wibako

Usterka elektryczna

Moderator: peckiel

Usterka elektryczna

Postprzez Mazureksbud » 14 Kwi 2014 18:42

Marka i model maszyny: Js 220
Rok produkcji: 2000

Witam.mam problem z moim Jcb.na wyświetlaczu chwile po włączeniu stacyjki wyskakuje ikonką pioruna w trójkącie, a na zegarku pojawiają sie same zera.oprocz tego przez chwile z silniczka krokowego dochodzi dziwny dźwięk i przestaje działać regulacja obrotów.po odłączeniu silniczka nadal wyświetlacz pokazuje ikonkę pioruna i zegar nie działa.wydaje sie oczywiste ze ze z silniczkiem coś nie tak.ale co jeszcze może dalej robić zwarcie.gdzie szukać usterki.poza tym wszystkie funkcje działają.po wcisnieciu któregoś z klawiszy na panelu pojawia sie opis i funkcja działa,jakiś czas robiłem ustawiając cieglo ręcznie ale czy w ten sposób może dojść do jakiś uszkodzeń elektroniki maszyny.mechanik powiedział mi o 3 modułach ale sam nie wie który z nich odpowiada za sterowanie i musiałbym wyjmowac wszystko a wolałbym tego nie robić.czy ktoś ma może jakieś schematy do tej maszyny.prosze o porady.dzieki

Dziś sprawdziłem na manualu i przy oddawaniu i odejmowanie słychać jedynie wycie silniczka bez efektu.sprawdziłem napięcia na wtyczkę na 2pinach po 4,9 a na jednym 2,6v.co najlepsze po zdemontowaniu silniczka i położeniu go na osłonie koparki bez cegieł bolec zmieniał pozycje a silniczek nie halasowal.magia.po założeniu znowu to samo.

Mazureksbud
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 14 Kwi 2014 18:17

Maszyna: Jcb js 220 LPR

Firma: Mazureksbud


Reklama

simmet

Usterka elektryczna

Postprzez mechanior » 20 Lip 2014 22:47

Po polsku proszę.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Usterka elektryczna

Postprzez Mazureksbud » 28 Cze 2019 07:40

knkjn

Mazureksbud
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 14 Kwi 2014 18:17

Maszyna: Jcb js 220 LPR

Firma: Mazureksbud


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej