprowadzić przewodem elastycznym najlepiej odcinkami aby w przypadku uszkodzenia nie wymieniać całości tylko tańsze kawałki, ostatni odcinek radzę zrobić z przewodu sztywnego stalowego a samo podłączenie do szybkozłącza przewodem w ochronnym oplocie PCV lub stalowej sprężynie, warto założyć dodatkowe zawory odcinające na początku ramienia lub przy zaworze aby w przypadku uszkodzenia linii można było pracować bez strat oleju, można zastosować linię o przekroju wewnętrznym 9-10mm, mniejszych nie polecam, większy nie ma sensu, ciśnienie pracy linii zgodne z ciśnieniem głównym na maszynie (do 300 bar)

Image

zdjęcie pożyczone z działu INNE KOPARKI od kolegi z KOMATSU PC 290
w tym przypadku jest zawór 3 wyjściowy ( A, P, T) wtedy siłownik działa jako tzw hydroklapa (jak podnośnik samochodowy)
obydwa rozwiązania są równie dobre


Witam - czemu nie widzę tego zdjęcia? interesuje mnie jak wygląda ten zawór odcinający , bo aktualnie w koparce JCB 240 TAB z 2010r mam wyciek z siłownika szybkozłącza łyżki , koparka w sumie ma 3 łyżki ,ale zazwyczaj ma podpiętą tylko jedną i szukam rozwiązania aby mi się ten olej nie lał :bangin: oczywiście najlepiej by było zregenerować ten siłownik , ale to już w gestii szefa a nie mój problem :wink:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez Jamar » 13 Lip 2023 14:27

Zawór z jedną cewką wysoko nad pompą hydrauliczną.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez elopento » 13 Lip 2023 20:13

Jamar napisał(a):Zawór z jedną cewką wysoko nad pompą hydrauliczną.
mógłbyś to rozwinąć :wink: tzn. co zrobić bo chyba coś takiego jest i wyciek tam też :lol:
Załączniki
1689258614632.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez Jamar » 13 Lip 2023 23:23

Zdejmij cewkę, wykręć to na czym siedziała cewka i wymień pierwszy oring ten przy gwincie, pozostałych lepiej nie ruszaj.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez elopento » 14 Lip 2023 05:35

Jamar napisał(a):Zdejmij cewkę, wykręć to na czym siedziała cewka i wymień pierwszy oring ten przy gwincie, pozostałych lepiej nie ruszaj.

Cewka to to czarne z kablami co zaznaczyłem na fiolet? A orientujesz się może gdzie idzie przewód zaznaczony na czerwono który jest podpięty do tego czegoś wyżej na pompie strzałka niebieska ? na razie nie cieknie chociaż myślałem że to z niego mam ten wyciek bo w dwóch miejscach jest przetarty i czuć zadziory na oplocie metalowym , na razie nie mam czasu aby odkręcić osłony aby wzrokowo zobaczyć gdzie on idzie

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez Jamar » 14 Lip 2023 06:46

To co zaznaczyłeś to dodatkowa pompa hydrauliczna, jeśli to gąska to pompa pewnie od od skarpówki.

-- 14 Lip 2023 06:46 --

To co zaznaczyłeś to dodatkowa pompa hydrauliczna, jeśli to gąska to pompa pewnie od od skarpówki.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: JCB 175 Instalacja do szybkozłącza?

Postprzez elopento » 14 Lip 2023 06:56

Jamar napisał(a):To co zaznaczyłeś to dodatkowa pompa hydrauliczna, jeśli to gąska to pompa pewnie od od skarpówki.

-- 14 Lip 2023 06:46 --

To co zaznaczyłeś to dodatkowa pompa hydrauliczna, jeśli to gąska to pompa pewnie od od skarpówki.

Tak to gąska JCB 240TAB 2010 - co robi ta dodatkowa pompa ? koparka ma 3 łyżki w zestawie ,ale skarpówka jest na sztywno bez żadnych dodatkowych funkcji , nie mogę też nawet podpiąć odwrotnie łyżki tak jak w złączu '' Miller'' które mam w kołówce tam mogę łyżkę podpiąć odwrotnie i kopać od siebie
Załączniki
1689258614659.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej