wibako

JS 175 W odwrócone funkcje

Moderator: peckiel

JS 175 W odwrócone funkcje

Postprzez asmag » 07 Maj 2012 17:45

Witam szanowne grono na tym forum. Dzięki wam wykasowałem klucz serwisowy :D lecz są kolejne problemy :?
Maszyna jest kupiona w Hiszpanii a tam wszystkie koparki mają odwrotnie podłączenia na joyach tj; podnoszenie/opuszczanie ramienia jest w lewym joysticku, obrót i zamykanie są już jak u nas.
Może podpowie mi ktoś gdzie najlepiej przełożyć te funkcje, tak by było najprościej.

asmag
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 07 Maj 2012 16:07

Maszyna: jcb 175 w


Reklama

simmet

Re: JS 175 W ODWRÓCONE FUNKCJE

Postprzez robertsobol1983 » 08 Maj 2012 11:21

asmag napisał(a): podnoszenie/opuszczanie ramienia jest w lewym joysticku .


to nie masz odwotnie :) , lecz dobrze. Mylisz najprawdopodobniej kolego ramię z wysięgnikiem. Ramię to jest te krótkie przy łyżce, a wysięgnik to jest ten duży (najczęściej w gąskach nie łamany czyli - monoblok,banan) przy kabinie, a w kołówkach najczęściej łamany siłownikiem sterowanym nożnym pedałem w kabinie. Czyli pewnie chodziło Ci o to że jak poruszasz lewym dżojstikiem przód/tył to ruszasz nie ramieniem a wysięgnikiem zapewne tak?
Wracając do tematu o co Ci chodziło to w koparko ładowarkach sprawa jest prosta bo wystarczy zamienić przewody przy rozdzielaczu (2 z 5 parą) i efekt jest, ale tak naprawdę powinno się również zmienić średnicę przewodów do właściwych bo po zamianie przewodów efekt czułości/prędkości hydrauliki przez nie właściwa średnicę przewodów może być troszkę inny niż oryginalnie. Tu masz najprawdopodobniej wszystko sterowane elektrycznie więc pewnie trzeba by było coś w tym szperać ale zobacz jak wygląda sprawa 2 par przewodów od siłownika ramienia i wysięgnika, czy nie da sie tych par zamienić miejscami w okolicy rozdzielacza czy może gdzieś po drodze jeszcze. Tylko problem może być taki że tu możesz mieć całą masę innych elementów sterujących elektrycznie i nie wiem czy taki prosty łapotologiczny sposób może przynieść efekt zamierzany. Ja tak robiłem w koparko-ładowarkach ale tam rozdzielacz był zwykły, mechaniczny suwakowy i nie było tak zaawansowanej elektroniki do sterowania tym całym układem roboczym jak Ty masz zapewne w koparce

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


JS 175 W ODWRÓCONE FUNKCJE

Postprzez Ambrozy » 08 Maj 2012 18:50

Przewody od dżojstików idą pod kabinę do "Valve Shuttle", średniej wielkości blok zaworowy. Tam można poprzekładać funkcje.

Autor postu otrzymał pochwałę
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Re: JS 175 W odwrócone funkcje

Postprzez asmag » 09 Maj 2012 13:49

Ufff, funkcje udało mi się przełożyć,dzięki Ambrozy za podpowiedź. Dodam jeszcze ze dwa przewody idą do tego bloku a dwa do mniejszego bloku za kabiną. Pomocne są oznaczenia kolorami przewodów.

asmag
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 07 Maj 2012 16:07

Maszyna: jcb 175 w


JS 175 W odwrócone funkcje

Postprzez Jooras » 09 Maj 2012 15:57

Temat rozwiązany więc zamykam.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej