wibako

Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Moderator: peckiel

Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Postprzez radek » 20 Mar 2013 00:45

WITAM PODCZAS ODPALANIA MINIKOPARKA ZAKLEKOCE PUŚCI CHMURĘ CZARNEGO DYMU I ODPALA DOBRZE NAWET NA MROZACH GDY SIĘ ROZGRZEJE TO ZACZYNA KOPCIĆ NA NIEBIESKO TAKI GRYZĄCY DYM ŚMIERDZI RACZEJ NIEPRZEPALONYM PALIWEM ALE TO TYLKO NA CAŁYM GAZIE NA WOLNYCH OBROTY NIE KOPCI WYMIENIŁEM KOŃCÓWKI WTRYSKÓW SPRAWDZAŁEM JE DWA RAZY SĄ OK ZBADAŁEM CIŚNIENIE MA 30 28 28 NA ZIMNYM SILNIKU KOPARKA MA 1500 MTG PO ROZGRZANIU KIEDY KOPCI WYCIĄGAM BAGNET I NIE MA PRZEDMUCHÓW Z RURKI NIC KOREK WLEWU ODKRĘCĘ I NIC NIE PUCHA NIE RZYGA OLEJEM NIC JAK ZDROWY SILNIK TO SKĄD TEN NIEBIESKI DYM? CZY MOGŁA BYĆ PRZEGRZANA I DOSTAŁY PIERŚCIENIE ZGARNIAJĄCE TYLKO A USZCZELNIAJĄCE SĄ OK? CZY TO COŚ Z POMPĄ PALIWA? WTRYSKIWACZE NOWE USTAWIONE NA 120 BAR CZY DOSTAJE ZA DUŻO PALIWA I NIE PRZEPALA? NIE WIEM CZY ŚCIĄGAĆ GŁOWICĘ ? ROBIŁEM NIĄ DWIE GODZINY TO TRUDNO POWIEDZIEĆ O OLEJU BO TO KRÓTKO PŁYN CHŁODZĄCY JEST CZYSTY NIE UBYWA GO, Z GÓRY DZIĘKUJE ZA PODPOWIEDZI I WSKAZÓWKI
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 20 Mar 2013 01:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie pisz wielkimi literami, ponieważ oznaczają krzyk!

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Reklama

simmet

Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Postprzez Cortez » 20 Mar 2013 18:25

Nie znam maszyny ale jak ma to moze turbina puszczac olej i bedzie dymic zobacz tez czy przypadkiem przez odme nie wali olejem (do układu dolotowego)

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Re: Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Postprzez radek » 20 Mar 2013 22:23

sprawdzałem po rozgrzaniu z odmy nic nie leci sucho ani pary nic czy mogły się po zapiekać tylko pierścienie zgarniające? jutro ściągam głowice miskę olejową odkręce korbowód wyciągnę tłok zobacze wszystko tylko myśle o pierścieniach zamiennik na cylinder 120 zł niemieckie oryginał 270 angielskie wszystkie uszczelniacze 890 kolego ale niebieski dym to olej zawsze tak? dzięki

a ta kopareczka ma zwykłego dizla bez turbiny 3 cylindry perkins sprawdzałem nie ma regulacji kąta wtrysku koła zębate ustawione na znaki pompa na wałku rozrządu napędzane krzywkami zostaje pierścienie i uszczelniacze zaworów prawda?

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Re: Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Postprzez radek » 21 Mar 2013 17:36

rozkręciłem dziś silnik tłoki od pierścieni w dół wyglądają jak nowe zero przedmuchu a od pierścieni w górę pełno nagaru zawory wydechowe suche a ssące mokre i całe w takim nagarze aż grubo wymienię uszczelniacze zaworów tylko czy pierścienie też czy nie te oryginalne to dobry towar a wiesz co kupię i wstawie? może je zostawić?

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Postprzez Cortez » 22 Mar 2013 16:39

zdejmij pierscien wstaw w tuleje i zobaczysz czy sie ladnie zamyka tzn w miejscu "przeciecia" nie ma duzej przerwy ale jak mówisz ze zawory mokre to ja bym dalej nie szukał

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Re: Kopci na niebiesko po rozgrzaniu

Postprzez radek » 23 Mar 2013 19:00

tak zawory mokre z dużym nagarem ale tylko ssące pierścień ma minimalną szczelinkę po wstawieniu w tuleję, ale tłoki od pierścieni w dół były jak nowe czyste aluminium a w górę nagar z oleju ale tylko po jednej stronie tej od zaworu już zamówiłem uszczelniacze zaworów i uszczelkę pod głowice

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej