wibako

Spalanie i alternator JCB js160w

Moderator: peckiel

Spalanie i alternator JCB js160w

Postprzez maras1121 » 24 Lip 2011 13:17

Marka i model maszyny: jcb js 160 w
Rok produkcji: 2001

Witam
Mam kilka pytań na temat koparki jcb js 160 w kołowej z 2001r
A wiec nigdy nie jeździłem nią i dopiero zaczynam zabawę w prace koparkami. Zmienili mi maszyne z dnia na dzien i nikt mi nie wytłumaczył co i do czego, poprzedni operator prowadzil karte tak ze nikt nie potrafi odczytać tego wszystkiego, ja zacząłem pracowac na niej i spalanie wychodzi mi według obliczen ponad 11 litrow a pracuje w srednich warunkach, wiecej jezdzi jak kopie i nie wiem czy to duzo czy malo, a musze usrednic spalanie i moze ktos pracuje na takiej koparce i jakas norme ma. Druga sprawa to alternator, jak dostalem ta maszyne to kable ktore wchodza do alternatora sa pociete i poizolowane i czesto wyskakuje alarm alternatora, musze przestac pracowac i ruszac kablami i mnie to zaczyna wk.... moze ktos ma schemat alternatora ktore kable do czego to moze bym je po przedłużał i polutował
Mysle ze ktos mi pomoze w moich problemach to ulatwi mi prace na niej
pozdrawiam i czekam na odpowiedz

maras1121
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Mar 2011 12:52
  • Miejscowość: ciechanów

Maszyna: new holland
volvo bl71


Reklama

simmet

Spalanie i alternator JCB js160w

Postprzez AdamN » 25 Lip 2011 07:36

W kwesti alternatora…
W większości rozwiązań dochodzą trzy przewody: plus, kontrolka i obrotomierz. Plus to najgrubszy czerwony przewód podłączony bezpośrednio z akumulatorem czasem przez rozrusznik lub wyłącznik główny, podłączasz go do „+” lub „B+”. Przewód od kontrolki możesz znaleźć przykładając końcówkę jednego z cienkich przewodów do masy i jeśli przy przekręconym kluczyku zapali się kontrolka ładowania to trafiłeś :) i podłączasz go do „D+” lub „L”. Ostatni to obrotomierz i podłączasz go do „W”. W przypadku innych oznaczeń lub większej ilości kabli napisz.
Jeśli przewody alternatora nie są przykręcane tylko podłączone poprzez wsówki w plastikowych kostkach to je też trzeba wymienić bo mogą być przyczyną twoich problemów.

AdamN
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 09 Maj 2010 00:00
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 1

Spalanie i alternator JCB js160w

Postprzez korba71 » 25 Lip 2011 20:02

11 litrów na mtg w kołówce troche duzo, pracowałem na 20 tonowym kołowym dosanie i spalanie nie przekraczało 7l na mtg, tez jeździłem duzo.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Spalanie i alternator JCB js160w

Postprzez maras1121 » 25 Lip 2011 22:12

wielkie dzieki panowie za pomoc jutro sie wezme za alternator pozdrawiam

maras1121
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Mar 2011 12:52
  • Miejscowość: ciechanów

Maszyna: new holland
volvo bl71


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej