wibako

Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Moderator: peckiel

Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 04 Wrz 2012 20:28

Marka i model maszyny: JCB JS145W
Rok produkcji: 2009

Panowie czy wie ktoś co to za filtr hydrauliczny o nazie "line" i drugi o nazwie "steering" jest? Zamówiłem komplet filtrów hydraulicznych po numerze vin i wszystkie serwisy i handlarze filtrów podają te dwa że są u mnie do wymiany ale nie mam pojęcia gdzie one są gdyż jak na razie udało mi się zlokalizować takie jak: drain, servo, plexus, return, ssący, auxiliary (od młota hydraulicznego), ale nie mam pojecia gdzie mam szukać tych o nazwie "line" i "steering"

pozdro

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Reklama

simmet

Co to za filtry hydrauliczne?

Postprzez manius » 04 Wrz 2012 20:39

moze gdzies przy rozdzielaczach, ten stering?
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Co to za filtry hydrauliczne?

Postprzez kowalsr » 04 Wrz 2012 21:46

steering jest po lewej stronie tak na górze w komorze pompy, taki jak serwo ale większy. a line jest przy rozdzielaczu na przewodzie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Co to za filtry hydrauliczne?

Postprzez robertsobol1983 » 05 Wrz 2012 20:33

Kolego kowalsr, spójrz na zdjęcie z łaski swojej. Ten w czarnej puszce na górze to steering?

Image

Uploaded with ImageShack.us

A jutro poszukam tego przy rozdzielaczu i zrobię fotkę czy to ten na pewno...

pozdro i dzięki za pomoc

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Co to za filtry hydrauliczne?

Postprzez kowalsr » 05 Wrz 2012 20:36

tak. :faja:
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 06 Wrz 2012 19:59

Kolego kowalsr, możesz jeszcze raz z łaski swojej spojrzeć na te zdjęcia bo wydaje mi się że ten "line"to będzie ten na górze na pierwszym zdjęciu, ale zauważyłem bardzo podobne budową pod filtrem od młota w dwóch miejscach od tych grubych żółtych rur i zgłupiałem (choć chyba średnicą się różnią więc pewnie i tak bym nie zamontował). A możesz mi powiedzieć chyba nie ma różnicy jak to do kręcę jak zamontuje nowy "line"(byle na tyle mocno dokręcić by nie ciekło nie) bo zauważyłem na nim na tym na górze że są jakieś znaczniki/kreski farbą żółtą i czerwoną jakby odpowiednio miał być dokręcony....

Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez robertsobol1983, 06 Wrz 2012 20:01, edytowano w sumie 1 raz

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez peckiel » 06 Wrz 2012 20:12

robertsobol1983 to w JS220 masz takie filtry? Który u ciebie rok prod? Ja mam 2004 i nie mam takich filtrów jak line czy steering.
Jak zamawiałem wg VIN-u to u mnie nie było filtra paliwa separatora. A w maszynie jest.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 06 Wrz 2012 20:47

nie w JS220LC. W JS145W z 2009r mam takie. Wszystkie serwisy i dostarczyciele filtrów podają że mam 8 filtrów i jak na razie tak wychodzi. W zbiorniku na 100% są 2: return i ssący. W komorze pompy na 100% 4: drain, servo, plexus, i ostatnio dowiedziałem się ze ten steering bo wiedziałem ze tam jest jeszcze 4 filtr ale nie znałem jego nazwy, I przy rozdzielaczu są a przynajmniej jest na 100%: auxiliary (od młota hydraulicznego) i ten line i ze zdjęcia rozdzielacza w tej JS145W i ze zdjęcia filtra "line" na to wychodzi bo właśnie tak wygląda taki metalowy kanciaty jest...

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 06 Wrz 2012 20:57

Zresztą spójrz na zdjęcia: Poniżej filtr "line" jak wygląda nowy a wyżej masz zdjęcie mojego rozdzielacza i strzałka na taki sam element jak właśnie ten "line"

Image

Uploaded with ImageShack.us

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Re: Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez kowalsr » 07 Wrz 2012 16:11

peckiel napisał(a):robertsobol1983 to w JS220 masz takie filtry? Który u ciebie rok prod? Ja mam 2004 i nie mam takich filtrów jak line czy steering.
Jak zamawiałem wg VIN-u to u mnie nie było filtra paliwa separatora. A w maszynie jest.

Peckiel bo to kołówka jest, w gąsielnicy masz wspomaganie kierownicy? :lol: NIE.
@ robertsobol1983 Tak to co jest na pierwszej fotce.
To co masz poniżej to zaworki logiczne połączone z kryzami tak zwane jedno kierunkowe. Zabezpieczają przed kawitacją.
Pozdrawiam.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez peckiel » 07 Wrz 2012 16:47

Sorki panowie nie zauważyłem na początku tematu o jakiej maszynie mowa, dlatego pytałem. To w kołówkach jest filtr wspomagania? Przyznaje się, że nie wiedziałem, chyba, że tylko JCB to ma.
kowalsr u mnie w 220 jest wspomaganie, ale operatora :lol: :lol:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez kowalsr » 07 Wrz 2012 20:12

hehehehe. Nie wiem jak w innych maszynach ale w JCB tak jest, że kołówki mają dodatkowy filtr od wspomagania.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Re: Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 09 Wrz 2012 17:26

A panowie jeszcze jedno pytanko. Czy mam na coś szczególnie zwrócić uwagę podczas wymiany oleju hydraulicznego i filtrów by czegoś nie popsuć i w jak najlepszy sposób wymienić to wszystko? Na przykład w instrukcji jest napisane że trzeba odpowiednio ostawić maszynę ale podwijając ramię pod siebie i opuszczając wyciegnik na ziemię a ja myślę że lepiej by było gdybym w miarę możliwości pochował wszystkie siłowniki tak by w zbiorniku znalazło się jak najwięcej oleju czyli zrobiłbym tak jak na rysunku niżej

Image

Uploaded with ImageShack.us
by jak najwiecej starego spuścić i wlać nowego, oczywiście jeszcze spuszczę z chłodnicy oleju hydraulicznego.

Jeśli chodzi o wymianę filtra plexus to doczytałem że należy najpierw zamknąć zaworki na przewodach i dopiero odkrecac pokrywe i wymieniac filtr a potem trzeba odpowietrzac odkrecajac srube na górze pokrywy. Czy jest z pośród innych filtrów jakaś również szczególna procedura bo mysle że te wkłady co idą do servo, steering, return, ssacy i puszka "drain" to raczej nie ale czy jak bede wkrecał filtr "line" to trzeba na coś zwrócić uwagę bo na tym starym są jakieś znaczniki czerwonymi i żółtymi kreskami?

Doczytałem również że trzeba by było po normalnym odpowietrzaniu czyli - uruchomić silnik i zostawić na jałowym z 5 minut i powoli przesterowywać dzwignie by pompa wypchneła powietrze do zbiornika ale chyba pompe hydrauliczną również trzeba by było odpowietrzyć odkrecając śrube na jej korpusie, ale mam tylko instrukcje DTR do gasienicowych ale czy w kołówce w podobnym miejscu znajduje się ten korek odpowietrzajacy a jesli tak to który dokładnie to jest bo pewnie znajac życie to bede miał zagadke jak bede ogladał pompe bo bedzie kilka miejsc z podobnymi śrubami na korpucie....

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez gogo0707 » 09 Wrz 2012 17:55

Zawsze maszyne ustawiaj do wymiany według DTR-ki (chyba że dtr-ka przeznaczona jest dla innej maszyny) i nic niekombinuj. I z tego co wiem to olej tylko sie wymienia z baku i nic wiecej chyba że sie myle to niech mnie ktoś zaraz poprawi :wink:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez peckiel » 09 Wrz 2012 19:30

gogo0707 ja też tak myślę, że tylko ta ilość która jest w zbiorniku. Zmieniałem w 220 to zrobiłem tak jak masz na 1 obrazku. Zeszło mi podajże 140 litrów, ale nie pamiętam dokładnie, bo to było już jakiś czas temu. Kiedyś na forum był poruszany taki temat i przypomina mi się, że kolega mechanior mówił, że tyle co ze zbiornika zejdzie tyle się wymienia.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez kowalsr » 09 Wrz 2012 20:45

Zrób tak jak DTR każe. Z jakiegoś powodu tak zalecają.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 09 Wrz 2012 21:22

No ok koledzy może i tak ma być, widocznie jest jakiś powód więc i tak zrobie...pozdro i dzięki za wskazówki

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez gogo0707 » 09 Wrz 2012 21:29

A pochwały za pomoc? :D
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 11 Wrz 2012 22:09

Kolego kowalsr, pomyliłeś się to nie to co na pierwszym zdjęciu. Wykręciłem to już dla Ciekawości i z budowy wewnętrznej wywnioskowałem że to również zawór jednokierunkowy. Ten line udało mi się znaleźć i jak byk była na nim naklejka z numerami i oznaczeniem pasującym w 100% katalogowym i do tego co zakupiłem a że znajdował się w rogu pod żółtą rurą do której przychodzi cała masa mniejszym małych to go nie zauważyłem
Image
Image
Image

poza tym muszę powiedziec ze po wymianie filtrów (w sumie 7szt) i oleju hydraulicznego koparka dostała niezłego kopa - aż łyżka skarpowa zaczęła nawet szybciej się skosować - różnica w wydajności hydrauliki jest spora po wymianie- chodzi szybciej i płynniej przy kilku funkcjach na raz

Ale dlaczego panowie założyłem ten post? Głównie nie dla tego by zdiagnozować wszystkie filtry i sposób wymiany ale dlatego iż chciałem wyeliminować najpierw zapchane filtry jako przyczynę mojego głównego problemu a potem dopiero dociekać co jest przyczyną. poniżej zaraz podam linka do mojego postu. Proszę o pomoc w diagnozie bo ciekaw jestem czy ktoś miał taki problem i czy udało sie komuś to naprawić

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Re: Co to za filtry hydrauliczne JS145W?

Postprzez robertsobol1983 » 11 Wrz 2012 22:11

gogo0707 napisał(a):A pochwały za pomoc? :D

kolego, pochwały daje za konkretne wskazówki, rady a nie tylko za potwierdzenie treści z DTR którą sam zresztą przedstawiłem - bez obrazy oczywiście

robertsobol1983
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2011 21:18
  • Miejscowość: Wrocław/Milicz

Maszyna: Koparka Cat 320BL

Firma: XYZ


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej