wibako

Dziwny metaliczny dźwięk, JCB JS160

Moderator: peckiel

Dziwny metaliczny dźwięk, JCB JS160

Postprzez jan11 » 19 Lip 2013 17:12

Marka i model maszyny: Jcb Js 160
Rok produkcji: 2002

Witam Panowie. Od wczoraj w mojej koparce słychać jakiś metaliczny dźwięk w okolicy pompy hydraulicznej, ciężko dokładnie mi określić czy to z silnika czy z pompy, ale raczej wydaje mi się, że z pompy. Koparka nie straciła mocy jazda i reszta funkcji bez zmian, silnik też normalnie pracuje nie kopci i odpala bez problemu. Co byście mi koledzy zalecili czy zdemontować pompę i zawieść do regeneracji czy może być to jakaś inna przyczyna?

jan11
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 21:23

Maszyna: jcb js 160


Reklama

simmet

Dziwny metaliczny dźwięk, JCB JS160

Postprzez korba71 » 19 Lip 2013 19:51

Kolego nie żartuj. Regenerować pompy płacąc 10-20 tys. z powodu jakiegoś dźwięku? Najpierw należy zdiagnozować czy dźwiękowi towarzyszy wibracja?? Moja hydr.. też niekiedy wydaje nieokreślone dźwięki, wcześniej nie słyszane, staniesz koło budynku hałas jest inny, w pustym polu inny, między silnikiem i pompami hydr. jest jeszcze sprzęgło. Hydr niekiedy wydaje dziwne syki, buczenia, metaliczne dźwięki i z określeniem ich źródła nie jest prosto, dźwięki niosą się po nadwoziu, ramieniu.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej