wibako

Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Moderator: peckiel

Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez dominlesne » 28 Wrz 2011 20:06

Marka i model maszyny: JCB JS 160
Rok produkcji: coś w granicach 2003

Jak w temacie interesuje mnie jaki powinien być optymalny naciąg gąsienicy, jaki duży zwis na spodzie najlepszy do zastosowań przy skrywce i kopaniu na piasku?
Czasem przejeżdżam po drodze z płyt betonowych, jeśli ma to znaczenie.



Przy okazji zapytam o sworzeń trzymający dwa siłowniki na ramieniu - bananie, w jaki sposób jest on zmocowany? U mnie w koparce odcięło śrubę od strony lewego siłownika, a sworzeń wysunął się lekko na drugą stronę co uniemożliwia przełożenie nowej śruby przez obejmę. Problem w tym, że nie idzie przesunąć sworznia na prawidłową pozycję (używałem palnika, żeby rozszerzyć metal i fadromy żeby wbić go na miejsce... i dupa)

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Reklama

simmet

Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez korba71 » 30 Wrz 2011 22:32

Jesli sie nie myle to powinien byc ok 20 cm ale ja wole luzniejsze gaski jest obawa ze moga spasc ale w piasku lepiej sie sprawdzaja luzne na bardzo napietych sa duze opory jak napcha sie piachu a jesli do tego nawinie sie kamien to wstrzas jest masakryczny jesli prowadnice masz nie wytarte nie powinny spadac , jak w czasie przemieszczania nie jestem pewny podpieram sie łyzką podnosze sie obie gasienice mam przed soba i jade do przodu i daje ruch ramienia do siebie gasienice wtedy sie napinaja i wracaja w prowadnice a w kwesti sworznia pownien wejsc lózno tylko nie mozesz miec ramienia w powietrzu musisz delikatnie opierac o ziemie i luzowac ewentualnie delikatnie dawac ruch w bok siłownik bedzie luzny wtedy mozna go podeprzec i wcisnac sworzen .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez dominlesne » 01 Paź 2011 21:28

Dzięki z radę. Co do sworznia to robiłem tak jak napisałeś, luz był na obu siłownikach. Chyba zapiekł się na amen. Może wiesz jak wygląda on w środku, ma jakiś pierścień uniemożliwiający przesunięcie w jedną stronę, czy jest to zwykły walec?

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez korba71 » 02 Paź 2011 15:17

To raczej zwykły walec w niektórych koparkach z jednej strony jest kołnierz a z drugiej otwór z bolcem jako zawleczka ,w volvo mam przyspawana blache z jednej strony sworznia z otworem i przykrecony jest do ramy takie zabezpieczenie dodatkowo w sworzniu jest nagwintowany otwór służy do wyciagania sworznia, pewnie jak cie sie wysunął ten sworzen pod wpływem nacisku zrobił sie nagniot i sworzen stracił osiowosc tym samym blokuje sie w otworze moze przyspawaj cos do niego i próbuj rozruszac albo wyciagac cokolwiek byle puscił pozdrawiam.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez drivver » 16 Paź 2011 08:46

Też nie tak dawno borykałem się z podobnym problemem, okazało się że niestety bolec uległ wygięciu, cudowałem próbowałem różnych sposobów, wypychanie ładowarką, grzanie palnikiem i nic. Wkońcu wpadłem na pomysł z młotem wyburzeniowym założyłem stary grot wcześniej obcięty do równa i iść musiało ;)

drivver
Pomocnik operatora


Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez korba71 » 16 Paź 2011 13:52

No na młot nie ma siły kolego, tylko jeden problem jesli czop nie ma osiowosci bedzie wyrabiał otwory w ramie i siłowniku, moze lepiej go wytargac i dorobic nowy?

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez dominlesne » 29 Paź 2011 12:19

"Wytargać" - rzecz w tym jak to zrobić, chyba w warunkach polowych nic nie zdziałam.

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez Godlech912 » 18 Lip 2012 19:22

Dziś czytałem w instrukcji i dla JS 130 chyba to samo co dla JS160 gąsienica w zwisie na 4 rolce po środku od górnej krawędzi do dołu gąsienicy 275 mm i luźniej w piasku...

Godlech912
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 22:20

Maszyna: JCB


Re: Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez peckiel » 18 Lip 2012 19:43

Tutaj wycinek z instrukcji:
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez pawel.l22 » 25 Lis 2012 23:56

witam dlaczego na kursie slyszalem że zwis liczy się od góry i wynosi od 4-6 cm miedzy rolkami podtrzymującymi?

pawel.l22
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Cze 2011 19:38

Maszyna: zmienne


Jaki nąciąg gąsienicy w JCB JS 160

Postprzez peckiel » 26 Lis 2012 19:25

Kolego co producent to inny sposób. Najlepiej sugerować się DTR-ką. Ja na kursie miałem to tłumaczone na Waryńskim.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej