wibako

Jcb 8030 - problem z przyciskiem AUX

Moderator: peckiel

Jcb 8030 - problem z przyciskiem AUX

Postprzez Apar » 12 Sty 2014 19:43

Marka i model maszyny: Minikoparka JCB 8030
Rok produkcji: 2006

Witam. do mojej koparki mam podłączoną łyżkę skarpówkę hydrauliczną skośną którą mam podłączoną pod wyjście na młot i wiertnice. Od pewnego czasu coś mi się dzieje z przyciskiem Aux. Jak go wcisnę to po kilku sekundach włącza się sygnał (wcześniej sygnał był odrazu po wciśnięciu) dźwiękowy i pedałem mogę sterować łyżką. W ostatnich dniach dzieje się takie coś że ja wcisnę przycisk to dźwięk jest taki jakby jakieś zwarcie się robiło a nieraz dźwięku wogóle nie ma. Dzisiaj to już całkowicie przycisk AUX odmówił posłuszeństwa tzn. jak go wciskam to nic się nie zmienia (pedał nie steruje łyżką tylko obraca ramię). Co to może być czy ktoś może mi podpowiedzieć? Chcę spróbować sam naprawić zanim wezwę serwis. Z góry dzieki

Apar
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 19:13

Maszyna: minikoparka JCB 8030

Firma: Apar


Reklama

simmet

Jcb 8030 - problem z przyciskiem AUX

Postprzez Jamar » 14 Sty 2014 00:34

Podstawowa zasada to numer seryjny maszyny. We wrześniu 2006 JCB wprowadziło zmiany. Jeśli seria do 1226780 to masz uszkodzony przycisk lub przekaźnik. Jeśli seria od 1226780 to cewkami steruje ECU.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Jcb 8030 - problem z przyciskiem AUX

Postprzez Artur33l » 02 Sie 2016 06:26

Witam. Na początku dodam że użytkownik Apar to mój poprzedni profil do którego nie mogłem odzyskać hasła.
Wracając do tematu ponawiam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu z funkcją AUX. Tak jak pisałem wyżej funkcja raz działa raz nie działa. Przerobiłem włącznik bo w joystiku był uszkodzony. Teraz jak podpinam łyżkę w momencie gdy koparka jest zimna (oleje zimne np. po kilku godzinnym dniowym postoju) to funkcja AUX nie działa. Ale zauważyłem jedno że jak popracuje trochę i koparka się zagrzeje to funkcja zaczyna działać. Odnośnie odpowiedzi kolegi wyżej to seria moja jest po 1226780 czyli sterowanie cewkami po przez ECU. Co może być przyczyną takiego zachowania? Nie ukrywam że ciężko się pracuje na sztywnej skarpówce i chciałbym ten problem jakoś rozwiązać. Czy poradzę sobie sam z tym problemem czy nieunikniona będzie wizyta w serwisie? Proszę też o wyjaśnienie co to jest te ECU bo do końca nie wiem, podejrzewam że chodzi chyba o jakiś komputer do sterowania. Proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam

Artur33l
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 Lut 2013 22:50

Maszyna: JCB 8030


Re: Jcb 8030 - problem z przyciskiem AUX

Postprzez Kadexkop » 14 Lut 2018 20:05

Witaj , ja miałem ten sam problem. Pod pokrywą rozdzielacza masz przelaczone na wiertnice ? Bo skarbówka chodzi tak jak woertnica. Jeśli jest problem z cewka zamień cewki miejscami i zobacz reakcję. Znajdują się w bloku za akumulatorem

Kadexkop
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Gru 2017 20:56

Maszyna: JCB 3CX Sitemaster 2009
JCB 8030 Zts 2011

Firma: Kadexkop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej