wibako

JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Moderator: peckiel

JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez janosiklukawiec » 30 Kwi 2012 17:25

Marka i model maszyny: jcb js 130w
Rok produkcji: 1996r

witam! mam problem z wyjęciem silnika obrotu, wszystkie śruby odkręcone a nadal nie da się wyjąć. może ktoś z was ma jakiś sposób na wyjęcie. prosze o jakąś podpowiedz bo już sił brak. potrzebuje też pare cześci do silnika obrotu jak macie to prosze o kontakt tel 502784930

janosiklukawiec
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Kwi 2011 18:42

Maszyna: kase 580 f


Reklama

simmet

silnik obrotu

Postprzez peckiel » 30 Kwi 2012 18:41

Jeśli chodzi i części to zapytaj w firmach: ITP Opole lub Serwiskop Rzeszów z resztą serwiskop ma na forum reklamę :D . Kupowałem u jednego i drugiego i ceny są przystępne.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez Godlech912 » 18 Lip 2012 18:55

Akurat dziś wyjmowałem silnik obrotu więc dla potomnych- po odkręceniu wszystkich śrub do okoła i przewodów, z tyłu na obudowie jest jeden kołek ustalający, przeważnie tam się klinuje... Cały silnik siedzi w takim jakby wieńcu ustalającym aby odciążyć śruby, lubi tam przyrdzewieć. U mnie też nie chciała wyjść po dobroci dopiero gdy przywiązałem do niego linę z przodu i z tyłu tak aby równo szło i naprężyłem linę JCB 530 tką tak, że aż prawie udźwig się skończył na wysuniętym ramieniu, po godzinie obijania młotem szarpania i podważania breszką wyszło :) Także po odkręceniu śrub trzeba walczyć wyjść musi. Była mocno przyrdzewiała. Po rozbiórce ujrzałem obraz nędzy i rozpaczy. Cały kosz satelitów do wymiany, wszystko zmielone... Te zębatki w środku też, cudem wieniec zewnętrzny ocalał...

Godlech912
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 22:20

Maszyna: JCB


JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez peckiel » 18 Lip 2012 19:54

Godlech912 skąd jesteś? Serwisem się zajmujesz?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez Godlech912 » 18 Lip 2012 22:05

No ja pracuję w serwisie maszyn budowlanych, do tej pory byłem pomocnikiem mechanika, ale teraz awansowałem i sam dłubię. :) Jestem z kuj-pom Grudziądz :)

Godlech912
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 22:20

Maszyna: JCB


JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez mechanior » 19 Lip 2012 00:54

skoro jesteś mechanikiem to podpowiem że wieniec nie ocalał, nadaje się do wymiany jak wszystko inne, elementy przekładni wymienia się kompletami, skoro coś się rozsypało w towarzystwie tej części to ona też na pewno oberwała
to nie teoria, wielokrotnie się o tym przekonałem, po wymianie elementów uszkodzonych na nowe i kilku dniach/tygodniach pracy cała przekładnia znów zostaje zmielona na proch... albo pada najsłabszy element, historia powtarza się kilkukrotnie, do czasu osiągnięcia przez klienta pułapu zdrowego rozsądku
mam takiego jednego który próbuje reklamować wieniec koparki mimo to że użył "regenerowanego" wałka z nowy wieńcem, jak padł wałek klient wymienił go na nowy, ale po założeniu tegoż "nagle" wypadły zęby z nowiutkiego wieńca...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez kowalsr » 19 Lip 2012 06:27

mechanior napisał(a):skoro jesteś mechanikiem to podpowiem że wieniec nie ocalał, nadaje się do wymiany jak wszystko inne, elementy przekładni wymienia się kompletami, skoro coś się rozsypało w towarzystwie tej części to ona też na pewno oberwała
to nie teoria, wielokrotnie się o tym przekonałem, po wymianie elementów uszkodzonych na nowe i kilku dniach/tygodniach pracy cała przekładnia znów zostaje zmielona na proch... albo pada najsłabszy element, historia powtarza się kilkukrotnie, do czasu osiągnięcia przez klienta pułapu zdrowego rozsądku
mam takiego jednego który próbuje reklamować wieniec koparki mimo to że użył "regenerowanego" wałka z nowy wieńcem, jak padł wałek klient wymienił go na nowy, ale po założeniu tegoż "nagle" wypadły zęby z nowiutkiego wieńca...

Swięta racja :faja:
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez Godlech912 » 19 Lip 2012 18:35

Słuszna uwaga, jednak ja nie decyduję w sprawie części tylko szefostwo a na to już wpływu nie mam... Robię co każą... Chociaż to nie reguła bo jak się w zwolnicy w Hanomoagu 50E posypała jedna satelita i wsadziliśmy jedną nową było i jest cały czas dobrze, a maszyna już sporo chodzi...

Godlech912
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 22:20

Maszyna: JCB


Re: JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez kowalsr » 19 Lip 2012 20:53

Godlech912 napisał(a):Słuszna uwaga, jednak ja nie decyduję w sprawie części tylko szefostwo a na to już wpływu nie mam... Robię co każą... Chociaż to nie reguła bo jak się w zwolnicy w Hanomoagu 50E posypała jedna satelita i wsadziliśmy jedną nową było i jest cały czas dobrze, a maszyna już sporo chodzi...

A wyjątek potwierdza regułę. Pozdrawiam.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


JS 130 W wyjęcie silnika obrotu

Postprzez mechanior » 19 Lip 2012 21:46

Godlech912 napisał(a):Słuszna uwaga, jednak ja nie decyduję w sprawie części tylko szefostwo a na to już wpływu nie mam... Robię co każą.


jak przez nieumiejętną naprawę (nie wymienisz całego zespołu) posypią się nowe, drogie części, ktoś poszuka winnego...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej