wibako

JS 150W cały czas wysokie obroty

Moderator: peckiel

JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 25 Cze 2012 20:27

Marka i model maszyny: JCB JS 150W
Rok produkcji: 1995

Witam
Mam duży problem, ostatnio zakupiłem za ostatnie grosze koparkę kołową JCB JS 150W, to jest moja pierwsza własna maszyna, jest naprawdę cudowna i na pierwszy rzut oka poza wysokimi obrotami nic niepokojącego się nie dzieje, niestety jak okazało się po wstępnych oględzinach serwisu została pozbawiona niektórych części w celu ukrycia wad, okazało się że ktoś ją pozbawił silnika krokowego, listw z bezpiecznikami czy czujnikami nawet nie wiem dokładnie jak to nazwać, znajduje się to za kabiną kierowcy w komorze po lewej stronie nad rozdzielaczem, podłączone były do tego 3 wtyczki, maszyna pracuje tylko na wysokich obrotach i dalsza praca bez naprawy i uzupełnienia tych braków grozi kolejnym uszkodzeniem w tym pompy głównej, nie chce się jednak poddać i planuję naprawić tą maszynę nie wiem jednak od czego mam zacząć, czy ktoś z użytkowników forum miał może podobny problem lub może jest ktoś kto mógłby mi sprzedać coś jak książkę techniczna tego pojazdu lub zna dobrego i nie drogiego speca od takich historii, mam nadzieję ze się nie wkopałem :)

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


Reklama

simmet

JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 25 Cze 2012 21:03

te bezpieczniki to z tego co wyczytałem to cewki, proszę dodatkowo o informacje gdzie mogę kupić takie używane na początek, potrzebuję wszystkich

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez peckiel » 25 Cze 2012 21:40

Kolego powiem tyle. Nie baw się sam w naprawki. Ja już to przerabiałem na swojej JCB. Rok czasu w wpizdu, że tak brzydko powiem. Szukałem na forum, grzebałem, różnych pseudo fachowców wzywałem aż na końcu w tym roku znalazłem konkretnego fachowca 3 dni i maszyna chodzi aż miło. Szkoda mi tylko mojej kasy, którą straciłem i żal swojej męki pracą tej maszyny.
Z tego co czytam to u ciebie jest nie za wesoło jak ktoś wsadził pazury w elektrykę. Sam raczej nie poradzisz.
O części do swojej maszyny pytaj u tego gościa http://www.allegromat.pl/aukcja110037
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 26 Cze 2012 20:57

Dziękuję bardzo za podpowiedź, dzwoniłem dzisiaj do tego człowieka i jutro da mi znać czy załatwi te elementy, umówiłem się też z gościem który da mi namiar do osoby która ma identyczną koparkę muszę zobaczyć jak to wygląda, chociaż jakieś zdjęcie może to nie wszystkie braki, nie wiem tez czy mam się zdawać na tego jednego serwisanta, ciężko komuś zaufać po tym jak mnie zrobił zbywca tej koparki, :D

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez peckiel » 26 Cze 2012 21:11

Kolego a z jakiego regionu naszego pięknego kraju jesteś?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 26 Cze 2012 21:14

Wrocław, dolnośląskie

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez peckiel » 26 Cze 2012 21:17

Jak zdawałem się na się na jednego serwisanta to wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle, a jak on wyszedł to każdy wie :D
Ja jestem z podlaskiego i mógłbym ci polecić dobry serwis maszyn JCB. Raczej odległość wyklucza współpracę.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 26 Cze 2012 21:23

właśnie w Twoich rejonach kolego zakupiłem moja maszynkę :), odległość nie grała roli, była śliczna, za śliczna :) ostatnio nawet zwróciłem się z prośbą do jeszcze wcześniejszego właściciela aby mi pomógł i chociaż wyjaśnił z jakiego powodu pozbawiono ta maszynę cewek całej listwy ale chyba nie ma ochoty na rozmowę

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez peckiel » 26 Cze 2012 21:31

No to jeszcze mi powiedz gdzie znalazłeś te cudo w moich stronach?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 26 Cze 2012 21:37

właściciel który wie coś na temat moich problemów Nowy Targ, ostatecznie zbywca z za Wadowic powiat suski :)

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez peckiel » 26 Cze 2012 21:41

To raczej nie moje strony :D Ja Białystok, ale i tak ci współczuję. To jak kupowałeś to wszystko było ok a dopiero po jakimś czasie zaczęły ci te obroty szaleć? Bo zrozumiałem, że teraz pracuje cały czas na wysokich obrotach?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


JS 150W cały czas wysokie obroty

Postprzez Pacior » 26 Cze 2012 21:52

Kupiłem koparkę, w której wszystko działa świetnie cichutko lekko, sprawdziłem ja przy zakupie z każdej strony, wiedziałem ze ma ona zepsuty silnik krokowy przez co chodziła na wysokich obrotach, mój serwisant podpowiedział mi że nie będzie to wielki wydatek, więc zapakowałem na lawetę, na miejscu mechanik podłączył do niej kilka urządzeń stwierdził brak cewek całej listwy, małą wydolność serwa i pompy głównej, ktoś celowo uszkodził silnik krokowy aby nie był widoczny brak cewek, prawdopodobnie dobierano z niej części, no i tu był szok, lekko się podłamałem, ale po konsultacjach opłaca mi się w nią trochę włożyć mam nadzieję że po założeniu cewek wróci sterowanie :) bo inaczej żona mnie zabije :)

Pacior
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Cze 2012 20:04

Maszyna: JCB JS 150W, 1995r.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej