wibako

Wymiana silnika - problem

Moderator: peckiel

Wymiana silnika - problem

Postprzez Xayn » 07 Cze 2014 22:27

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1992

Witam, jesienią zeszłego roku (przez własny błąd) doprowadziłem do pęknięcia bloku silnika na całej długości, 0 opcji naprawy. Wymontowałem silnik który czekał na swojego następce całą zime, w końcu udało mi się kupić niekompletny silnik więc przełożyłem brakujące lub niepasujące części z tego oryginalnego. Od razu oddałem pompe do regeneracji i z braku czasu dopiero miesiąc temu udało mi się zamontować silnik do maszyny, odpalił bezproblemowo lecz po chwili mocno się zagrzał i robił ciśnienie w układzie wodnym + dodatkowo płyn chłodniczy pojawił się w oleju, uznałem że to przez złej jakości uszczelke. Niestety kupno nowej (droższej) nic nie zmieniło. Szukając przyczyn zamontowałem oryginalną głowice (po szlifie i testach szczelności) oczywiście wraz z nową uszczelką pod głowice i nadal to samo, postanowiłem więc poszukać odpowiedzi tutaj bo brak mi już pomysłów.

Xayn
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 Kwi 2014 21:10

Maszyna: JCB 3CX / Zeppelin ZM13B

Firma: wykopy wszelkiego rodzaju .


Reklama

simmet

Wymiana silnika - problem

Postprzez truckport » 09 Cze 2014 18:23

poszukaj wymiennika ciepła

EDIT:
podejrzewam, że jego nieszczelność jest twoim problemem
Ostatnio edytowany przez peckiel, 09 Cze 2014 18:32, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, a nie minęło 24 h od napisania poprzedniego postu, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu.

truckport
Fizol

Maszyna: volvo, liebherr,ammann, jcb,

Firma: truckport


Wymiana silnika - problem

Postprzez Coval » 09 Cze 2014 18:45

Xayn napisał(a):odpalił bezproblemowo lecz po chwili mocno się zagrzał i robił ciśnienie w układzie wodnym


Termostat sprawdź oraz pompe cieczy chłodzącej - jej napęd i stan wirnika.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wymiana silnika - problem

Postprzez Xayn » 10 Cze 2014 18:59

Termostat dawno wyrzucony , więc spróbuje sprawdzić pompe . Jest możliwa nieszczelność obok tulei ?

Xayn
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 Kwi 2014 21:10

Maszyna: JCB 3CX / Zeppelin ZM13B

Firma: wykopy wszelkiego rodzaju .


Wymiana silnika - problem

Postprzez Coval » 10 Cze 2014 22:08

Termostat załóż sprawny. Jeżeli miałbyś nieszczelność obok tulei, miałbyś wode w oleju.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wymiana silnika - problem

Postprzez Xayn » 11 Cze 2014 21:16

Niestety ale mam wode w oleju i silnik bardzo sie grzeje więc chyba czeka mnie wymontowanie silnika .

Xayn
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 Kwi 2014 21:10

Maszyna: JCB 3CX / Zeppelin ZM13B

Firma: wykopy wszelkiego rodzaju .


Wymiana silnika - problem

Postprzez Coval » 11 Cze 2014 21:48

Xayn napisał(a):Niestety ale mam wode w oleju i silnik bardzo sie grzeje więc chyba czeka mnie wymontowanie silnika .


Nie radzę pracować sprzętem w takim stanie, motor skończy żywot szybciej niż myślisz.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wymiana silnika - problem

Postprzez WN-TECH » 04 Lip 2014 23:13

pewnie jak zmieniałes osprzęt to wszystko było pordzewiałe od pracy na wodzie nie na płynie...
proponuje oddać silnik byłemu właścicielowi i szukać sprawnego.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej