wibako

Brak reakcji przyciskow na joystikach

Moderator: peckiel

Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 01 Kwi 2014 19:13

Marka i model maszyny: JS130
Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich.Po kradzieży akumulatorów w mojej koparce zaczęło wszystko wariować a mianowicie:przyciski na joystikach raz działają a raz nie,czasem każdym przyciskiem można włączyć sygnał,same zmieniają się biegi,czasem pojawiają się komunikaty ze za mało płynu chłodzącego.Koparka odpala,jest jazda ale czasem gdy chce np coś załadować to pojawia się sygnał dzwiękowy i gaśnie.Stalo się to wszystko po kradzieży aku.Czy ktoś miał podobny przypadek lub może ktoś ma namiar na jakiegoś serwisanta z okolic podkarpacia?Z góry dziękuję za zainteresowanie.Pozdrawiam Krzysztof

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Reklama

simmet

Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Coval » 01 Kwi 2014 20:03

Możliwe uszkodzona instalacja, rozerwane przewody, zniszczone kostki. Zwróć uwagę dokładnie, może chcieli coś więcej wydostać z maszyny. Bo wątpię w to, że normalne takie rzeczy dzieją się po odpięciu akumulatora.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 01 Kwi 2014 21:59

Na pewno doszło do zwarcia gdyż wyrwali kabel i chyba uszkodzili akumulator bo były slady po kwasie akumulatorowym tacy to właśnie złodzieje.Instalke przeglądnąłem i wygląda ok.Myślę czy przypadkiem nie uszkodziło sterownika?Próbuję sam sprawdzić tyle co mogę bo serwisanci do których mam namiary nie mogą jak na razie przyjechać i dlatego sam kombinuję.

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Coval » 01 Kwi 2014 22:34

Przez zwarcie bezpiecznik powinien zadziałać, no chyba że nie zdążył. W najgorszym przypadku mógłby się uszkodzić sterownik.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 02 Kwi 2014 07:09

Bezpieczniki wszystkie ok te za siedzeniem chyba ze sa jeszcze jakies o ktorych nie wiem.Dodam jeszcze ze ciagle swieca lampy i nie mozna ich zgasic.Sam juz nie wiem gdzie szukac.

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Coval » 02 Kwi 2014 13:50

Możliwe że przez zwarcie, potopiły się izolacje przewodów i stąd takie objawy. Maszyna do diagnostyki oraz do dokładnego przejrzenia instalacji.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 03 Kwi 2014 07:05

A czy mogę podmienić sterownik?Tzn mam jeszcze 2koparki js130 i myślę aby z tej która teraz świruje przełożyć sterownik do którejś dobrej i zobaczyć co się będzie działo.Tylko nie wiem czy tak mogę zrobić?Chodzi mi o zgodność oprogramowania.Ta koparka co wariuje jest z 2004 roku a a te dobre z 2005 i 2007.Myślę że jakby któraś z tych dwóch chodziła na sterowniku z tamtej swirującej to juz miałbym jasny obraz sytuacji i pewność że sterownik ok i trzeba oglądnać instalke a jakby nie działała to znak że coś nie tak ze sterownikiem.Jak myślicie mogę tak zrobić?

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Coval » 03 Kwi 2014 13:19

Sterownik motoru czy sterowania? Od motoru pewnie jest immo, maszyna nie odpali.Od sterowania jak przełożysz, to sterownik znajdzie błąd i wejdzie w tryb awaryjny, po przełożeniu do swojej maszyny może ona nie pracować. Lepiej nie kombinuj , bo możesz uwalić dobry sterownik, tymbardziej że maszyna miała wcześniej zwarcie. Lepiej zaproś kogoś z interface.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 03 Kwi 2014 20:58

Dzięki wielkie za informacje.Staram sie właśnie kogoś znalezc z interfejsem ale kazy ma za daleko albo nie ma czasu i mam z tym problem.Moze masz jakies namiary na kogos to bardzo bym prosił.Dzieki i pozdrawiam

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Ambrozy » 04 Kwi 2014 12:44

Witam.

NIE PRZEKŁADAJ STEROWNIKÓW. JAK JUŻ, TO KOMPLET ECU1 + EMS !!!

Jeśli przełożysz samo ECU1 to przepisze ci motogodziny, a po za tym musi być jednakowa wersja oprogramowania. Zawsze możesz sprawdzić wersje z klawiszy na EMS-ie.
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Specjalista JCB » 26 Kwi 2014 17:49

Nie wiem czy maszyna już naprawiona, ale wg mnie przy kradzieży akumulatorów uszkodzone zostało mocowanie punktu masowego nr 3 (10 przewodów) do którego podłączone są dwa joystiki. Wszystkie funkcje sterowane przez ECU są na podstawie podania masy z przycisków i nie ma to nic wspólnego z jakimś zwarciem, stopionymi przewodami i bezpiecznikami.

Specjalista JCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Kwi 2014 14:57
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: Wszystkie JCB

Firma: Serwis


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 01 Maj 2014 20:19

Witam. Jeszcze maszyna nie naprawiona. Był serwisant i stwierdził ze najprawdopodobniej padł komp. Obecnie komp jest wlasnie u niego i ma zobaczyc czy jest uszkodzony czy nie. A w ktorym miejscu sa te przewody masowe? Czy sa to moze czarne przewody za fotelem na dole? Bo jesli tak to je sprawdzilem i sa ok.

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Specjalista JCB » 03 Maj 2014 13:24

Zakładam że jak był serwisant i zabrał komputer to wcześniej sprawdził wszystkie punkty masowe i zasilające komputer. Dodatkowo prześwietlił przewody doprowadzające masę do i od styków joysticka.

Specjalista JCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Kwi 2014 14:57
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: Wszystkie JCB

Firma: Serwis


Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez medyk00 » 07 Maj 2014 22:41

Padl komp hahahah :lol:
Diagnostyka CATERPILLAR
CASE WX145/165/185/595/695

Awatar użytkownika
medyk00
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:45
  • Miejscowość: WPL
  • Pochwały: 7

Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 09 Maj 2014 19:50

Kolego medyk00 czy śmiejesz się bo twierdzisz że nie może dojść do uszkodzenia sterownika?Ja sądzę że wszystko może się zdarzyć gdyż to jest maszyna i nikt na odległość nie jest w stanie na 100procent stwierdzić co jest zepsute.A Ty oprócz śmiechu nic nie wnosisz do dyskusji.Z góry dziękuję wszystkim którzy starają się pomóc.Serwisantowi który z daleka się pofatygował przyjechać podjął się naprawy i stara sie pomóc.Jeszcze raz dzięki

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez medyk00 » 09 Maj 2014 21:50

Przepraszam za usmieszki. :oops:
Wejscia w sterowniku sa praktycznie nie do uwalenia wyjscia mozna czasem popsuc.
System AMS ma troche inne bolaczki I zazwyczaj robi sie to na maszynie.
Jak go zdiagnozowal :?:

Specjalista JCB napisał(a):Zakładam że jak był serwisant i zabrał komputer to wcześniej sprawdził wszystkie punkty masowe i zasilające komputer. Dodatkowo prześwietlił przewody doprowadzające masę do i od styków joysticka.


Poczekamy mam nadzieje ze nam powiesz co sie dzialo :wink:

krzysiek1984 napisał(a):Witam.Jeszcze maszyna nie naprawiona .Był serwisant i stwierdził ze najprawdopodobniej padł komp.Obecnie komp jest wlasnie u niego i ma zobaczyc czy jest uszkodzony czy nie.A w ktorym miejscu sa te przewody masowe?Czy sa to moze czarne przewody za fotelem na dole?Bo jesli tak to je sprawdzilem i sa ok.
Diagnostyka CATERPILLAR
CASE WX145/165/185/595/695

Awatar użytkownika
medyk00
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:45
  • Miejscowość: WPL
  • Pochwały: 7

Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 10 Maj 2014 20:13

Ok spoko nic się nie dzieje.Oczywiście jak maszyna zostanie naprawiona to dam znać co było przyczyną całej awarii.Mam tylko nadzieję że nic poważnego.Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez krzysiek1984 » 27 Mar 2015 19:48

Witam temat do zamkniecia.Koparka uruchomiona.Pomoglo ponowne programowanie ECU i EMS.Podziekowania dla wszystkich zainteresowanych i szczegolne dzieki dla kolegi Jamar za poprawna diagnoze i przyjazd pomimo sporej odleglosci.A temat ogarneli mi chlopaki z Zor Do ktorych zawiozlem ECU i EMS i ogarneli to w godzinke.Jakby ktos potrzebowal to moge podac na nich namiar bo nie wiem czy moge tu tak oficjalnie kogos polecac,.Jeszczeraz dzieki i pozdrawiam/.

krzysiek1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 21:46
  • Miejscowość: Łukawiec

Maszyna: Koparka gąsienicowa JS130

Firma: Zakład Usług Melioracyjno-Leśnych


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Waldek1964 » 13 Maj 2023 01:29

Dzień dobry, czy można prosić o namiary do programowania sterewnika ECU
pozdrawiam

Waldek1964
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 Kwi 2023 04:45

Maszyna: JCB 536-60

Firma: Gospodarstwo rolne


Re: Brak reakcji przyciskow na joystikach

Postprzez Jamar » 14 Maj 2023 21:54

Skąd jesteś?
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1405
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej