wibako

Zawieszona klimatyzacja JS145W

Moderator: peckiel

Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 03 Maj 2012 21:08

Marka i model maszyny: JCB JS145W
Rok produkcji: 2009

Witam. Coś się popsuło w klimatroniku mojej koparki. Tylko włączę zapłon to dmucha na średnim nadmuchu wiatrak a na panel sterujący całą nagrzewnicą nawet nie reaguje. Sam panel się włącza i parametry na nim, można zmieniać ale kompletnie nie reaguje na to nic. Jedynie zauważyłem, że jak włączę panel to uruchamia się klimatyzacja i zaczyna chłodzić i trochę zwalnia wentylator, natomiast gdy wyłącze panel to klimatyzacja przestaje chłodzić, wentylator lekko podnosi obroty, ale dalej chodzi pomimo że jest panel wyłączony. Jak wyciągnę bezpiecznik to oczywiście wszystko się wyłącza.
Czy ktoś jest mi wstanie pomóc i podsunąć pomysł co sprawdzić lub co mogło się zepsuć. Mam możliwość wyciągnięcia z koparki gąsienicowej JCB JS220LC na podmianę jakiś podzespół ale nie wiem nawet który jest który i od czego więc proszę o pomoc...

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Reklama

simmet

Re: Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez Ambrozy » 07 Maj 2012 19:33

Do sprawdzenia:
1. ATC CONTROL MODULE.
2. PWM Unit (tego obstawiam uszkodzonego) w fajnym miejscu jest.
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 08 Maj 2012 10:51

Panowie okazało się że najprawdopodobniej gdzieś odpływ czy cuś takiego zatkał się od klimatyzacji i zalało w środku w kabinie z tyłu za fotelem (lewy dolny narożnik siedząc na fotelu operatorskim) i pewnie woda gdzieś się dostała na jakieś przewody czy elektronikę i zrobiła zwarcie dlatego się to uwaliło. Na razie zostało wszystko wysuszone farelką ale nadal to samo, więc musiało się coś od wody spalić. Powiedz mi kolego Ambrozy co to jest to ATC CONTROL MODULE i PWM Unit i gdzie mam tego szukać i jak to wygląda. Tak jak wspominałem mam okazję wyciągnąć te elementy z JCBJS220LC 2007rok z takim samym klimatronikiem więc wystarczy tylko podmienić i tyle. A ten PWM Unit co piszesz że w fajnym miejscu jest to masz na myśli ze w ciężko dostępnym czy że właśnie jest duże prawdopodobieństwo że mógł być zalany wodą?

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Re: Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez Ambrozy » 08 Maj 2012 18:35

1. ATC CONTROL MODULE. Znajduje się na wierzchu.
2. PWM Unit. Znajduje się w środku, wtyczka 10 lub 12 pinowa, trzeba rozkręcić blachy, te przeklęte blachowkręty.

Wymontuj siedzenie, będzie łatwiej.

Autor postu otrzymał pochwałę
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 08 Maj 2012 20:57

Ambrozy napisał(a):2. PWM Unit. Znajduje się w środku, wtyczka 10 lub 12 pinowa, trzeba rozkręcić blachy, te przeklęte blachowkręty

zgadza się na 99% jest to uwalone bo już mam wymontowane a wokół było mnóstwo wilgoci i wskazujące na usterkę w tym miejscu. Jutro jadę wymontowywać z JCBJS220LC - mam nadzieję że to pomoże. Zostanie jeszcze kwestia jak się uruchomi, sprawdzenia skąd ta woda zapierdziela by nie popaliło tego znowu. Pozdro i jutro dam znać jak poszło a za informację oczywiście zasłużony plusik....

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez dawidg2 » 08 Maj 2012 21:51

Wode masz z parownika się skrapla. u mnie to samo w JCB, jak się wężyk zatka to leci potem przez każdą dziurką, u mnie akurat jest flitr nisko i nim leci czy pod nim na łączeniu blach. wężyk zawsze zdusze bo tam taki zaworek też jest, miałem też problem bo przy wyjściu był zgięty, wyjścia nie zrobili na dół tylko tak "-" a wężyk szedł w dół i był zagięty zawsze więc wstawiłem tam kolanko 90st i się poprawiło. Od nowości trzeba fabryke poprawić

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 21 Maj 2012 22:39

Panowie w serwisie w Łodzi powiedziano ze moduł ten nie występuje sam w sprzedaży i jest tylko dostępny w komplecie z nagrzewnicą w cenie około 5000zł - dla mnie to absurd oczywiscie i nie sądzę by sterownika nie mozna było kupić oddzielnie. Ma ktoś moze namiary na części do JCB gdzie mógł bym dostać taki moduł....
dawidg2 napisał(a):Wode masz z parownika się skrapla. u mnie to samo w JCB, jak się wężyk zatka to leci potem przez każdą dziurką, u mnie akurat jest flitr nisko i nim leci czy pod nim na łączeniu blach

zapewne tak ale by się upewnic to musisz najpierw ten moduł dostać, uruchomić klimatyzacje i zobaczyć skąd ta woda idzie a póki co to serwis widzę sobie trochę pogrywa w kulki...

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez Jooras » 21 Maj 2012 22:57

Gdzie można dostać części do jcb? Masz reklamę na forum np. serwiskopu o googlach to już nie będę wspominał. :?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 23 Maj 2012 20:48

Jooras napisał(a):Gdzie można dostać części do jcb? Masz reklamę na forum np. serwiskopu o googlach to już nie będę wspominał. :?

no ok ok wiem ale myślałem że ktoś ma jakieś swoje dobre godne polecenia namiary. Poza tym muszę przestać współpracować z jednym serwisem bo już nie raz próbował naciągać właśnie takimi bzdurami jak opisałem wyżej a napisałem do innego i bez problemu mają sam PWM Unit w cenie 1350zł netto :D. jeszcze poszukam gdzie indziej moze taniej wyrwe i dam znać jak go dostane i zamontuje jak zakończyła sie naprawa klimatronika w 145

pozdrawiam

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 07 Lip 2012 17:39

sorki że tak długo się nie odzywałem, ale tak samo długo trwała negocjacja i lokalizacja odpowiedniego modułu bo każdy prawie serwis mylił go z tym co znajduje sie na górze czyli pewnie z ATC control module, ale w końcu udało sie chyba poprawnie ustalić i zamówić odpowiedni moduł czyli ten PWM. Okazało się ze, również trzeba z nowym wymienić wiązkę/kostkę przez chyba nową zmianę konstrukcyjną lub chyba ze ze starą było coś nie tak w sumie nie potrafili się konkretnie określić o co kaman bo pewnie ciężko jest zrozumieć dokładnie co piszą serwisy z Angli, a ten PWM jest tylko na zamówienie oryginał z zagranicy ale na szczęście nie w kolosalnej cenie bo z wiązką około 1300zł netto zależy od serwisu. Zamówienie poszło i teraz czekam na nowa część. Odezwę sie jak wymienie na nowy i zrobię ten odpływ przez co zalewał mi kabinę...

pozdro

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Re: Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez pavulon81 » 08 Lip 2012 15:58

w kilku modelach JS kołówkach była kampania serwisowa głównie JS 145, 175 wymieniane były moduły klimatronika. jesli takowy moduł uszkodził się powodował podobne obiawy jak u Ciebie ale były przypadki uszkodzenia panelu sterowniczego.

pavulon81
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2012 19:12
  • Miejscowość: Kostrzyn
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 08 Lip 2012 17:31

pavulon81 napisał(a):jesli takowy moduł uszkodził się powodował podobne obiawy jak u Ciebie ale były przypadki uszkodzenia panelu sterowniczego.

No u mnie uszkodzenie było jednoznaczne z powodu zalania wodą bo zarówno elektryk jak i ja później rozebrałem wilgotny moduł to faktycznie jest w środku popalony - dla pewności zamówiłem z wiązką bo raz że może być również przez wodę uszkodzona a dwa serwis z Anglii coś wspomina że należy go wymienić z wiązką przez zmianę konstrukcyjną czy że stara była coś nie teges


pozdro

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Re: Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez robertsobol1983 » 09 Sie 2012 20:49

Witam. Moduł PWM już zamontowany i działa wszystko jak należy poza małym szczegółem. Z powodu braku czasu (praca pilna na budowie) nie udało nam się dostać do odpływu wody od klimatyzacji gdyż jak patrzeliśmy znajduje się on gdzieś bezpośrednio za nagrzewnicą i by sie tam dostac to cały dzień jak nie dwa rozbierania (masakra) nie ma tam w ogóle dojścia - od dołu również. Ale po uruchomieniu klimatyzacji wcisnęliśmy kawałek plastikowej rurki w gumowy wężyk od odpływu i zasysając udało sie nam odblokawać odpływ (faktycznie tam musi być zaworek zwrotny który działa w jednym kierunku gdyż wdmuchnąć powietrza się nie da ale zassać tak) i woda zaczęła sączyć się normalnie przez niego a nie do kabiny. Tak czy siak problem pozostał bo teraz muszę pilnować odpływu i co jakiś czas zasysać go by woda sie przez niego wydobywała a nie górą wiec jest to trochę wkurzające. Myślałem że moze by tak jakimś długim cienkim wiertłem przebić się przez niego od dołu przez wężyk ale boję się by coś nie przewiercić poza nim bo nie wiem jak to wygląda tam przy tym zaworku. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić nie wybebeszając całej elektroniki z nagrzewnicą łącznie bo to ze dwa dni roboty??

A i mała wskazówka dla tych co będą kiedyś kupować nowy moduł PWM. Stary ma szerokie złącze
Image
a w nowym jest zmiana konstrukcyjna
Image
i konieczne jest dokupienie przejściówki
Image
z nowej wtyczki na starą bo inaczej nie podepnie się pod przewód

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Zawieszona klimatyzacja JS145W

Postprzez kowalsr » 10 Sie 2012 16:55

pochwała z urzędu Ci się należy za info. :D
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej