wibako

Zerowanie ukladu - JCB JS145

Moderator: peckiel

Zerowanie ukladu - JCB JS145

Postprzez wasabi_ » 25 Lis 2011 13:46

Panowie, poratujcie mnie i powiedzcie Mi - jak (po pracy) wyzerować układ w tej maszynie:

Image

Wyłączenie silnika i ruszanie joystickami nic nie daje bo tu chyba zamki hydrauliczne są .

Sam nie wiem, prosze o pomoc

pozdrawiam
<blondynka> odpowiedz mi tak lub nie, ok?
<facet> ok
<blondynka> dlaczego mezczyzni zartuja z blondynek?
<facet> tak

Awatar użytkownika
wasabi_
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:19
  • Miejscowość: Polska południowo wschodnia

Maszyna: JCB 4CX, JCB 8080


Reklama

simmet

Zerowanie ukladu - JCB JS145

Postprzez mechanior » 26 Lis 2011 09:05

no niestety w niektórych maszynach jest to prawie niemożliwe
trzeba ustawić ramię na glebie i delikatnie poruszając joystickami doprowadzić do pozycji aby siłowniki znajdowały się w nie napiętej pozycji
po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu stacyjki wykonujesz kilka okrężnych ruchów joystickami
jeśli maszyna posiada SPRAWNE akumulatory hydrauliczne systemu sterowania to rozdzielacz powinien się otworzyć zrzucając ciśnienie do zbiornika
niektóre maszyny wymagają wykonania dodatkowej operacji jak np włączenie jakiegoś przycisku na konsoli
jak jest w twojej JSce nie mam zielonego pojęcia

ta operacja NIE JEST WYMAGANA PO ZAKOŃCZENIU PRACY a jedynie przy ingerencji w układ hydrauliczny lub do otwarcia szybkozłączy hydrauliki łyżki i osprzętu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zerowanie ukladu - JCB JS145

Postprzez serwisant » 26 Lis 2011 09:32

Tak jak napisał kol Mechanior
jedynie w momencie kiedy chcemy ingerować w układ hyrauliczny należy pozbyc się ciśnienia w układzie.A mimo to i tak delikatnie popuszcza się wąż , aby sprawdzić czy nie bedzie niespodzianki w postaci silnego strumienia oleju.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Zerowanie ukladu - JCB JS145

Postprzez wasabi_ » 26 Lis 2011 16:19

ta operacja NIE JEST WYMAGANA PO ZAKOŃCZENIU PRACY a jedynie przy ingerencji w układ hydrauliczny lub do otwarcia szybkozłączy hydrauliki łyżki i osprzętu

wymagana moze i nie jest, ale tez nie robienie tego ma zly wplyw na caly uklad hydrauliczny.
bo przeciez jesli po pracy zostawiasz tak maszyne to przez caly czas postoju koparki - wszystkie uszczelniacze pracują.
<blondynka> odpowiedz mi tak lub nie, ok?
<facet> ok
<blondynka> dlaczego mezczyzni zartuja z blondynek?
<facet> tak

Awatar użytkownika
wasabi_
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:19
  • Miejscowość: Polska południowo wschodnia

Maszyna: JCB 4CX, JCB 8080


Zerowanie ukladu - JCB JS145

Postprzez mechanior » 26 Lis 2011 18:32

wasabi_ napisał(a):bo przeciez jesli po pracy zostawiasz tak maszyne to przez caly czas postoju koparki - wszystkie uszczelniacze pracują .


statyczne obciążenie to żadna praca, uszczelnienia zużywają się podczas ruchu poza tym maksymalne ciśnienie jest tylko przez kilka minut dopóki się nie wyrówna, wystarczy po prostu oprzeć osprzęt

jeśli jednak chcesz tak robić to wystarczy po zgaszeniu silnika ponownie włączyć zapłon i wykonać kolisty ruch joyami
jeśli producent maszyny nie przewidział zadziałania układu sterującego to trudno (albo masz niskie ciśnienie w akumulatorach gazowych)

nie chcę nic sugerować bo cię po prostu nie znam i nie chcę byś pomyślał że coś ci zarzucam, ale ja bym się bardziej skupił na regularnym smarowaniu, kontroli płynów, regularnych przeglądach z wymianą olejów i filtrów
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zerowanie ukladu - JCB JS145

Postprzez korba71 » 26 Lis 2011 21:54

Moze kolega sie obrazi ale to pytanie z serii dziwacznych pracuje juz kilka lat na sprzecie różnego kalibru i nie spotkałem sie z taka sytuacją pewnie nasłuchałes sie inteligentów na kursie bo wiem ze istnieje taki niepotrzebny temat typu rekuperator zerowanie cisnienia, nieustajacy temat używania koguta albo ze kąt natarcia łyzki jest wprost czy odwrotnie (juz nie pamietam) proporcjonalny do kąta skrawania albo co to jest obszar strat jest, mnóstwo ciekawostek którymi karmia kursantów a potem zamiast nabierac doswiadczenia operator zajmuje sie pierdołami, jak napisał mechanior pilnuj smarowania wymian płynów, olejów filtrów sprawdzaj zamocowania niektórych podzespołów warto sie niekiedy schylić pod koparke usuwaj nieszczelnosci a reszta jest tak skonstruowana ze nie powinna przysparzać zmartwien w czasie eksploatacji.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej